Парити ноги при застуді – чи можна це робити, і чи є сенс?

Від людей старшого покоління можна часто почути про користь ширяння ніг при простуді. Дійсно, цей метод може бути досить ефективний для лікування простудних захворювань, але тільки в тому випадку, якщо проводити цю процедуру правильно. У статті ми вам пояснимо, як парити ноги при застуді, щоб максимально швидко від неї позбутися і не завдати шкоди своєму організму.

Чому цей метод ефективний?

Коли ви парите нижні кінцівки в гарячій воді, приплив крові до них збільшується. Одночасно з цим посилюється відтік крові від верхньої частини тулуба, яке страждає при грипі та різних простудних захворюваннях набагато сильніше.

Саме тому після цієї процедури полегшується стан носових пазух і легенів. Вам стає набагато легше дихати, і одужання проходить набагато швидше.

Між тим нерідко люди допускають кілька серйозних помилок, внаслідок чого цей метод стає не тільки менш ефективний, але й небезпечний для здоров’я.

Чи завжди можна парити ноги при застуді?

Цей народний метод лікування має ряд протипоказань.

Зокрема, парити ноги при застуді можна, якщо у вас:

  • високий артеріальний тиск;
  • різні серцево-судинні захворювання;
  • висока температура тіла.

Крім того, після процедури необхідно протягом декількох годин перебувати вдома. Таким чином, парити ноги можна, якщо найближчим часом вам необхідно вийти на вулицю. Нарешті, багато дівчат цікавляться, чи можна парити ноги при застуді вагітним жінкам. У період очікування дитини парити ноги категорично забороняється!

Під дією гарячої води судини слизової оболонки носових ходів розширюються. Аналогічно можуть зреагувати та інші посудини, зокрема, матки, що може бути надзвичайно небезпечно.

Між тим при вагітності корисно деякий час потримати ноги в теплій воді, після чого випити чашечку гарячого чаю і влягтися в ліжко. Така процедура не допоможе вагітним жінкам вилікувати застуду, але після неї можна розслабитися і заспокоїтися.

Як правильно парити ноги при застуді?

Існують деякі правила, при яких цей метод буде максимально ефективним, а саме:

  • більшість з нас під час цієї процедури опускає ноги в таз з водою по щиколотку. Насправді, парити потрібно не тільки стопи, але і гомілки. Для цього слід взяти глибоку ємність, на зразок маленької ванни, і налити в неї побільше води;
  • також не слід наливати в ванну крутий окріп. Спочатку необхідно налити теплу воду близько 37-38 градусів і опустити в неї ноги. Через 3-5 хвилин необхідно долити трохи окропу, довівши температуру води до 40-42 градусів, після чого потримати ніжки ще близько 10 хвилин;
  • після процедури потрібно обов’язково надіти на ніжки теплі шкарпетки і лягти в ліжко. Виходити на вулицю навіть у теплу погоду протягом 3-4 годин категорично не рекомендується;
  • крім того, щоб ефект був сильніший, можна додати у воду відвари цілющих трав, наприклад, ромашки, м’яти або шавлії. Виходить, ви будете лікувати застуду відразу двома народними методами – з допомогою пропарювання ніг в гарячій воді, а також інгаляцій лікарськими травами.

Таким чином, парити ноги при грипі та різних простудних захворюваннях не тільки можна, але і потрібно.

Головне при цьому – дотримуватися необхідні рекомендації і не вдаватися до цієї процедури при наявності протипоказань.

Залишити коментар