Погода в домі: як зробити її тепліше в холодний сезон?

При якій температурі в квартирі ви відчуваєте себе комфортно? А чи співпадають ваші побажання на цей рахунок з тим, що є насправді? Якщо розбіжності є, і вони суттєві, то «добитися правди» іноді можна через керуючу компанію.

Але тільки тоді, коли температура в кімнатах не вище +18?. Вона вище, але все одно вас не влаштовує? Тоді проблему домашнього комфорту в холодну пору року доведеться вирішувати самостійно. Що можна і потрібно зробити?

Обстежити батареї і стояки

Вони — наша головна надія на тепло взимку, і в цьому випадку вона не повинна вмирати останньої. Поторкайте їх руками в різних місцях. Температура всіх радіаторів і опалювальних труб повинна бути однаковою і однорідною.

Якщо тут гаряче, а там холодно, значить, є проблеми, які не залежать від температури на вході, і причину треба усувати в квартирі. Якщо безрадісно скрізь, скаржтеся в комунальні служби. Якщо з радіаторами все в порядку, а вдома холодно — читайте далі.

Посилити тепловіддачу

Візьміть звичайну фольгу або спеціальний тепловідбивний матеріал (він називається «пенофол») і розташуйте їх між стіною та батареєю опалення блискучою стороною до джерела тепла. Не притискайте відображає матеріал впритул до стінки — залиште не менше 2 см зазору, інакше отримаєте абсолютно зворотний ефект за рахунок неправильної циркуляції повітря.

Теплі підлоги по-радянськи

Все-таки в епоху «фотографій на тлі килима» у наших будинках було хоч трошки, але тепліше. Сьогодні мода на настінні килими пройшла, і в більшості квартир їх безжалісно (а подекуди і зі сльозами на очах) познімали зі стін. Якщо ви з тих, у кого в коморі, на антресолях або в інших загашниках чекають своєї лебединої пісні ці розжалуваний атрибути колишньої розкоші — цей час настав. Діставайте їх і застеляли ними холодні підлоги, де тільки можна. В квартирі буде значно тепліше, а інтер’єр відновіть навесні.

Вентиляційні вікна

Про те, що в нашій квартирі є й інші вікна і що вони призначені саме для того, щоб забирати з приміщення повітря, ми часто забуваємо. У старих будинках вони є і в житлових кімнатах — в підлозі. У багатьох випадках їх можна просто закрити.

Якщо решітки не обладнані спеціальними заслінками, використовуйте звичайну папір — вона сама пригорнеться до них, якщо вентиляція справна. Але не варто робити цього у ванній кімнаті: може з’явитися цвіль.

Утеплити вхідні двері

Огляньте уважно свою вхідні двері — не палите ви за свій рахунок під’їзд? Буває так, що двері прилягає до отвору щільно, а через дверну коробку гуляє вітер. Для усунення цієї похибки доведеться, швидше за все, зняти готівку і запінити щілини, зате ефект буде відчутним. Якщо ж витік відбувається по периметру дверей, задача проста — придбати самоклеючий ущільнювальний шнур і використовувати його за прямим призначенням.

«Законопатити» балкон або лоджію

Насамперед — засклити їх, якщо вони досі мають відкриту конструкцію. Так ви створите додаткову буферну зону, яка відразу ж підвищить загальний градус в квартирі. Особливо це відчутно, якщо лоджія має протяжність в кілька кімнат. Крім того, ви можете утеплити стіну цих приміщень зовні. Якщо це буде дерев’яна рейка або декоративні стінні панелі, вб’єте відразу двох зайців: одного красивого, а іншої — теплого.

У пошуках щілин

Найефективнішим методом пошуку місць втрат тепла є тепловізійна діагностика приміщень. Спеціально навчені люди зі спеціально створеними для цього приладами прийдуть, обстежують будинок зсередини і зовні і все розкладуть всі поличках.

І навіть складуть протокол і докладуть до нього кольорові картинки. До речі, це документ. З ним ви можете звертатися в керуючу компанію, а якщо вона не сприйме це всерйоз, то і в суд. Тим часом ліквідувати багато витоку тепла ви зможете самі, якщо будете точно знати розташування та критичність.

Вентилятор — не тільки для спеки

Підняти температуру у квартирі можна, використовуючи звичайний вентилятор. Розташуйте його біля батареї так, щоб він направляв теплий повітряний потік уздовж неї, і включіть на малі обороти. Якщо в будинку працює обігрівач, для збільшення тепловіддачі від нього можна застосувати такий же метод.

А як щодо перестановки?

Іноді проста перестановка меблів змінює домашній клімат. Переставте хоча б на час холодного сезону дивани, робочі столи і ліжка до внутрішніх стін. А шафи, якщо вони пересувні, та іншу великогабаритну меблі — до зовнішніх. Вони перекриють доступ повітрю від холодних стін, і вам буде тепліше спати і займатися справами в більш комфортних домашніх температурних зонах.

І все ж — якщо ця «леденить кров» історія триває з року в рік, а надії на її благополучний результат через комунальні служби примарні, то найкращим рішенням буде капітальне утеплення стін та заміна зношеної системи опалення. Задоволення недешеве, але — при всій банальності цієї заяви — не дорожче здоров’я. Акумулюючи тепло в добре опалювальної квартирі, ви менше выстываете на вулиці і легше переносите увесь довгий холодний період року. Так що вирішуйте самі — хворіти або не хворіти, терпіти або утеплятися.

Залишити коментар