Панічні атаки: говоримо про симптоми і лікуванні недуги

Панічна атака – це така недуга, при якому людина відчуває сильний напад страху. При цьому індивід може помітити й інші ознаки: підвищену пітливість, прискорене серцебиття, проблеми з диханням і т. д. Напади панічного атаки не тривають більше 60 хвилин і часто не турбують людину частіше 3 разів на 7 днів.

Правда, деякі люди відзначають і більш рідкісні напади, наприклад, раз у місяць або навіть рік, все дуже індивідуально і залежить від великої кількості факторів.

Варто сказати, що такого недугу частіше піддається молоде покоління у віці 20-25 років, але і в старшому віці не можна виключити виникнення такого захворювання. Особливо у людей при шийному остеохондрозі, але про це трохи пізніше. А поки давайте спробуємо з’ясувати причини виникнення недуги і як з ним боротися.

З’ясовуємо причини виникнення панічних атак і їх класифікацію

Жодне захворювання не виникає просто так і, на жаль, не проходить безслідно, напади тривожності не виняток.

Причиною недуги може стати психічне захворювання, депресія і інші патології. Наприклад, при шийному остеохондрозі панічні атаки – далеко не рідкість, так як при остеохондрозі порушується мозковий кровообіг, що і є причиною нападу тривожності. Причому панічний розлад у кожного індивіда виражається по-своєму: одні відчувають легке почуття тривоги і переживання, інших охоплює справжній жах і страх.

У цього захворювання можна виділити три різновиди.

Атаки можуть бути:

  1. Спонтанними. Виникають абсолютно несподівано, виявити видимі причини дуже складно;
  2. Ситуаційні. Коли напад провокує якась ситуація, неприємна для індивіда. Часом і почуття очікування якоїсь події може спровокувати атаку;
  3. Умовно-ситуаційні. Можуть виникнути, наприклад, під впливом алкоголю, під час менструації у жінок і т. д. тобто напад провокує біологічний або хімічний подразник. Але такий взаємозв’язок часом дуже непросто відстежити.

З’ясовуємо симптоми панічних атак

У хворого можуть виділятися типові і атипові симптоми захворювання. При цьому не варто забувати, що навіть у однієї людини в різні періоди часу панічні атаки можуть виражатися по-своєму.

Часто типові атаки супроводжуються серцево-судинними симптомами. Пацієнт відчуває прискорене серцебиття, тахікардію, болі в області серця. Все це наштовхує людину на думки про серйозне захворювання головного органу.

Такі напади закінчуються викликом бригади лікарів та госпіталізацією хворого. Страх за своє здоров’я і паніка змушують людей постійно вимірювати тиск і прислухатися до свого самопочуття.

Такі пацієнти часто скаржаться на проблеми з диханням, припливи жару, змінюються різким холодом, присутність нудоти, запаморочення, людину переслідує страх смерті.

Атипові напади супроводжуються іншими симптомами:

  • проблемами зі слухом чи зором;
  • судомами кінцівок;
  • повторюваної блювотою;
  • помутнінням і втратою свідомості і т. д.

У деяких людей після закінчення нападу спостерігається рясне сечовипускання.

Панічні атаки зазвичай відбуваються в період неспання людини. Напад під час сну
проходить довше і важче. Його середня тривалість 30 хвилин.

У різних людей тривалість між панічними атаками різниться. У одних недуга повторюється 1 раз у кілька днів, а інші спокійно живуть місяць і навіть рік без атак. Правда, час без нападів у більшості хворих супроводжується депресивним станом, постійними думками про хвороби, що, безумовно, пригнічує.

Перебіг даного захворювання схоже з симптоматикою інших соматичних недуг. Тому дуже важливо пройти своєчасну діагностику і лікування у хорошого фахівця. В першу чергу лікар повинен виключити у пацієнта такі захворювання, як аритмія, астма, епілепсія і т. д.

З’ясовуємо, як лікують хворобу

Звичайно, далеко не всі люди, але переважна більшість, після нападу тривожності йдуть на прийом до лікаря. Спершу людина звертається до терапевта, кардіолога або невролога, все буде залежати від прояви недуги. Лікарі з’ясовують, чи є у пацієнта проблеми з внутрішніми органами.

Безпосереднім лікуванням недуги займається психотерапевт, правда, до нього хворий потрапляє не відразу, а лише тоді, коли його починають мучити депресія і пригнічений стан.

Перше, що зробить психотерапевт – розповість пацієнту про особливості захворювання, а потім вже спільно лікар і хворий визначаться з тактикою лікування. Принципи порятунку від недуги існують різні: психотерапевтичний і психофармакологический, може використовуватися і їх комбінація.

При психотерапевтичному лікуванні хворий і фахівець визначаються, що будуть робити: усувати симптом недуги або шукати причини виникнення хвороби, проводити глибокий психоаналіз. При поведінковому лікуванні завдання лікаря – навчити пацієнта самостійно перемагати що нахлинув паніку. У медицині є методики, які дозволяють людині зменшити тривожність у момент нападу.

Лікар веде постійне спілкування з пацієнтом, дає рекомендації, стежить за напрямком думок. Психотерапевт розробляє до кожної людини свій особливий підхід.

При психотерапевтичному підході застосовується групова терапія, дихальні техніки та гіпнотерапія.

При психофармакологическом методі захворювання лікується антидепресантами, дозування яких підбирає лікар. Таке лікування триває не менше півроку. Деякі фахівці рекомендують прийом транквілізаторів, але пити їх довгий час не можна.

Самостійний прийом лікарських засобів, вживання алкоголю, наркотиків не вирішить
проблему, а тільки посилить стан. Більшість пацієнтів добре реагують на прийом фармакологічних препаратів, прописаних лікарем.

Найбільш правильним лікуванням недуги буде використання як для медикаментів, так і психотерапії. Спілкування з лікарем дозволить зменшити термін прийому ліків і допоможе пацієнту відповісти на питання, як самостійно боротися з панічними атаками. Тільки при співпраці психотерапевта і пацієнта вийде успішно впоратися з проблемою.

Тепер ви знаєте про симптоматику і лікування панічних атак, якщо у вас є таке розлад, то не затягуйте похід до лікаря.

Тільки разом з досвідченим фахівцем вдасться перемогти хворобу. Удачі і бережіть себе!

Залишити коментар