Парафінові чобітки в домашніх умовах: для чого вони потрібні?

Парафінові чобітки в домашніх умовах – це не нова дизайнерська взуття. З допомогою парафіну можна вилікувати різні недуги. Незважаючи на прогресивність сучасної медицини, парафінотерапія досі залишається актуальною і затребуваною. Саме на цю тему ми сьогодні і поговоримо.

Чобітки з парафіну: тепло і здорово!

Про лікувальні властивості парафіну знали ще наші бабусі. Згадайте своє дитинство, можливо, батьки ставили і вам парафінові компреси. Парафін – унікальна речовина, яка навіть при нагріванні до температурної позначки в 60° легко наноситься на шкірні покриви, не відчувається і не провокує появи опікових ран.

В педіатрії для лікування багатьох недуг призначаються фізіотерапевтичні процедури. Великою популярністю користуються парафінові чобітки. Для чого вони потрібні? Після нанесення парафіну в рідкому вигляді на шкіру протягом буквально кількох хвилин він застигає, відповідно, зменшується в обсязі. В результаті цього здавлюються шкірні покриви і кровоносні судини, сповільнюється кровотік.

Парафін має низьку теплопровідність, а також прихованою теплотою. Саме завдяки цим властивостям парафінові чобітки прогрівають внутрішні органи і тканини. Таким чином, маніпуляції з допомогою парафінових чобітків надають наступну дію:

 • розслаблюють м’язові тканини, купируя спазми;
 • нормалізують метаболічні процеси;
 • покращують звернення лімфи в глибинних шарах тканин.

Важливо! Парафінотерапію дозволяється робити навіть новонародженим малюкам, але тільки після попередньої консультації з педіатром і при дотриманні всіх правил безпеки.

Від чого рятує парафін?

Багато батьки неодноразово за призначенням профільного доктора робили своїм малюкам парафінові чобітки. Відгуки про такому способі лікування в основному позитивні. З допомогою парафіну малюк може позбутися багатьох патологій і недуг.

Так, у медичній практиці парафінотерапія призначається для лікування таких захворювань:

 • опорно-рухового апарату;
 • гіпертонусу м’язових тканин;
 • невралгії;
 • гострих респіраторних недуг;
 • запальних процесів;
 • травм;
 • спастичних м’язових порізів.

Нерідко в ранньому віці, коли малюк вчиться робити перші кроки, батьки помічають, що дитина стає не на всю ступню. Велика частина навантаження припадає на носкову частину. Деякі з цього приводу жартують і кажуть, що дитина — природжений танцюрист або балерина.

Однак у цьому випадку не до жартів, потрібно звернутися до фахівця, оскільки у дитини, найімовірніше, розвивається гіпертонус м’язових тканин. Саме парафінові чобітки допоможуть вирішити цю проблему в комплексі з іншими фізіотерапевтичними процедурами.

Важливо! Виконувати такого роду термопроцедуры потрібно під контролем лікуючого спеціаліста і тільки з його дозволу.

Головне про протипоказання

Незважаючи на безпечність та високу ефективність парафінотерапії, використовувати цей засіб для лікування можна далеко не завжди.

Існує ряд протипоказань, за наявності яких слід підшукати альтернативний спосіб лікування, зокрема:

 • рани або порушення цілісності шкірного покриву;
 • нагноєння на шкірі;
 • злоякісного новоутворення або доброякісного характеру;
 • запальні або інфекційні процеси у стадії загострення;
 • алергічні реакції;
 • недуги шкірних покривів;
 • підвищена температура тіла;
 • цукровий діабет.

Лікарі не радять проводити подібні маніпуляції при жаркій погоді. Якщо все-таки це необхідно, то після відвідування вулиці потрібно почекати не менше 2 годин, поки температура тіла дитини нормалізується. У зимовий час не допускається переохолодження після проведення парафінотерапії.

Заходи безпеки

Зробити парафінові чобітки для лікування дитини можна вдома. Досить придбати в аптечному пункті косметичний парафін.

Батькам на замітку! Один і той же парафін можна використовувати протягом усього лікувального курсу, але за умови, що в нього не потрапив сміття або інші шкідливі речовини.

Парафін спочатку реалізується у твердій формі, а під впливом високих температур він плавиться і набуває рідку консистенцію. Під час розтоплення парафінового речовини потрібно бути вкрай обережними і стежити за тим, щоб рідина не потрапила вода. В іншому випадку парафін починає стріляти і може викликати опік.

Крім того, парафін не рекомендується розтоплювати на відкритому вогні, оскільки речовина може запалати.

Парафінотерапія на дому

Після консультації з лікарем і підготовки всіх необхідних компонентів та інструментів можна робити парафінові чобітки для дітей в домашніх умовах.

Необхідні матеріали та інструменти:

 • деко;
 • медична клейонка;
 • шкарпетки;
 • косметичний парафін;
 • товстостінна ємність;
 • ковдру.

Приготування і застосування:

 1. Викладаємо косметичний парафін в товстостінну ємність.
 2. В іншу каструлю наливаємо воду і ставимо на неї зверху ємність з парафіном. Нам потрібна водяна баня.
 3. На повільному вогні розтоплюємо повністю парафін, поки шматок не перетвориться в однорідну рідину.
 4. В середньому процес підготовки парафінового речовини займає від 35 до 60 хвилин.
 5. Дно дека і його стінки застеляємо відрізу медичної клейонки.
 6. Як тільки парафін розплавиться повністю, акуратно переливаємо його в деко.
 7. Товщина шару повинна бути не менш 10 мм.
 8. Протягом декількох хвилин чекаємо, поки парафін трохи охолоне. Він повинен злегка схопитися, але не затвердіти.
 9. На зап’ясті нанесемо крапельку парафінового речовини. Якщо вам комфортно, можна приступати до нанесення парафінових чобітків дитині.
 10. Разом з клейонкою, за відсутністю цього матеріалу можна використовувати марлевий відріз, піднімаємо злегка застиглий парафін і починаємо укутувати ніжки малюка.
 11. Починаємо від стопи вгору.

Увага! Ні в якому разі не ставимо компрес на колінний суглоб.

 1. Зверху надягаємо дитині шкарпетки і закутуємо ніжки теплою ковдрою.
 2. Перша процедура повинна тривати не більше 10 хвилин. Потім це час збільшується.

Важливо! Тривалість однієї маніпуляції і курсу лікування в цілому визначає лікар відповідно з діагнозом і фізіологічним станом малюка.

Компреси з використанням парафіну допомагають впоратися з багатьма недугами. І це все завдяки його властивостям, зокрема, низької провідності тепла. Парафінові компреси безпосередньо впливають на внутрішні органи і глибинні шари сполучних тканин.

Перед проведенням парафінотерапії не забудьте проконсультуватися з профільним лікарем. Одних маніпуляцій з парафіновими чобітками для одужання дитини недостатньо. Як правило, лікар прописує ряд додаткових фізіотерапевтичних процедур та прийом фармакологічних препаратів. Здоров’я вам та вашим дітям!

Залишити коментар