Підвищена плаксивість у жінки: причини і методи лікування

Всім відомо, що першими ознаками вагітності є часта зміна настрою, плаксивість жінки. Але без відповідного лікування нешкідливі ознаки прекрасного стану можуть перерости в даний нервовий розлад.

У чому причина дратівливості і як з нею впоратися?

Симптоми плаксивості

Вагітність – дивний період, про який мріє практично кожна жінка. Він супроводжується приємними передчуттями і мріями про малюка.

Опинившись в цікавому положенні, майбутня мама починає купатися в увазі родичів, з цікавістю спостерігає за зростаючим животиком, з нетерпінням чекає перших пиночков, а після – насолоджується покупкою приданого і готується до першої зустрічі зі своїм малюком.

Але іноді радісні емоції безслідно зникають, і на зміну їм приходить плаксивість, дратівливість, образливість. Жінка починає зриватися через дрібниці, сваритися з оточуючими, підвищувати тон у розмові з коханими, а після мучитися від почуття провини та докорів сумління.

Стреси вагітній обов’язково позначаються на нервовій системі формується плоду – саме це і стає причиною нових переживань і без того пригніченою майбутньої мами.

Як вирватися із замкнутого кола і побороти власну дратівливість? Потрібно жінці лікування в подібних ситуаціях? Поговоримо про причини плаксивості і способи перемоги над власною психікою.

Звичайно, стан плаксивості може з’являтися не тільки у вагітних жінок, але і у тих, хто нещодавно став матір’ю, і навіть у чоловіків. Всьому цьому є свої причини. У всіх на слуху таке поняття, як післяпологова депресія — досить небезпечне і неприємне. У чоловіків, як правило, стан плаксивості теж може бути пов’язане зі стресами, депресією або порушенням гормонального фону.

Кожна тема вимагає окремого розгляду, у даній статті хочеться зупинитися саме на проблемах вагітних жінок, так як їм цей стан супроводжує набагато частіше.

Синдром плаксивості у більшості вагітних жінок проявляється по-різному на різних етапах виношування. Але загальні риси можна помітити у всіх майбутніх мам. Які симптоми повинні стати першими тривожними дзвіночками, провідними до нервового виснаження?

Щоб не заподіяти шкоду малюкові і вчасно почати приймати заходи, варто насторожитися при наступних симптомах:

 • Образливість.
 • Дратівливість.
 • Сонливість.
 • Підвищена втома і виснаженість.
 • Різка зміна настрою.
 • Байдужість до всього.

Лікарі виділяють і вегетативні ознаки синдрому плаксивості. Варто потурбуватися за свій емоційний стан під час вагітності, якщо у вас зафіксовано підвищений АТ, пітливість, почервоніння обличчя.

У серйозних випадках жінка починає страждати від головних болів і ознобу, відчуває проблеми з щитовидною залозою і навіть набирає зайву вагу. А адже навіть в період вагітності є певні норми набору маси тіла, недотримання яких важко позначається на здоров’ї майбутньої мами, і як наслідок, на її малюка.

Ось чому так важливо не допускати плаксивої настрою, який може перерости з незначних образ серйозний нервовий розлад та інші неприємності, які потребують негайного лікування.

Плаксивість у жінок: причини

У народі побутує припущення про причини плаксивості майбутньої мами, яке пов’язане зі статтю майбутньої дитини. Нібито, майбутні мами дівчаток, більш схильні до перепадів настрою і сентиментальності, ніж мами хлопчиків.

Очевидно, це помилка пов’язано з природного емоційністю жінок, які наділяють такими властивостями і свою матір, перебуваючи в її утробі. Але, всупереч народним переконанням, підвищена плаксивість зустрічається якщо не у всіх, то у переважної більшості жінок в положенні.

Фахівці знайшли цього цілком логічні пояснення:

 • Медичні причини. Плаксивість при вагітності на ранніх термінах є наслідком підвищення рівня гормону прогестерону, необхідного для збереження плоду. Він кілька пригнічує нервову систему і діє як подразник для кори головного мозку, що іноді проявляється в емоційному стані майбутньої мами. Більше того, на початку вагітності концентрація цього гормону в крові зростає активними темпами, і гормональний фон часто коливається, що висловлюється перепадами настрою у жінки. Як наслідок – вона весь час перебуває на межі стресів і конфліктів, ображається з приводу кожної дрібниці. Передбачено лікування для таких гормональних змін? Зрозуміло, ні про яке лікування і мови бути не може, так як без прогестерону неможливо саме існування вагітності.
 • Психологічні причини. Кардинальна перебудова свідомості і поява психологічних переживань за малюка і все, що з ним пов’язано – ще одна причина, що викликає плаксивість при вагітності. Другий триместр і більш пізні строки – час, коли жінка вже усвідомила своє становище і почала приймати наростаючу відповідальність. Вона починає турбуватися за здоров’я майбутнього малюка, відчуває хвилювання за кожен результат досліджень і аналізів. Крім того, багато мам, особливо при першій вагітності, бояться майбутніх змін у своєму житті, переживаючи за відношення з чоловіком і родичами, втрату власної незалежності та інші обставини, які приносить материнство. Чи варто говорити про страх перед кульмінацією вагітності – пологами?

Як впоратися з проблемою? Методи лікування плаксивості

Саме зміна гормонального фону і всілякі переживання, пов’язані з пологами та материнством, і служать причиною плаксивості на різних етапах вагітності.

Але якщо вагітність веде грамотний фахівець, а вдома жінка може заручитися підтримкою близьких, в більшості випадків їй вдається подолати свої емоційні перепади і дратівливість без лікування лікарськими препаратами.

Щоб швидше впоратися з поганим настроєм і не допустити розвитку депресії, майбутні мами дотримуються простих правил:

 • Не замикатися в собі. Якщо жінку щось турбує, слід обговорити це зі своїм партнером або лікуючим лікарем. Якщо хочеться поплакати – не тримайте емоції в собі.
 • Навіть на ранніх термінах не варто слухати страшні історії про пологи, патології та інших аномальних ситуаціях, що сталися зі знайомими або родичами. В особливості – приміряти ці ситуації на себе, породжуючи в голові нові страхи і сумніви.
 • Особливо вразливим варто тимчасово закрити доступ в інтернет на форуми «беременяшек» і тільки що народили жінок. В такому суспільстві можна почути ще більш страшні історії і вислухати чимало шкідливих порад.
 • Не довіряти неперевіреним даними. Давати рекомендації, пов’язані з пологами та вагітністю, має право лише кваліфікований лікар. Не варто передавати відповідальність за здоров’я майбутнього малюка сусідок, знайомим та іншим любителям давати поради.
 • Не витрачати час на неприємних особистостей. Вагітність – час позитивних емоцій, тому краще провести цей час в деякій ізоляції, спілкуючись лише з позитивними людьми з близького оточення.
 • Про пологи варто замислюватися лише у позитивному ключі. Можна уявити момент, коли дитина виявиться на руках. Скільки щастя Вам принесе материнство, як весело і радісно ви будете разом проводити час.
 • Добре допомагають походи по магазинах. Для жінки немає нічого приємніше шопінгу, а робити покупки для свого майбутнього синочка чи донечки – ще цікавіше. У сучасних магазинах можна знайти багато корисних і цікавих речей.
 • Якщо самонастроя недостатньо, слід відвідати курси для вагітних. Їх супроводжує психолог, який дасть правильну установку на пологи і материнство. Крім того, фахівці навчать грамотно поводитися під час пологів, покажуть техніки дихання і дадуть багато корисної інформації.
 • Побільше проводите час на свіжому повітрі, відвідуйте виставки, концерти, слухайте музику, почніть малювати. Дивіться приємні фільми, читайте улюблені книги, займіться йогою або плаванням для вагітних.

От і все лікування! Як видно, за багато століть для поліпшення фізичного і психічного здоров’я не придумано нічого кращого, ніж сонце, повітря і приємні враження. Варто дотримувати ці правила при вагітності, і тоді вона стане дійсно найприємнішим періодом у житті жінки.

Лікування плаксивості народними засобами

Чи можливо лікування плаксивості «бабусиними» рецептами? У період виношування дитини не варто довіряти народним радам, особливо це стосується прийому настоїв трав і інших рецептів.

Необережне і неконтрольоване лікування гомеопатичними препаратами несе в собі ризик ускладнень, тому, за відсутності рекомендації лікаря, краще обійтися без експериментів. При необхідності спеціаліст може виписати легке заспокійливе або порекомендувати інший спосіб вилікувати плаксивість — якщо це дійсно потрібно.

Профілактика – краще лікування

Чи можна запобігти плаксивість під час вагітності? Існують деякі фактори ризику, які в подальшому можуть спровокувати подібні стани.

Мова йде про тих жінок, які ведуть малоактивний спосіб життя, захоплюються лікуванням хвороб антибіотиками, рідко бувають на свіжому повітрі і багато працюють.

Недосип, недолік кисню, надмірна радіація від комп’ютера – все це може позначитися на нервовій системі, а після стати причиною гормонального збою і психологічних проблем ще до настання вагітності.

Щоб не довести організм до стану, що вимагає медикаментозного лікування, фахівці рекомендують майбутнім мамам приділяти увагу своєму психологічному здоров’ю і знижувати навантаження завчасно, приблизно за півроку до моменту зачаття.

Жінці необхідно відпочивати, висипатися, не варто різко скидати вагу або надмірно захоплюватися спортом. Небажані будь-які стресові ситуації для організму. Пам’ятайте, головне – не витрачати свою енергію на дрібниці в очікуванні самого головного дива у вашому житті.

Залишити коментар