Озноб при вагітності на ранніх термінах

Ознобом називається різке больове відчуття холоду, тремтіння при лихоманці. Викликане спазм шкірних кровоносних судин відчуття холоду, що супроводжується м’язовим тремтінням і появою, так званої, гусячої шкіри. Цей симптом рідко проявляється безпричинно.

Зазвичай він свідчить про початок інфекційної лихоманки, буває при різних захворюваннях, а також є наслідком переохолодження.

А ще озноб може бути першою ознакою… вагітності. Так-так, це не помилка. Дійсно, на ранніх термінах вагітності жінка може відчувати легке нездужання, нагадує початкову стадію простудного захворювання. Може підвищуватися температура, бути присутнім жар, бити озноб. Чому таке буває, в цьому спробуємо розібратися.

Причини ознобу при вагітності

На ранніх термінах вагітності озноб без температури в основному визначається як норма. Причина криється ось в чому. Під час овуляції базальна температура збільшується до 37 градусів. Це необхідний режим для зачаття. Як тільки відбулося запліднення, починається збільшення вироблення прогестерону, що в свою чергу сприяє збереженню нового стану. Організм може по-своєму зреагувати на це явище, приводячи до підвищення не тільки базальної, але і загальної температури тіла.

Медикаментозно позбутися цього стану не вийде. Це ж не застуда, з якою треба боротися жарознижувальними засобами. Рекомендовано частіше бувати на свіжому повітрі. З часом і озноб і слабкість пройдуть.

У деяких жінок хворобливе відчуття холоду спостерігається весь перший триместр. Але зазвичай тривалість періоду, коли вагітна відчуває озноб, до 8 акушерських тижнів. В інший час періоду гестації цей симптом сигналізує про нестандартність ситуації. З такими ознаками потрібно обов’язково звернутися до лікаря.

Значить, озноб можна розцінювати як перша ознака вагітності. Але бувають і інші причини появи хворобливого почуття холоду, про яких варто турбуватися.

  1. Озноб супроводжується підвищенням температури вище 37 градусів. Це може свідчити про розвиток вірусного інфекційного захворювання, в тому числі ГРВІ. Будь-інфекції можуть викликати ускладнення вагітності.
  2. Разом з ознобом підвищується артеріальний тиск. Це теж може стати причиною ускладнень.
  3. Поява болю, різей внизу живота, хворобливе сечовипускання – ознаки запалення сечового міхура.
  4. Завмерла вагітність. У цьому випадку озноб є ознакою інтоксикації організму (на 10-14 день після загибелі плода). Також з’являються кров’янисті виділення, знижується активність молочних залоз (пропадає болючість грудей), проходить токсикоз.
  5. На ранніх термінах озноб при вагітності без температури буває у жінок з ВСД.
  6. Нестача мікроелементів. Яких саме, допоможе визначити аналіз крові. Виправляється ситуація за рахунок прийому відповідних медикаментів (призначає тільки лікар).
  7. Вагітна занадто хвилюється і переживає про своєму новому стані. Особливо часто це буває при першій вагітності, коли все нове і незвичне.

Без патологій позбутися від ознобу легко: випийте гарячого чаю, одягніться тепліше або прийміть теплу розслаблюючу ванну. Трохи менше нервуйте, відпочивайте, не перетруждайтесь фізично. Насолоджуйтесь своїм станом, адже вагітність – приголомшливий період в житті кожної жінки.

Але, як кажуть, краще перестрахуватися, ніж не догледіти. Стурбовані появою хворобливого почуття холоду? Покажіться лікареві. До того ж своєчасність звернення до медзакладу у разі порушення перебігу вагітності допоможе уникнути небажаних наслідків.

Залишити коментар