Переляк у немовляти – проблема, з якою можна впоратися

Поява на світ дитини – це велика радість і клопіт для батьків. Всім відомо, що перший час малюк потребує постійного догляду, а єдиним способом для спілкування є плач. Однак батькам немовляти дуже складно визначити його причину і зрозуміти, що дитині треба саме в цей раз.

Іноді це може бути не фізична потреба, а реакція на нервове роздратування. Таке явище у маленької дитини багатьом відомо, але як виявити у немовляти переляк ніхто точно сказати не може. Тому давайте більш детально розглянемо це питання.

Що таке переляк?

Переляк – це рефлекторний відгук організму на непередбачений фактор, йому супроводжує збільшення зіниць, прискорення серцебиття, а також загальна дестабілізація самопочуття.

У немовляти ознаки переляку нічим не відрізняються від такого стану цілком дорослої людини, він просто не може про них сказати. Тому цього стресу необхідно і важливо позбутися, так як це може негативно позначитися на психологічному розвитку малюка і якість подальшого життя. Страх на відміну від переляку це всього лише емоція, яка є наслідком перенесення нервової реакції.

У немовляти переляк: ознаки необхідності лікування

У медицині це явище називається нервовим збудженням, яке виникає в результаті сильного емоційного потрясіння.

Незважаючи на те що діти часто багато забувають, бувають епізоди, які ведуть за собою значне посилення нервозності. Щоб зрозуміти, як переляк проявляється у немовляти потрібно знати, як він проявляється.

Давайте дізнаємося ознаки:

  • плач без особливої причини;
  • зниження апетиту;
  • безсоння;
  • нічне нетримання сечі;
  • заїкання;
  • затримка мовного розвитку.

Все це може бути реакцією на голосний звук або будь-яку іншу ситуацію, яка сильно вплине на малюка. Для того, щоб якомога швидше позбутися від наслідків необхідно вчасно помітити симптоми, встановити причину і почати лікування.

Основні причини негативної нервової збудливості

Підвищена лякливість може виявлятися в самих різних формах. Сильні нічні страхи можуть проявлятися різким нічним плачем малюка. Після раптового пробудження, його дуже важко заспокоїти.

Таке залишати без уваги не можна, так як в результаті може початися стійкий розлад сну, з’явитися зниження апетиту і бути присутнім стан постійної втоми.

Ще одним вираженням нервової збудливості може бути страх самотності. Є діти, яких не можна залишити одних навіть на невеликий проміжок часу. Як тільки вони втрачають з виду батьків, починають голосно плакати. Причинами переляку можуть бути особливості фізіологічного або психологічного розвитку малюка, а також помилки в його вихованні, наприклад, прирученность до рук.

Іноді може виникнути страх гучних звуків. Через нерозуміння того, що звук працюючої техніки не таїть у собі загрози, малюк може боятися її як чудовиська. Перевірити це легко, простеживши за його реакцією в момент включення апарату.

Останнім поширеним страхом, який є результатом надмірної нервової збудливості, вважається контакт з твариною, а точніше, собаками. Бажання батьків познайомити малюка з вихованцем може призвести до нервового напруження, так як навіть маленька собачка може здатися занадто великий дитині.

Що робити якщо дитина злякалася?

Відповісти на це питання кожен з батьків може по-своєму, адже тільки йому відомо, що подобається його малюкові і як він реагує на те чи інше прояв навколишнього середовища.

Однак є основне правило, однакове для всіх, головне, що батьки повинні зробити – це не залишати його на самоті.

Адже саме зараз малюк, який пережив переляк, потребує у вашому теплі і прояві любові. Візьміть дитину на руки, повільно погладьте його і поясніть спокійним голосом, як ви його любите і який він особливий.

Після стресу малюкові буде корисно чути знайомий голос, який звучить спокійно і впевнено. Для нього це буде означати повну безпеку поруч з вами.

Як вилікувати переляк у немовляти?

Ситуація, яка призведе до сильного емоційного збудження може відбутися в будь-який час, від цього не можна застрахуватися. Втім, цілком можна виявити симптоми і лікування сильного переляку у немовляти провести за участю грамотного фахівця.

Панікувати не треба, краще постаратися швидко визначити у немовляти переляк і спробувати позбавити малюка від страху. На жаль, традиційна медицина ще не кваліфікує дитячий переляк як звичайне захворювання, тому не має ефективних методів. І тут на допомогу приходять народні засоби, які досить дієві в подібних випадках.

Настої. Першим і найбільш простим засобом вважається вживання настою валеріани або меліси. Всім відомо, що вони відмінно допомагають впоратися з будь-яким типом розладу. Додатково можна приймати збори, до складу яких входять ромашка, кропива собача і листя кропиви.

Приготувати чай дуже просто. Вам потрібно буде узяти інгредієнти в рівних кількостях, наприклад, по 1 граму, і залити літром окропу. Збір повинен настоятися півгодини, потім його потрібно процідити і давати малюкові вранці та ввечері у дозі, що відповідає її віку.

Ванни. Такі процедури теж дають непоганий результат. Відміну від пиття в тому, що відвар додається у ванну для отримання необхідного ефекту за допомогою запаху. У воду можна додати мелісу, ромашку, пустирник, масло лаванди і навіть морську сіль. Шкіра у новонародженого відмінно реагує на такі ванни. Доведено, що ефект буде помітний вже після трьох застосувань.

Незважаючи на все написане, важливо вчасно помітити ознаки цієї проблеми і якщо у немовляти все ж є переляк, що робити, краще дізнатися у лікаря, а не займатися самолікуванням, яке може тільки погіршити ситуацію.

Залишити коментар