Підошовний апонероз – лікування народними засобами

Підошовний апоневроз – мудровану назву запалення сухожилля, що з’єднує п’яткову кістку і всі п’ять пальців ноги. По суті, це медичне найменування хвороби, яку в народі частіше називають «п’яткової шпорою», що супроводжується сильною ранкової болем у п’яті, стихаючою до вечора.

Найчастіше подібний діагноз ставиться бігунам або любителям тривалих піших прогулянок, тоді як навіть малорухливий спосіб життя не здатний запобігти ризик появи запального процесу.

Провокуючі обставини

Запалення підошовного апоневрозу – це результат навмисне игнорируемого або вчасно не поміченого розтягнення зв’язок, що підтримують склепіння стопи.

Найчастіше подібне патологічний стан стає підсумком слеующих дій:

  • Високого (від природи) зводу стопи, або звички звертати її всередину під час ходьби;
  • Пристрасть до дуже довгих піших променадам;
  • Занять бігом на професійному рівні;
  • Зайвої ваги і носіння незручного (невідповідною) взуття.

Також мають місце такі фактори ризику, як з народження короткий (або вкорочене хірургічним шляхом) ахіллове сухожилля, занадто високий тонус литкових м’язів і літній вік.

Варто зауважити, що описуваний діагноз частіше ставиться саме жінкам, оскільки їм притаманне частіше чоловіків займатися аеробікою, спортивними видами танцем, вправлятися зі степами, вчитися балету і т. д.

Ще тендіноз, або запалення підошовного апоневрозу, вважається професійною хворобою вчителів, працівників торгівлі, виробничників та інших людей, чия праця пов’язана з постійним або тривалим перебуванням на ногах.

Як протікає захворювання?

Симптоми патології вкрай складно ігнорувати, та й вона діагностується легко і швидко. Найголовніша ознака – сильна біль у п’яті, нерідко поширюється на всю стопу. Стандартно, сухожилля запалюються тільки на одній кінцівки, але якщо проблема виявляється на обох ногах, людині належить тривала терапія, якщо хірургічне втручання.

Початок захворювання відзначається хворобливими відчуттями, вранці виникають саме в п’яткової області, що посилюються під час бігу, тривалої пішої прогулянки, тривалого перебування в одній позі або стояння на ногах.

В нормальному стані сухожилля зобов’язана утримувати склепіння стопи в анатомічно правильному положенні, а під час пересування або бігу виконувати роль своєрідного амортизатора. Якщо ж апоневроз відчуває велике навантаження, ніж може витримати, на ньому утворюються мікроскопічні розриви, про яких людина не підозрює, і не може їх діагностувати навіть з допомогою УЗД. Численні мікротравми і стають причиною початку запального процесу.

Ймовірні ускладнення

Оскільки початкові симптоми не сильно турбують пацієнта, то і лікування підошовного апоневрозу, як правило, починається вже тоді, коли патологія перетікає в гостру стадію.

Якщо це сталося, то навіть самі сучасні та дорогі ліки не зможуть позбавити від хронічної та нав’язливою болі в стопі.

Ну а якщо терапія підошовного нерва відсутня повністю, то можна готуватися до різного роду проблем зі спиною, стегнами і колінними суглобами.

Як проходить діагностика?

Діагностувати тендіноз потрібно задля встановлення причини його появи, і робиться це за допомогою рентгену, КТ або МРТ. Справа в тому, що ознаки захворювання ахіллового сухожилля нерідко плутають з симптомами защемленого нерва, тріснутою п’яткової кістки і підошвового апоневрозу.

У процесі діагностування патології попутно встановлюється ступінь адекватності рефлексів стопи і їх наявність в цілому, показники сили і тонусу м’язових тканин, перевіряється координація та відчуття рівноваги, чутливість стопи та інші параметри, що визначають повноцінне пересування. Все це потрібно для того, щоб призначити людині найбільш результативне лікування.

Терапевтичні заходи

Якщо людині прописують відповідні медикаменти та правила поведінки під час лікування, то запалення ахіллового сухожилля виліковується буквально через кілька місяців. Основні препарати, що допомагають позбутися від патології – це протизапальні засоби та кортикостероїди. Свою лепту вносить носіння ортопедичного взуття та відповідні фізіопроцедури.

На період терапії рекомендується відмовитися від занять спортом, бігу, довгих піших променадів і всіляко намагатися знизити навантаження на стопи. Якщо всі зазначені заходи не дають належного ефекту, призначається оперативне втручання, в ході якого видаляється запалену ділянку сухожилля.

Нетрадиційні методики

Лікування запалення підошовного апоневрозу не можна проводити виключно народними засобами, оскільки позитивні зрушення настануть нескоро, тоді як ймовірність запустити хворобу зростає в рази.

Найдієвіші (знову ж таки, судячи з відгуків) рецепти домашньої терапії народними фіто-засобами виглядають наступним чином:

  • Потрібно пропустити через прес стільки часнику, скільки потрібно для покриття всієї п’яти. Зверху накладається суцільний шматок сала, все утеплюється плівкою, на ноги плаття шерстяні шкарпетки, а знімається все це тільки через 12 годин;
  • Взяти жменю свіжої картопляної шкірки і стільки ж насіння льону, все залити склянкою води і томити на повільному вогні до стану киселю. Склад наноситься на всю стопу, остання утеплюється як в першому пункті, а змивати імпровізований кисіль можна вже через півгодини.

Запам’ятайте: апоневроз – не те захворювання, яким можна нехтувати тривалий час. Незважаючи на гадану сумирність і можливість терпіти біль, воно цілком здатне стати причиною часткового або повного знерухомлення нижніх кінцівок.

Здоров’я вам і гарного самопочуття!

Залишити коментар