Павук-птахоїд в домашніх умовах

Для деяких людей кішечки і собачки занадто звичайні. І тоді з’являються в міських квартирах лисиці, сови, тхори. А хто вирішує завести абсолютно виняткового улюбленця, звертають погляд у бік павуків. Найчастіше в домашніх умовах містять павуків-птахоїдів.

Хтось вважає павуків ідеальними домашніми тваринами, але більшість побоюється, а частина боїться до жаху. І власне є чому: павуки-птахоїди (найбільші представники загону павукоподібних), як і всі павуки, мають отруйні залози. Слід не забувати про це. І, тим не менш, павуків заводять в якості домашнього улюбленця.

Перш ніж купити павука-птахоїда

Деякі, надивившись різних роликів про домашніх павуків-птицеедах, загоряються бажанням завести і собі такого. Але не всі серйозно обмірковують це рішення, що потрібно зробити обов’язково, перш ніж піти в зоомагазин і розлучитися з круглою сумою. Слід згадати, що необхідно викинути з голови, можливо вже накопичилися там, небезпечні міфи.

Як, наприклад, деякі вважають доречним брати домашнього павука на руки, нібито так вони звикають до господаря. Павуку, власне, начхати, хто його бере на руки. У павуків немає таких розвинених почуттів, і прихильності у нього не виникає. Тому колекціонери спокійно вимінюють їх один в одного. Але гарантовано, що при людському прояві ніжності домашній павук-птахоїд відчуває небувалий стрес і цілком може проявити агресію в якості захисту. Це найбільш часта ситуація, в якій павук здатний вкусити власника. Отрута павука-птахоїда досить шкідливий, хоч у більшості видів вона не смертельна для людини.

Укус птахоїда порівнюють з укусом оси.

Уражене місце напухає, у людини може піднятися температура. А після, якщо укус супроводжений упорскуванням отрути, починаються судоми і навіть галюцинації, дезорієнтація та інші психічні розлади. А якщо у людини алергічна реакція, то ймовірний трагічний результат. Мало приємного, чи не так? Справедливості заради слід згадати, летальних випадків від укусу павука-птахоїда не зафіксовано. Крім того, укус може бути «сухим», тобто без отрути. Так як для павука процес виділення отрути дуже енергоємний, і не завжди він вирішується на це.

Інший спосіб захисту – викид отруйних волосків. Павук задніми лапами швидко зчісує волоски зі спини. І боронь боже їм потрапити вам на шкіру! Таким способом відлякати кривдника користуються багато видів птахоїдів, як наприклад популярна Брахипельма сміті. Тому, якщо в будинку є маленькі діти, категорично не рекомендується заводити домашнього павука. Різні види павуків-птахоїдів відрізняються один від одного і рівнем агресії. Деякі дуже спокійні і тому майже безпечні, а деякі надто нервозні, швидкі і схильні до нападу. Перше і рекомендують купувати новачкам.

Павук-птахоїд в домашніх умовах

Як розповідають арахнокиперы (так себе називають себе власники павуків), в наших зоомагазинах не завжди працюють компетентні продавці і можуть продати замість флегматичного восьмилапого котика, начебто Брахипельма Альбопилосум, запального агресора, як Брахипельма Ваганс. Тому краще подружитися з справжнім поціновувачем-колекціонером, який навіть підкаже вам підходить вид павука за темпераментом і рівнем складності догляду за павучком. Новачкові слід вибирати вид найбільш спокійний.

Тераріум для павука

Вам знадобиться тераріум, спеціальний грунт (незалежно від виду павука), місце, куди не потрапляють прямі сонячні промені (дуже важливо), обприскувач.

Павуки-птахоїди діляться на три основні типи:

  • наземні,
  • деревні
  • норні.

Назви говорять про їх спосіб життя. Від цього залежить і догляд. Якщо це деревний павук, слід обзавестися вертикальним тераріумом і помістити туди якусь корч поверх грунту. Іншим же потрібен тільки грунт, норным павукам, звичайно, найбільше. Тераріуми бувають як скляні, так і пластикові. Нерідко дитинчат павуків поміщають в харчові контейнери і роблю в кришці отвори для вентиляції.

Годування павука

Незважаючи на їх назву, ці павуки не харчуються птахами. Основний їх раціон складають великі комахи, але не перевищують розмір павука.

У ранньому віці їм достатньо і мотиля, а вже літнім зміцнілим павукам можна, але не обов’язково, давати дитинчат миші. І природно живцем.

Павук справжній хижак і підбирати мертвечину він не стане. Не варто ловити в місті всяких жучків і цвіркунів. На комах можуть перебувати продукти хімічної промисловості, що може вплинути на здоров’я вашого павука не кращим чином. У чистій зоні (на дачі) на свій страх і ризик, можна наловити коників або цвіркунів. Ваш восьмилапый хижак буде тільки радий пополювати на них у своєму тераріумі.

Маленьких паучат годують раз на добу-дві, а більш старших трохи рідше. Дорослих годують вже раз в місяць, але більш великим кормом. Один мишеня або п’ят цвіркунів. Залишки їжі слід з тераріуму прибрати (пінцетом).

Догляд за тераріумом

Необхідно підтримувати в тераріумі необхідну вологість і температуру. Прибутку до нас ці красені все-таки з теплих куточків планети.

  • Рівень підтримуваної вологості і температури різниться в залежності від виду, але в середньому це 25 градусів за Цельсієм (для малюків 28), а вологість не нижче 75%. Якщо температура в тераріумі знизиться хоча б до +20, павуки легко можуть застудитися і померти.
  • Тераріум вистилають грунтом, часто яким служить кокосовий субстрат. Його теж зволожують, тому, щоб не завелася цвіль, обов’язково тераріум повинен бути оснащений вентиляцією. У зоомагазинах зазвичай продаються спеціальні прилади для зрошення, вимірювання вологості і температури в тераріумі.
  • Грунт в тераріумі необхідно міняти хоча б раз на місяць. Але ні в якому разі не під час линьки (і підготовці до неї) вашого вихованця, і тим більше, кілька днів після.

До речі це самий цікавий момент для власників павуків-птахоїдів. Восьмилапый пухнастик готує собі «перинку» з власної павутини, потім завмирає, згорнувшись на спині, ніби помер. І так може зберігатися досить довго, поки не зніме старий панцир. Скинувши старий наряд, павучок стає в півтора-два рази більше колишнього. Це дуже захоплююче видовище.

Шкода не завжди вдається побачити цей момент. Павуки нічні хижаки. Їм, власне, і світло не потрібен, як рибкам. Навпаки, прямі сонячні промені здатні їх убити. Слід пам’ятати про це, і притіняти тераріум. При правильному догляді живуть павуки довго. Самки до 20 і більше років, самці – 7-10 років. Заводячи павука потрібно чітко усвідомити – це ні в якому разі не ручна іграшка. Все задоволення в турботі і спогляданні. Павук-птахоїд – вихованець для дуже відповідальних, серйозних і дбайливих людей.

Залишити коментар