Подрібнювач харчових відходів для раковини

Подрібнювач харчових відходів – це спеціальний пристрій, свого роду млин, яка використовується для подрібнення будь-якого типу органічних відходів, що утворюються на кухні, наприклад, залишків шкурок овочів, фруктів, від луски риби і інших харчових залишків. Відходи після подрібнення потрапляють з потоком води в каналізацію.

Трохи історії

Потреба є матір’ю багатьох винаходів. Вперше кухонний подрібнювач харчових відходів був винайдений в США, він був запатентований 27 серпня 1935 року. Джон Хэймс помітив, що його дружина збирає з раковини харчові відходи і різні шкурки в газету, а потім, їх викидає у відро для сміття.

Він подумав, що буде швидше і легше очищати овочі на столі поруч з раковиною і подрібнювати шкірку так, щоб вона стікала з водою в каналізацію.

Ідея Хэймса незабаром була втілена, і почалося виробництво приладів. До війни виробили близько 70 млинів для подрібнення харчових відходів. Після війни ця ідея була популяризована екологічними програмами, адже за допомогою таких пристроїв кількість відходів знижується на 60 %, крім того, подібний спосіб не дуже зручний для господинь. Подрібнювачі швидко поширювалися по домівках американців.

Як він працює?

В даний час ці прилади дуже поширені. апарат монтується безпосередньо в отвір між горловиною і зливом кухонної раковини, отвір повинен мати діаметр 90 мм Можна встановити пристрій для звичайних кухонних мийок з невеликим отвором, але воно потребує спеціального адаптера, який коштує досить дорого.

В зливний отвір монтується прилад з принципом електричної млини.

Він не має лопатей або ножів, принцип роботи заснований на обертання пластин. Відцентрова сила притискає і розбиває залишки їжі до розміру приблизно 2 мм.

Переваги подрібнювача харчових відходів для раковини:

 • запобігає засмічення раковини;
 • перешкоджає процесу гниття органічних залишків в трубах;
 • перешкоджає розповсюдженню гризунів і комах;
 • на кухні буде менше неприємних запахів з перевантаженого кухонного відра і витоків з мішків для сміття.

В яку раковину можна поставити подрібнювач?

Апарат може бути встановлений практично в будь-яку раковину. Спускаючи воду, треба пам’ятати, щоб вона була холодною, тому що, завдяки цьому, охолоджується пристрій під час роботи.

При виборі раковини треба звернути увагу на її товщину. Максимальна товщина моделі, в яку може бути встановлений подрібнювач побутових відходів – 23 мм. Якщо товщина більше, то треба використовувати додатковий редуктор.

Краще на установку подрібнювача запросити фахівця, щоб забезпечити ідеальне з’єднання з раковиною. Це дуже важливо, тому що прилади, встановлені шляхом загвинчування, після певного періоду експлуатації із-за вібрації можуть бути разгерметизированы і станеться витік води.

Сифон (коліно) для подрібнювача харчових відходів повинен бути гладкостенным. Гофрований сифон може засмітитися.

Вхід в каналізацію повинен бути не менш ніж на 5 см нижче виходу з подрібнювача.

Експлуатація подрібнювача

При експлуатації приладу важливо пам’ятати, що він призначений для подрібнення відходів виключно органічного походження – це може бути не тільки шкірка фруктів і овочів. Ви можете кинути туди залишки риби, яєчну шкаралупу, кавову гущу, чаїнки від чаю, макаронні вироби, рис та інші крупи, сир і навіть хліб. Предмети неорганічного походження не можна викидати в раковину.

Що не можна подрібнювати:

 • пластикові пакети;
 • мотузки;
 • пробки;
 • кістки;
 • не можна заливати гарячою жир прямо зі сковороди;
 • чайні пакетики;
 • фольгу і металеві матеріали;
 • деякі бобові;
 • кухонні ганчірки, губки і тканини;
 • скло і дерево.

Довжина безперервної роботи приладу не повинна перевищувати 3-5 хвилин.

Не буде запаху з каналізації після встановлення приладу?

Подрібнені залишки не осідають на вигинах труб для стічних вод і не забивають сифон. Хімічний склад стічних вод з подрібненими залишками дуже схожий на звичайний. Кількість використаної води не збільшується.

В раковині завжди повно лушпиння і залишків їжі з тарілок. Навіть якщо ви миєте посуд в посудомийній машині, очищаючи тарілки, залишки все одно змиваєте. Таким чином, апарат використовується як фільтр, щоб не забивалися труби. Видалення сміття з раковини, і особливо з забитих труб – це дію, яке, безсумнівно, належить до одного з найбільш огидних в процесі наведення порядку на кухні.

Видаляючи бруд, часто доводиться вдаватися до допомоги надзвичайно сильних хімікатів. Це, в свою чергу, дуже забруднює навколишнє середовище. Засмічень і зайвого застосування хімічних засобів для очищення труб допомагають уникати подрібнювачі, тим самим оберігаючи вас від неприємної роботи, а навколишнє середовище від забруднення.

Яку модель подрібнювача харчових відходів для раковини вибрати?

Існують різні моделі подрібнювачів і, перш ніж зробити вибір, варто проаналізувати їх основні функції:

 • Потужність – це основна відмінність між усіма моделями цього пристрою. Більш потужні
  прилади мають більш високу ціну. Чим могутніше прилад, тим легше і швидше він зможе впоратися зі сміттям, кинутим у нього. Малопотужна модель не зможе переробити повністю, наприклад, порізану кубиками курку, а для іншої моделі це не проблема, потужні прилади зможуть впоратися навіть з дрібними кістками птиці;
 • Пристрої розраховані на підключення електродвигунів і повинні мати захисними системами від перевантаження і перегріву. Вони запобігають пошкодження диска і двигуна в той час, коли апарат випадково заблокований (наприклад, в камеру дроблення потрапили столові прилади). Окремі моделі можуть бути оснащені автоматичним режимом «Reverse», тобто автоматичним зміною напрямку обертання вправо-вліво;
 • Тривалість гарантії також є важливим чинником при прийнятті рішення про вибір подрібнювача. Гарантія може бути видана на 1-2 роки, деякі моделі можуть мати 6 років гарантії;
 • Гучність роботи – це дуже суб’єктивне відчуття. Прилад працює не так довго, щоб шум від його роботи зміг дратувати слух. Помітно голосніше працює прилад в раковинах з нержавіючої сталі, менш чутний він в гранітних і керамічних;
 • Ємність акумулятора – великої різниці тут немає, завдяки більшій камері можна швидше розмолоти залишки їжі;
 • Кількість ступенів дроблення – може бути двох — або триступенева технологія подрібнення;
 • Аксесуари. Найголовніше – це пневматичний вимикач. Корисний аксесуар – це заглушка на подрібнювач, вона часто виконується з пластмаси, можна додатково придбати сталеву кришку. Подрібнювачі можуть мати пульт дистанційного управління.

Щоб вибрати конкретну модель, треба проаналізувати, як часто експлуатується раковина, а в родині готують їжу, миють посуд, і яка кількість харчових відходів може проходити через раковину щодня.

Залишити коментар