Ознаки імплантації ембріона в матку при ЕКО

Екстракорпоральне запліднення – інноваційний метод настання вагітності і народження дитини, яким користуються в крайніх випадках, якщо у пари не виходить пройти цей процес природним шляхом. Тому всі етапи процедури так хвилюючими для майбутніх батьків, викликають безліч питань, надій і сумнівів. Щоб переконати, що все пройшло добре, важливо розуміти, які існують ознаки імплантації ембріона після ЕКЗ.

Зазвичай прикріплення ембріона в порожнині матки після ЕКЗ відбувається протягом 4-5 днів, які стають найбільш хвилюючими для майбутніх батьків. У медицині існує таке поняття, як пізня імплантація, яка настає в період до 10 днів після проведення процедури. У деяких випадках це також вважається нормою.

Особливості та послідовність імплантації ембріона

Перед імплантацією лікар готує жіночий організм до процедури, стимулюючи овуляцію. Подальша підготовка полягає у прийнятті спеціального гормону – ХГЧ, який підвищує ймовірність успішної імплантації, однак інколи потрібні й інші заходи. Після цього відбувається забір яйцеклітини і сперматозоїдів, їх злиття в лабораторії. Коли ембріон сформований в штучних умовах і придатний до імплантації, а для цього потрібно зазвичай 4-5 днів, його підсаджують в матку. Найчастіше використовують кілька ембріонів, щоб підвищити ймовірність прикріплення.

Подальші дії передбачають прийом стимулюючих препаратів для створення сприятливих умов для запліднення і збереження вагітності. Зазвичай медикаменти призначаються на термін від одного місяця до повного підтримки вагітності препаратами. Це залежить від умов протікання вагітності і самопочуття майбутньої мами.

Багатьох батьків цікавить, на який день імплантація ембріона після ЕКЗ може вважатися успішною, і як це перевірити. Здати аналіз сечі і крові жінка може вже через 2 тижні після ЕКЗ, а ще через 7 днів проводиться контрольне УЗД. Хоча ознаки імплантації ембріона в матку після ЕКЗ, якщо все пройшло успішно, проявляються раніше, і, судячи з ним, жінка може спостерігати зміни свого організму.

Характерні ознаки імплантації ембріона

Незважаючи на те, що екстракорпоральне запліднення відрізняється від звичайного способу завагітніти, відчуття жінки і ознаки настання вагітності можуть бути схожими. Саме тому вже на наступний день майбутня мама починає уважно прислухатися до власного організму, беручи кожну зміну за позитивну відповідь на важливе питання.

В процесі запліднення і протягом декількох днів після нього жінка може відчувати на собі такі ознаки:

  • незначне підвищення температури;

  • рідкісні мажучі виділення;
  • незначний тягнучий біль внизу живота;
  • зміна смакових відчуттів і поява металічного присмаку в роті.

В більшості своїй ці симптоми свідчать про закріплення ембріона в порожнині матки. Однак важливо розуміти, що відсутність будь-яких ознак не є свідченням того, що імплантація не відбулася. Кожен організм індивідуальний і відрізняється своїми особливостями, тому може по-різному реагувати на зміни.

Подальші ознаки також будуть схожі з звичайними симптомами вагітності може з’явитися сонливість та слабкість, підвищується дратівливість жінки, відчувається загальне нездужання в організмі, нудота. Незважаючи на те, що всі ці ознаки негативно позначаються на здоров’ї жінки, вони завжди викликають позитивні емоції і радість. Адже ймовірність того, що процес ЕКО пройшов успішно підвищується з кожним днем.

Причини негативного результату ЕКО

Розвиток сучасних технологій і медицини дає можливість використовувати різні методи запліднення і домогтися бажаного результату. Проте бувають ситуації, коли процес ЕКО проходить не зовсім так, як хоче лікар і пацієнт. Якщо спроба запліднення була невдалою, виникає питання, чому не відбувається імплантація ембріона при ЕКЗ. Варіантів причин негативного результату може бути декілька, проте всі вони зводяться до одного основного порушення: ендометрій – внутрішня оболонка матки – не здатний закріпити і утримати ембріон.

Порушення ендометрію відбуваються з-за різних обставин. Перед проведенням ЕКО лікар обов’язково проводить дослідження і робить аналізи, щоб переконатися в нормальному функціонуванні оболонки матки. Або дізнатися причини, чому вона не здатна затримати ембріон. До таких належать перенесені аборти або генетична особливість слабкого ендометрію, тобто низький рівень його поживних речовин. Це може бути причиною того, що імплантація ембріона не відбувається.

Після отриманого результату лікар може почати дії, щоб виправити це порушення за допомогою медикаментозної гормональної терапії. За товщину і силу ендометрію відповідають естрогени – жіночі статеві гормони. Якщо їх не вистачає, медики використовують можливості відновити їх кількість штучним шляхом. У природних умовах товщина ендометрію збільшується в залежності від дня циклу і становить норму до того моменту, коли матка готова прийняти запліднену яйцеклітину.

Таким чином, процес імплантації ембріона, хоча і є штучною процедурою, розрахованого та створеної медиками, все-таки багато в чому залежить від особливостей жіночого організму. Для його ефективного проведення важливо ретельно і грамотно підготуватися, тому варто вибирати тільки перевіреного і надійного лікаря. Тоді довгоочікувана вагітність настане правильно і пройде під контролем досвідченого фахівця.

Залишити коментар