Підвищений гемоглобін у дитини – причини, симптоми і методи нормалізації

З моменту появи на світ батькам новонародженої дитини доведеться неодноразово приводити його в поліклініку для здачі аналізів крові. Особливо часто це необхідно робити на першому році життя немовляти, а також при наявності будь-яких хронічних захворювань.

Отримуючи результати аналізів, молоді мами і тата неодмінно звертають увагу на будь-які відхилення показників від нормальних значень, причому в більшості випадків вони викликають у молодих батьків сильне занепокоєння. Зокрема, досить часто у дітей виявляється підвищений рівень гемоглобіну. У даній статті ми розповімо вам, про що може говорити підвищений гемоглобін у дитини, і чи варто впадати в паніку.

Причини підвищеного вмісту гемоглобіну в крові у дитини

Причин підвищеного гемоглобіну у дітей існує досить багато.

Якщо показник дійсно серйозно відрізняється від нормальних значень, найімовірніше, мають місце важкі патології:

  • онкологічні новоутворення різних внутрішніх органів;
  • вроджені захворювання і вади серця;
  • серцева та дихальна недостатність;
  • непрохідність кишечнику;
  • різні патології крові.

Крім того, досить сильно можуть підвищити рівень гемоглобіну у малюка та термічні опіки.

Якщо ж мова йде про дитину шкільного віку, слід обов’язково звернути увагу на те, чи достатньо він відпочиває. Підвищений гемоглобін може спостерігатися у дітей, які занадто сильно перевтомлюються, причому як розумово, так і фізично.

У новонародженої дитини, навпаки, підвищений гемоглобін в переважній більшості випадків не свідчить про важких патологіях і захворюваннях. Перебуваючи в утробі матері, дитина отримує кров через її пуповину, в результаті чого концентрація гемоглобіну тримається на досить високому рівні. У нормі її показники поступово зменшуються і до моменту, коли дитині виповнюється 2 тижні, досягають значення 140 грам на літр.

Безумовно, всі перераховані вище патології вплинуть не тільки на результати аналізів малюка, але і на його загальне самопочуття. Якщо у дитини спостерігаються такі симптоми підвищеного гемоглобіну, як надмірна блідість шкіри, її почервоніння, постійна сонливість і неймовірно швидка стомлюваність, негайно зверніться до лікаря.

Якщо у дитини дійсно спостерігається тяжка патологія, її своєчасна діагностика значно підвищить шанси на успішне лікування та вбереже малюка від важких наслідків. У той же час, якщо ваше чадо добре себе почуває, а рівень гемоглобіну в крові відрізняється від норми незначно, не варто сильно турбуватися, але слід контролювати показники принаймні раз на рік.

Як нормалізувати вміст гемоглобіну в крові у дитини?

В першу чергу, отримавши не дуже хороші результати аналізів, слід їх перевірити.

Оскільки завжди існує ймовірність помилок, необхідно перездати аналіз, причому робити це потрібно обов’язково з ранку, тоді, коли дитина спокійна і виспався.

Якщо за результатами повторних аналізів значні відхилення показників від норми зберігаються, слід негайно звернутися до лікаря, щоб провести детальну діагностику та виявити справжню причину патології.

Кваліфікований лікар зможе встановити правильний діагноз і призначити відповідне лікування в залежності від наявних симптомів і загального стану хворої дитини.

При незначному перевищенні рівня гемоглобіну слід скоректувати режим харчування малюка з урахуванням наступних рекомендацій:

  • повністю виключити з раціону або, принаймні, мінімізувати вживання червоного м’яса, гречаної крупи, печінки та інших субпродуктів, а також граната;
  • обов’язково відмовитися від вживання натурального гранатового соку, але при цьому пити якомога більше звичайної негазованої води;
  • додати в щоденне меню рибу і морепродукти, курку, бобові культури та сою.

Безумовно, не варто панікувати з-за кожного незначного відхилення в результатах аналізів вашого сина або дочки. Одночасно з цим не слід ігнорувати стійке збільшення показників.

Завжди пам’ятайте, що у випадку з гемоглобіном значне перевищення норми може мати справді серйозні причини, тому при виявленні подібних ознак не полінуйтеся зайвий раз проконсультуватися з лікарем.

Залишити коментар