Пересадка кімнатних рослин, чи можна пересаджувати кімнатні квіти восени

Пересадка рослин необхідна для їх здоров’я і зовнішнього вигляду. Чому пересадка так важлива і як же правильно пересаджувати кімнатні квіти? Кожен рік, ми повинні зробити огляд всіх домашніх квітів і оцінити, чи повинні ми перемістити їх в більш великі горщики, або замінити грунт.

Чому треба робити пересадку

  • Квіти, які дуже «туго» сидять в горщику, більш сприйнятливі до грибкових захворювань і нападів шкідників;
  • Коріння тісно, вони задихаються і тому стебла і листя виглядають не дуже здоровими і вражаючими;
  • Земля в горщику стає безплідною, ущільнюється, має мало поживних речовин;
  • Щільна земля трохи пропускає повітря в кореневу систему;
  • Підрослий квітка в маленькому горщику може впасти і зламатися.

Коли краще пересаджувати кімнатні квіти?

Квіти пересаджують традиційно навесні, коли природа оживає. Домашні квіти в цей час чекають, що ми покращимо умови для розвитку. Але це не є жорстким правилом, вони можуть бути пересаджені і пізніше.

Багатьох цікавить, чи можна пересаджувати кімнатні квіти взимку чи восени?

Найбільш сприятливим вважається час з березня до початку вересня. У вересні краще вибирайте початок місяця, коли ще тепло і рослина не почало готуватися до холодів. Найкраще квіти пересадити в березні, ще до того, як вони відновляться після зими.

Ви також можете зробити це пізніше, але було б добре встигнути до середини червня. Найгірший час для пересадки – це зима. Не варто турбувати рослини, коли вони сплять.

Лише деякі види пересаджують в період спокою. Наприклад, каллу пересаджують восени, до кінця вересня можна пересаджувати ці кімнатні квіти. І це тому, що вона цвіте з січня по травень.

Не всі вихованці потребують пересадки кожен рік. Молоді квіти повинні змінювати горщик кожну весну, ті, які трохи старші, можна пересаджувати кожні 2-3 роки, а більш дорослі екземпляри можуть зростати у великій ємності, і досить лише замінити верхній шар землі.

Деякі квітникарі задаються питанням: який день краще підходить, щоб пересаджувати кімнатні квіти: З точки зору науки немає ніякої різниці, який день тижня ви виберіть для оновлення грунту.

Головне – це правильно вибрати грунт і акуратно провести процедуру, не травмуючи при пересадці рослини і коріння. Вибирайте день, коли у вас багато часу і гарний настрій.

Іноді люди задаються питанням: на яку місяць треба пересаджувати кімнатні квіти? Місячний календар рекомендує робити цю процедуру на зростаючу місяць, тобто, починаючи від молодого до повного місяця.

Земля і субстрати

При пересадці слід замінити як можна більшу кількість землі, але так, щоб не пошкодити коріння. Краще купити універсальний субстрат, який ідеально підходить для більшості рослин. Звичайно, деякі з них вимагають спеціального складу. Кактуси воліють грунт з великою кількістю гравію, азалії і орхідеї ростуть в суміші кори, грунту, кокосового волокна. Перед заповненням землею горщика бажано засипати нижній товстий шар у кілька сантиметрів гравієм або керамзитом.

Таким чином, ми надаємо кращий дренаж, який врятує рослину від надлишку води, а коріння не будуть піддаватися гниття. Землі треба насипати на рівні 1-2 см нижче краю горщика. На поверхню можна насипати керамзит, щоб там не сформировывались вапняні відкладення.

Більшість кімнатних квітів добре ростуть на будь-якому грунті. Деякі, однак, вимагають спеціальних складів.

Який грунт вибрати, залежить від виду рослини:

  • торф люблять такі зелені вихованці, як антуріум, драцена, папороть;
  • важка глина підходить для каланхое, папірус, традесканція;
  • не терплять присутності карбонату кальцію в грунті гарденії і верес, їм необхідна слабокисла грунт.

Іноді використовують для пересадки землю з саду, але існує високий ризик, що з нею будуть принесені в будинок бур’яни або шкідники. Крім того, вона занадто важка для ніжних коренів. Підготовлені субстрати попередньо продезінфіковані і спеціально приготовані суміші різних компонентів, так що коріння зможуть в них вільно рости.

Новий горщик не повинен бути занадто високим і великим. Не пересаджуйте квіти в набагато більший горщик, наступна ємність повинна мати діаметр на 2-3 сантиметри більше.

Вибирайте гарні горщики з отворами. Самий звичайний пластиковий горщик з отворами краще декоративного кожуха без отворів.

Як правильно робити пересадку

Кімнатні рослини пересаджують тільки тоді, коли їм це необхідно. Коли ми не впевнені, чи потребує рослина пересадки, треба витягти його м’яко з горщика. Поверніть горщик догори дном і, натиснувши на край столу, м’яко вийміть рослина.

Якщо коріння переросли повністю землю і сформували компактний корпус, прийшов час подарувати їм новий горщик. Перш ніж приступити до заміни землі, переконайтеся, що, рослина знаходиться в хорошій формі, немає ніяких ознак хвороби або шкідників. Пересадка може послабити рослину.

Не дозволяйте, щоб коріння виходили через отвір у дні горщика. Якщо, однак, вони вже зробили це, ви повинні їх видалити або витягти. Засипавши рослина нової грунтом, обережно струшуйте горщик, щоб земля заповнила всі місця. Наприкінці треба полити.

Пересадження великих рослин

У той час як пересадка невеликих рослин не є проблемою, з великими зразками іноді виникають проблеми. Наприклад, фікус Бенджаміна у хороших умовах може досягати висоти до двох метрів. Як впоратися з такими велетнями?

Хорошим рішенням може бути часткова заміна землі. Вона полягає у виборі верхнього шару і заміни його новим ґрунтом.

Залишити коментар