Підгодівля мінеральними добривами навесні

Весняна підгодівля важлива для багатьох рослин, навіть якщо ґрунт родючий, для цього використовують мінеральні азотні добрива.

Як правило, навесні ґрунт обробляють, якщо восени вносили добрива, в іншому випадку в цей час рослини підгодовують комплексної мінеральної органікою.

Підгодівля мінеральними добривами навесні плодових дерев

Добавки, в складі яких входить азот, допомагають деревам рости, формувати зелену масу, фосфор допомагає розвиватися та зміцнюватися кореневій системі, а завдяки калію утворюються і формуються цвітіння, плоди.

Починати обробні роботи слід вже з березня місяця початку квітня, поки на землі лежить останній сніг, у міру того, як він буде танути, і добрива з них будуть потрапляти в грунт. Це час, коли садові рослини прокидаються, тому корисні компоненти швидко і легко потрапляють в коріння дерев. Удобрюють землю навколо дорослих і молодих дерев, під чагарниками, після чого, використовуючи вила й лопату, землю перемішують з органікою.

Протягом перших п’яти років обробки проводять недалеко від стовбура, потім ця відстань збільшується, і закладати добрива слід таким чином, щоб не порушити кореневу систему плодових дерев.

Якщо земля суха, то перед використанням будь-яких мінеральних добрив, її необхідно зволожити, тому що коріння рослин засвоюють тільки ті речовини, що розчинені у воді. Крім того, рослини необхідно ретельно обприскувати, щоб захистити їх від опіків. Підживлення плодових дерев або чагарників проводиться ввечері або в дощову погоду.

Підживлення добривами ранньою весною малини

Для обробки малини використовують, як правило, суперфосфат і калійну сіль, це справляє позитивний вплив на врожайність ягоди. Можна використовувати і деревну золу, яка може повністю замінити калійні мінеральні добрива, завдяки своїм хімічним складом. Складаються в ній корисні мікроелементи, як не можна краще підходять для живлення малини, крім цього, зола не містить хлору, а він негативно діє на рослини. Обробляти ґрунт золою можна в сухому або рідкому вигляді.

Також навесні малину обробляють азотними мінеральними добавками, фосфор дуже рідко, тільки якщо є необхідність, то роблять це ранньою весною або під сніг. Для обробки можна використовувати і комплексні підживки, щоб приготувати розчин змішують воду, аміачну селітру, суперфосфат і калійну сіль. Вносити добрива можна один раз або розділити підгодівлю на два етапи, перша обробка проводиться навесні, а друга по приходу літа.

Рада! Для малини можна поєднувати органічні і мінеральні добавки, це принесе тільки користь, наприклад, гній, азот, калій і фосфор.

Щоб не нашкодити рослині, дозування слід контролювати, враховуючи розвиток чагарнику і кількість плодів. Про те, що підгодівля виконана правильно скажуть товсті пагони, заввишки два метри, а також кількість врожаю, максимум 1,2 кг з одного куща. В іншому випадку пропорції добрив можна збільшити.

Весняна підгодівля винограду мінеральними добривами

Така рослина, як виноград відрізняється невибагливими умовами розвитку, його можна зустріти в повному розквіті сил, просто на кам’янистому грунті. Виростити здорові кущі і отримати багатий врожай допомагають спеціальні підгодівлі мінеральними добавками, які насичують рослину всіма необхідними і корисними мікроелементами, вони допомагають формуватися і дозрівати ягодам.

Всі рослини добре плодоносять на родючій землі, але рано чи пізно сили грунту вичерпуються і поживні речовини закінчуються, в результаті знижується і кількість врожаю. Крім того, рослини погано розвиваються, слабо ростуть, погано переносять різні хвороби і несприятливі погодні умови. Тому необхідні мінеральні добрива для обробки грунту, насичення її корисними компонентами.

Головна особливість винограду полягає в тому, що в процесі свого розвитку і дозрівання, на кожному етапі життя йому потрібні різні поживні мікроелементи. Тому, щоб культура росла і розвивалася, однієї обробки за сезон буде занадто мало. Професійні і досвідчені любителі вирощування винограду довго аналізували, коли слід удобрювати культуру, які підгодівлі для цього використовувати, що відбувається з нею в майбутньому, і які результати обіцяє.

Найперша підживлення винограду здійснюється ранньою весною, після зими, для цього використовують підготовлений розчин. Змішують воду з суперфосфатом, аміачною селітрою і калійної сіллю, таку підгодівлю слід готувати для кожного виноградного куща. Другий процес обробки виробляють перед самим цвітінням куща, цим же розчином, перед тим, як почнуть дозрівати вже плоди, ґрунт підживлюють спеціальними препаратами, до складу яких входить фосфор і калій, азот вже вносити не треба. Остання підживлення здійснюється восени, коли врожай зібраний, для цього використовують калійні добрива, таким чином, кущ витримає сильні морози взимку.

Деякі садівники замість мінеральних добавок використовують простий гній в рідкому вигляді для обробки грунту під виноград, і також вносять його ранньою весною.

Весняна підгодівля мінеральними добривами чорної смородини

Немає такого дачної ділянки, де б не росла чорна смородина, хоча б пару кущів, ці ягоди володіють цілющою силою, про це знають багато. Вони містять величезну кількість вітамінів, мінералів, корисних речовин, цим вона і відрізняється від інших культур. Але в розвитку і догляді вона не відрізняється вибагливістю, певних умов не вимагає, смородина витримує багато років без догляду і при цьому все одно приносить врожай.

Але, якщо чагарник з’явився на дачі, то слід приділяти їй увагу і підживлювати мінеральними добавками, так вона буде розвиватися ще краще.

Для обробки використовують азотні мінеральні добрива, роботи проводяться ранньою весною. Найчастіше, служить добривом сечовина, її укладають під кожен кущ, а з віком кількість підгодівлі зменшується.

Досвідчені садівники рекомендують використовувати для обробки рідкі підгодівлі і проводити їх, мінімум 4 рази за рік, звичайно, в період вегетації. Першу подкорму зробити, коли будуть розпускатися бруньки, починається зростання чагарнику, з’являються квіти. Другий етап добрива виробляють відразу, після того, як кущ зацвів, так як в цей період рослина активно росте і його необхідно підтримувати в цьому. Від процесу обробки на цьому етапі будуть залежати не тільки зовнішній вигляд, але і урожайність, величина приросту.

Наступна підгодівля проводиться, коли з’являються ягоди, це приблизно кінець червня і початок липня, коли рослині потрібен фосфор і калій, щоб збільшити кількість плодів. Як органіки можна використовувати різні комплексні добрива. Після того, як урожай зібраний, в кінці липня на початку серпня, необхідно провести ще один етап підживлення, це стане запорукою відмінного врожаю на наступний рік. Використовуються будь-які мінеральні добавки, крім азотних добрив, які тільки затримують дозрівання пагонів.

Використання добрив залежить від того, який склад грунту на дачній ділянці, це визначальний фактор для тимчасового використання, якщо земля бідна, то вона вимагає, як можна більше збагачення.

Навіщо потрібні весняні підживлення?

Коли настають теплі весняні дні, всі культури, рослини та дерева прокидаються після зими, вони починають рости. В залежності від того, яка температура повітря, наскільки зволожений грунт, починають працювати обмінні процеси, рослини поглинають поживні речовини, тому саме в цей період і потрібне повноцінне харчування.

Найчастіше, їм необхідні азот, який стимулює ріст листя, фосфор, який допомагає розвиватися правильно і зміцнює кореневу систему, калій, завдяки якому формується плід і квітка. Всі рослини відрізняються між собою, тому і потреби протягом року у них різні, як правило, з настанням весни для обробки грунту використовують фосфорні, азотні і калійні добрива. Влітку застосовують азотні і калійні добавки, в кінці цього періоду тільки фосфорну і калійну органіку.

Детальну інформацію про ранній весняній підгодівлі можна дізнатися з відео

Залишити коментар