Пересадження лілій навесні і восени

Лілії – це прекрасні багаторічні рослини, що володіють особливою привабливістю і шармом. Але, незважаючи на їх довгий життєвий термін, лише правильно пересаджені рослини порадують господарів чарівними бутонами. Коли пересаджувати лілії, і наскільки часто варто це робити, залежить від сорту.

Середня тривалість нормальної життєдіяльності цієї квітки без пересаджування – три роки. Однак, приміром, американських представників можна розсаджувати чи раз в десять років, а азіатські сорти вже через рік краще пересадити в інше місце.

Але для будь різновиди цього чудового рослини є лише два сприятливих періоду пересадки – восени і навесні.

Ці нюанси також відсилають нас уважніше вивчати сорт рослинності, адже інші різновиди краще почувають себе при осінньому пересаджуванні, а іншим краще переміщатися в весняну пору.

Особливості пересаджування восени

Коли ви пересідає лілії, то враховуйте, що в осінній період цибулини лілій знаходяться в стані спокою, завдяки чому процес пересадки найбільш зручний. Для рано отцветающей лілії потрібно підібрати час на початку осені, поки земля ще досить тепла. Так цибулини зможуть швидше адаптуватися до нового середовища.

Багато квітникарі цікавляться, чи можна пересаджувати лілії в кінці вересня або в жовтні. Звичайно, різні регіони мають різні кліматичні умови, але зазвичай в жовтні погода змінюється стрімко, і рослина просто не встигне підготуватися до майбутніх холодів. Тому постарайтеся розмістити квіти на новому місці до кінця вересня.

Як і навіщо пересаджувати навесні лілії

Пересадка рослин на інше місце восени вважається менш трудомістким, ніж весняний захід. Втім, для місцевості з раннім настанням холодів інших варіантів немає. Також варто віддати перевагу весняної пересадки, якщо у вас лілії пізнього цвітіння.

Цибулини рослини поміщають вже в прогріту сонячними днями землю, тому не поспішайте в березні хапатися за садові роботи.

Найбільш оптимальний час для пересаджування у весняний період – кінець березня або початок квітня. Тут також варто робити поправку на кліматичні особливості вашого регіону.

Якщо ваші рослини знаходяться в періоді цвітіння, то більшість сортів погано переносять такі заходи. Хоча для гібридів з Азії можна зробити виняток, так як вони набагато менш вибагливі.

Також слід зазначити, що пересаджені у весняну пору лілії розвиваються значно швидше родичів з осінньої пересадкою. Вважається, що посаджені восени цибулини надто довго перебувають взимку в промерзлій землі, що позначається на їхньому стані. Хоча деяким садівникам вдається вирощувати прекрасних представників рослинного царства навіть після довгих зим.

Як проходить процедура пересаджування лілій?

Якщо ви визначилися, коли краще пересаджувати ваші лілії – восени або навесні – можна приступати до самого заходу.

Процес буде виглядати наступним чином:

  • для початку зріжте стебла рослини дуже близько до поверхні землі;
  • далі необхідно викопати цибулини разом з корінням, при цьому намагаючись їх не пошкодити;
  • приберіть всі старі відмерлі лусочки і елементи з цибулин;
  • акуратно розділіть цибулину за допомогою ножа на кілька дрібних цибулин;
  • далі потрібно помістити цибулини в слабкий розчин марганцівки приблизно на півгодини;
  • викопайте у вибраному вами місці лунки для рослини, враховуючи глибину для коренів – плюс 10 см;
  • у викопану ямку потрібно насипати невелику кількість піску, після чого помістити туди цибулини;
  • засипте землею упереміш з тирсою або торфом.

Якщо вам необхідно зберегти цибулини, то використовуйте вентильовані поліетиленові пакетики. Бажано зберігати їх в холодильнику до передбачуваного моменту пересадки.

Якщо ви не знаєте, як пересаджувати кімнатні лілії, то варто зазначити, що сам процес і нюанси догляду мало відрізняються від турботи про садових рослинах. Кімнатну лілію доцільно пересаджувати у міру появи додаткових цибулин.

Також забезпечте вашій домашній рослинності приплив свіжого повітря і вологу грунт, і тоді вона буде рости і розвиватися належним чином.

Залишити коментар