Перші місячні після гістероскопії та лапароскопії

Як правило, місячні після гістероскопії за кількістю днів і рясності кров’янистих виділень майже не відрізняються від протікання критичних днів до лікування. Процедура дозволяє діагностувати відхилення в розвитку матки, а також видаляти патологічні зміни в ендометрії (міоми, поліпи).

У статті ми розглянемо можливі наслідки вчинення гістероскопії та її вплив на менструальний цикл жінки.

В чому суть гістероскопії?

Процедуру роблять як з діагностичною метою, так і для лікування деяких видів захворювань:

 • Діагностика. За допомогою огляду лікар-гінеколог може зібрати всі необхідні дані про стан матки і яєчників для більш точно постановки діагнозу. Завдяки цій процедурі вдається встановити наявність спайок, розростань ендометрію, міом і т. д.;
 • Лікування. Оперативна гістероскопія полягає у проведенні заходів щодо рассеканию перегородок в матці, що дозволяє видалити розрослися поліпи, пухлини, нарости і спайки.

Причини для здійснення гістероскопії

Коли зазвичай роблять гістероскопію: до або після місячних?

Як правило, процедуру роблять після перебігу критичних днів. Вона болюча, тому період відновлення може зайняти тиждень-два. Але цього часу цілком достатньо, щоб організм міг повністю «прийти в себе».

Гістероскопія матки здійснюється при наявності таких симптомів:

 • Маткові кровотечі;
 • Порушення менструального циклу (рясне або убоге кровотеча);
 • Невиношування плоду (спонтанний аборт);
 • Неможливість завагітніти без яких-небудь об’єктивних або видимих причин.

Коли процедура призначається?

Найчастіше діагностика і лікування за допомогою цього методу призначається фахівцями при підозрі таких видів гінекологічних хвороб:

 • Неправильне формування матки: недорозвиненість, наявність перегородок, двурогость органу;
 • Аденоміоз. Недуга характеризується розростанням ендометрію в мускулатурных пластах матки;
 • Міоми. Пухлинні новоутворення (доброякісні);
 • Рак матки. Це злоякісні пухлини, що утворюються в ендометрії;
 • Поліпи. Безладне поділ клітин ендометрію, що веде до його розростання.

Як впливає гістероскопія на критичні дні?

Місячні після вчинення гістероскопії з процедурою вискоблювання по тривалості, а також інтенсивності виділень можуть дещо відрізнятися від менструацій до лікування. Найчастіше жінки відзначають невеликий зсув початку самих критичних днів. Перші місячні зазвичай починаються через 25-30 днів після вискоблювання.

В ідеалі видалення міом та інших новоутворень в матці роблять на 6 день після початку критичних днів. І оскільки період відновлення не перевищує півмісяця, до початку наступних місячних стан здоров’я жінки має вже нормалізуватися.

Характер кров’янистих виділень після чищення

Фахівці відзначають, що короткочасне збільшення або зниження обсягів виділень після діагностичної чищення не є приводом для занепокоєння. Часто рясні і щодо хворобливі місячні після вчинення гістероскопії відзначаються ще протягом двох місяців після лікування. Крім того, тимчасово може змінитися і кількість критичних днів.

У деяких випадках відзначаються і затримки місячних у період після гістероскопії. Це обумовлено гормональним дисбалансом, що виникають після діагностичної чищення.

Типові прояви постгистероскопического періоду:

 • Мізерні і рясні кровотечі;
 • Зсув менструального циклу;
 • Затримка критичних днів;
 • Більше густі й темні виділення.

Якщо в період місячних жінці доводиться міняти прокладку частіше, ніж 1 раз в 3 години, це може призвести до досить серйозних крововтрата. Тому гінекологи рекомендують відразу ж звернутися до фахівця. Такий стан призводить до сильного падіння рівня гемоглобіну і артеріального тиску.

Можливі ускладнення

Затримка і рясні виділення далеко не єдині можливі наслідки діагностичної чищення порожнини матки.

Найчастіше ускладнення не спостерігаються, але при порушенні реабілітаційних правил, непрофесійному здійсненні процедури та індивідуальних особливостей організму можуть виникнути наступні види ускладнень:

 • Перфорація стінок матки. При сильному порушенні тактики гістероскопії можливо проривання маткових стінок. Проявами перфорації зазвичай є сильні різі в животі, фізична слабкість, запаморочення, зниження тиску. Для вирішення проблеми може знадобитися негайне оперативне втручання;
 • Маткова кровотеча. У багатьох пацієнток в постгистероскопический період спостерігаються мізерні місячні, які тривають не більше трьох днів. Якщо з піхви кров виділяється у великих обсягах і довше покладеного терміну, варто звернутися до фахівця;
 • Ендометрит. Іноді гистероскопом вносять патогенні мікроорганізми в порожнину матки. Це призводить до запальних процесів в ендометрії, що характеризуються різями в животі, різким підвищенням температури, а також гнійними і неприємними по запаху виділеннями.

Критичні дні після лапароскопії

Лапароскопія відноситься до числа малоінвазивних хірургічних втручань у разі виявлення спайок, доброякісних і злоякісних пухлин, а також гострих гінекологічних недуг. Дана методика дозволяє здійснити попередній огляд стану матки, взяти зразки тканини для біопсії і здійснити видалення новоутворень.

У 90% випадків у жінок, які пройшли лапароскопію, не спостерігаються хоч які-небудь ускладнення.

Процедуру призначають приблизно на 7 день циклу, що дозволяє організму відновитися ще до початку наступних критичних днів.

Місячні після лапароскопії

Лапароскопія є одним з найбільш безболісних і безпечних методів гінекологічної діагностики і оперативного лікування. Вже через пару тижнів після лікування жінки відновлюють фізичну активність і при цьому не зазнають сильних змін в протіканні місячних.

І все-таки в окремих ситуаціях після лапароскопії можуть спостерігатися деякі трансформації стану організму, а саме:

 • Зсув циклу. Оскільки організм в ході лапароскопії відчуває сильний стрес, це може вплинути і на тривалість менструального циклу;
 • Затримка місячних. Виникає найчастіше з-за впливу наркозу і стресу. У нормі затримка може скласти два-три тижні;
 • Слизові виділення. Можуть виявитися відразу після оперативного втручання. Найчастіше вони проходять вже через три тижні після вчинення лапароскопії. Кров’янисті виділення не повинні мати різкого запаху і коричневого відтінку.

У дуже рідкісних ситуаціях місячні після вчинення лапароскопії і гістероскопії можуть початися пізніше, йти довше і з великим об’ємом виділень. Однак при наявності сильних крововтрат необхідно терміново звернутися до лікаря, адже подібний стан загрожує жахливими наслідками.

Бережіть себе і своє здоров’я!

Залишити коментар