Пітливість ночами у жінок: причини

Як свідчить медична статистика, понад 50% жінок в будь-якому віці стикаються з проблемою підвищеного потовиділення (гіпергідроз) по ночах. Такий стан нормально при дії певних факторів навколишнього середовища. Але в інших випадках воно свідчить про наявність серйозних проблем в організмі.

Пітливість ночами у жінок, причини якої полягають у високій температурі навколишнього повітря і використанні занадто теплих постільних речей – цілком нормальне явище. В інших ситуаціях це може бути фізіологічна особливість жіночого організму або патологія, яка є передвісником серйозного захворювання.

Фізіологічні причини гіпергідрозу

Організм жінки має цілий ряд особливостей. Тому підвищене потовиділення найчастіше пояснюється суто фізіологічними причинами:

 • передменструальним синдромом. У цей період В жіночому організмі підвищується рівень естрогенів, викликають відчуття втоми, стрес і, як наслідок, надмірне потовиділення ночами. Потіти може все тіло або окремі частини: ноги, долоні, пахвові западини;
 • вагітністю. Саме сильне потовиділення характерно для першого триместру, коли відбувається швидка перебудова організму і змінюється гормональний фон. Такий стан часто стає стресовим для багатьох жінок, що лише посилює делікатну проблему;
 • клімаксом. Цей період також характеризується гормональною перебудовою, яка і викликає раптовий гіпергідроз в нічний час. Причому потіє все тіло, і так сильно, що може знадобитися зміна постільної білизни.

Сильна пітливість ночами у жінок, причини якої криються у фізіологічних особливостей організму, не вимагає втручання фахівця. У цей період потрібно максимальне дотримання гігієни і прийом препаратів, що надають заспокійливу дію на нервову систему.

Які захворювання можуть спровокувати проблему?

Провокаторами рясних нічних виділень здатні стати і деякі недуги:

 • грибок – найпоширеніша причина підвищеної пітливості ніг у жінок;
 • ідіопатичний гіпергідроз – захворювання, що розвивається в дитячому або підлітковому віці. Основна причина – підвищена кількість потових залоз на тілі. Найчастіше проходить самостійно, але при відсутності корекції і спостереження спеціалістом може перейти в хронічну форму. У хворих спостерігається підвищене потовиділення під пахвами в денний і нічний час;
 • неврологічні захворювання – пітніють долоні, руки, ноги;
 • патології в роботі щитовидної залози – жінка відчуває інтенсивне виділення поту в денний і нічний час в області пахвових западин, потилиці, голови, шиї;
 • злоякісні та доброякісні пухлини, вогнища бактеріальних інфекцій – сильно зволожується голова: лоб, віскі, вся волосиста частина.
 • прийом медикаментів – у антидепресантів, ліків, що знижують тиск, побічною дією на організм часто стає посилення потовиділення в області пахв, долонь і ніг.

У цих випадках встановити при гіпергідрозі точний діагноз може тільки лікар за допомогою діагностики та лабораторних досліджень. А лікування потребує тривалої системної терапії під наглядом фахівця.

Як боротися з гіпергідрозом?

Після того, як встановлена причина, що викликає у жінки підвищену пітливість ночами, можна приступати до лікування. Для цього використовують такі методи:

 • при хронічному гіпергідрозі в організм пацієнта вводять медичний препарат ботулотоксин. Він дає стійкий і тривалий результат. Ін’єкції роблять 1 раз в півроку;
 • в особливо складних випадках лікар може порекомендувати хірургічне втручання, при якому пацієнтові блокують нервові закінчення, які провадять до потових залоз імпульси. Можливі серйозні побічні ефекти від компенсаторного посилення потовиділення до аритмії;
 • при ізольованому підвищеному пахвовому потовиділенні виконують внутрішнє вишкрібання шкіри в цій області. Як показує статистика, у 90% пацієнтів гіпергідроз або повністю припиняється, або його вираженість помітно знижується. З роками активність потових залоз може відновитися. Побічний ефект – рубцеві зміни в тканинах;
 • якщо гіпергідроз обумовлений стресом і психологічним станом хворого, позбутися від нього допоможе кілька сеансів психотерапії;
 • у більш легких випадках рекомендується користуватися спеціальним антиперспірантом, що містить алюмохлорида гексагідрат, який блокує частину вивідних проток потових залоз в області пахв.
 • при підвищеній пітливості ніг і грибкових захворюваннях слід використовувати спеціальні креми, контрастні ванночки з перекисом водню.

В цілях профілактики і закріплення отриманого результату в подальшому слід вжити таких заходів:

 • виключити з меню продукти з високим вмістом кофеїну, а також какао, шоколад, сильногазовані, солодкі напої;
 • дотримуватися правил гігієни: приймати душ вранці і ввечері, виключити з гардеробу, одяг, виготовлений із синтетичних тканин, носити зручне шкіряне взуття у відповідності з розміром.

Причиною нічної пітливості у жінок рідко стають серйозні захворювання. Найчастіше такий стан свідчить про тимчасових і неважких розладах організму, зокрема, порушення його гормонального фону. Але затягувати з обстеженням і лікуванням не варто, щоб гіпергідроз не перейшов в хронічну форму і не перетворився в затяжний нічний кошмар.

Залишити коментар