Передвісники пологів у первісток на 36-40 тижнів

Звістка про швидке візит лелеки доставляє майбутнім мамам нечувану радість і хвилювання. Особливо це стосується жінок, які очікують появи первістка. Щоб бути готовими до процесу розродження і на фізичному, і на психоемоційному рівні, потрібно знати, які передвісники пологів у первісток. На цю тему сьогодні і поговоримо.

Перші дзвіночки від майбутнього малюка

Представниці прекрасної половини людства, які виношують першого малюка, часто відчувають суперечливі почуття: страх і радість, біль і насолоду, переживання і агресію. І ось на порозі вже стоїть останній триместр виношування дитини, а ви не знаєте, коли очікувати наближення пологів. Звичайно, результати ультразвукового діагностування ви знаєте і орієнтуєтеся на встановлену фахівцем дату розродження, однак природа-матінка бере своє, і сутички можуть початися не за графіком.

Передвісники пологів у первородок – це комплекс ознак, що вказують на наближення пологової діяльності. У кожної жінки такі ознаки можуть проявлятися в різний час огляду фізіологічних особливостей і, зрозуміло, віку.

Якщо говорити в загальному, то ознаками наближення пологів вважається наступна симптоматика:

 • опущення живота;
 • зміна параметрів шийного відділу матки;
 • поява белей з піхвового проходу, зміна їх концентрації та кількості;
 • вихід пробки слизового типу з цервікального проходу;
 • незначне зниження ваговій категорії породіллі;
 • зміна природних процесів дефекації і випускання сечі;
 • зменшення кількості та частоти рухів майбутнього малюка в утробі;
 • зміна типу ходи майбутньої мами.

Тепер давайте більш докладно зупинимося на ознаках наближення розродження на різних термінах виношування плоду в останньому триместрі.

Прислухаємося до сигналів тіла на 36 тижні

Майбутнім мамам не варто лякатися, якщо пологова діяльність розпочалася раніше встановленого акушером-гінекологом терміну. Розклад може не відповідати природним процесам. Щоб представниця прекрасної статі була готова до цього нелегкого, а часом і надмірно хворобливого процесу, давайте вивчимо основні провісники пологів у первісток на терміні вагітності 36 тижнів.

Приблизно за 10-20 днів до розродження майбутній малюк змінює своє місце розташування в утробі і починає активно просуватися ближче до малої тазової області. У зв’язку з цим жінка помічає, що її живіт значно опустився вниз.

Багато майбутні мами лякаються, коли поряд з цим активність малюка різко знижується. Це цілком природний процес, оскільки дитина готується до появи на світ.

По мірі підготовки жіночого організму до пологів матковий орган починає чинити сильний тиск на кишкові петлі і сечовий міхур. У зв’язку з цим, починаючи з 36 тижня, майбутня мама постійно хоче в туалет. Після випорожнення їй стає легше, однак ці відчуття знову і знову з’являються, особливо при ходьбі або перебування в сидячому положенні.

На останніх тижнях виношування плоду у майбутньої мами різко знижується апетит, а також спостерігаються перепади настрою. Вона може стати агресивною або, навпаки, плаксивою. Саме в цей період можна відзначити зниження ваговій категорії приблизно на 2 кг. Це пов’язано з виведенням рідини з організму. Такий ознака можуть помітити тільки ті жінки, які постійно відстежують свою вагу протягом всієї вагітності.

Вихід слизової пробки з цервікального проходу вважається найвірнішим ознакою наближення розродження. В залежності від фізіологічних особливостей, пробка може відійти за 5-6 днів або за 4 тижні до початку пологової діяльності.

Майбутні мами на терміні 36 тижнів повинні особливу увагу звернути на патологічні ознаки. Про наближення передчасного розродження будуть свідчити такі симптоми:

 • больові відчуття в нижньому сегменті живота, які не минають;
 • поява виділень з піхвового проходу з кров’яною домішкою;
 • виведення вод, розташованих близько плода.

При появі таких ознак потрібно негайно звертатися в жіночу консультацію, оскільки ці симптоми можуть свідчити про загрозу переривання виношування дитини.

Чого чекати на 38 тижні?

Як показує практика, у багатьох майбутніх мам на 38 тижні з’являється так званий симптом гніздування. У жінок виникає бажання зробити прибирання в будинку, щоб їх оточувала кришталева чистота. Такий стан вважається негласним ознакою наближення розродження.

Якщо говорити про анатомічної симптоматиці, то на 38 тижні вагітності з’являються такі провісники пологів у первородящих:

 • Сутички тренувального характеру. Відрізнити їх від справжніх сутичок можна дуже просто: вони несистемні і по мірі їх прояви больові синдроми не нарощують свою інтенсивність.
 • По мірі опускання живота вниз у майбутньої мами нормалізуються природні дихальні процеси, зникають проблеми з травленням, зокрема, печія.
 • З’являються больові відчуття в крижової частини хребетного стовпа, а також в задній тазостегнової поверхні. Це пов’язано з переміщенням плода в тазостегнову область.
 • З’являються білі різного відтінку. З піхвового проходу можуть виводитися бежеві, коричневі або рожеві білі. Якщо ви побачили слизовий грудку, то малюк з’явиться на світ з дня на день.
 • Молочні залози збільшуються в об’ємі, а з сосків можна помітити виділення так званого молозива.

Напередодні розродження: сигнали тіла на 39 тижні

39 тиждень вагітності вважається вже природною завершальною стадією виношування плоду. Найчастіше на цьому терміні лікують фахівці штучно стимулюють пологову діяльність.

Які ж передвісники пологів у первородящих в цей період? Отже, про наближення розродженні будуть свідчити такі симптоми:

 • Збільшення кількості і зміна консистенції белей. Такий ознака повідає про те, що почалася відшарування частин плодового міхура, а це свідчить про прагнення дитини скоріше побачитися з мамою.
 • Зміна параметрів шийкового проходу маточного органу. Під час візуального огляду провідний фахівець зможе визначити ступінь розкриття шийкового каналу. На 39 тижні про наближення пологів буде свідчити коефіцієнт розкриття, рівний 10 мм.

У цей період у майбутньої мами будуть з’являтися всі інші перераховані вище ознаки наближення процесу розродження. Якщо ви вважаєте, що ваше фізіологічний стан не відповідає нормі, негайно звертайтеся в жіночу консультацію.

Завершальний етап: 40 тиждень вагітності для майбутніх мам

Як правило, на 40 тижні завершується процес виношування малюка, і жіночий організм готується до пологів. Крім названої вище симптоматики, що сигналізує про наближення моменту зустрічі мами з малюком, на 40 тижні вагітності з’являються характерні передвісники пологів у первісток. До таких слід віднести сутички.

Якщо ви не хочете раніше часу потрапити в пологовий будинок або взагалі народжувати в домашніх умовах, тоді інформація про сутичках вам стане в нагоді. Потрібно вміти відрізняти справжні перейми від так званих тренувальних. Для цього слід уважно прислухатися до сигналів свого організму.

Сутички будуть свідчити про початок процесу розродження при наявності в сукупності наступних ознак:

 • з плином часу больовий синдром посилюється;
 • переймоподібні болі не припиняються, а час між їх появою з кожною хвилиною скорочується;
 • з часом тривалість кожної сутички подовжується;
 • відбувається розкриття шийкового проходу маточного органу.

Якщо майбутня мама помітила хоча б декілька ознак, то потрібно негайно їхати в пологовий будинок або викликати бригаду Швидкої допомоги. На цей випадок у кожної жінки повинен бути зібраний валізку породіллі. Між малюком і мамою завжди існує дуже сильна незрима взаємозв’язок, тому за сигналами малюка ви зрозумієте, коли відбудеться ваша перша зустріч. Здоров’я вам і вашому малюкові!

Залишити коментар