Ознаки чоловіка-нарциса і як себе вести з ним

Нарцисизм – це прагнення постійно підвищувати свою самооцінку за рахунок схвальних відгуків оточуючих. Це якість зустрічається у чоловіків. В більшості випадків воно призводить до проблем в сімейному житті, так як жінці важко відчувати себе комфортно поруч з чоловіком-нарцисом. Емоційний зв’язок з такою людиною поступово руйнує психіку жінки, і прирікає її на страждання.

Ознаки

Чоловік-нарцис притягує до себе увагу представниць прекрасної статі. Він зовні привабливий і доглянутий, вміє гарно говорити і дотепно жартувати, елегантно доглядати. Тому дівчата легко закохуються в нього, і потрапляють в вправно розставлену «мережа» емоційної залежності. За якими ознаками можна вчасно розпізнати нарциса, щоб не потрапити йому на «гачок»?

Такий чоловік любить хвалитися своїми успіхами, знайомствами з популярними людьми, прагне акцентувати увагу на своїй обраності. Причому не завжди успіхи нарциса реальні, він часто перебільшує свої заслуги. Зате досягнення інших нарцис буде применшувати, намагаючись звести їх нанівець. Він не допустить, щоб чиї успіхи перевершили його. Нарцис чекає від оточуючих захоплення, слів подяки, постійних похвал. В якій би сфері він не працював, апріорі він буде вважати себе найкращим фахівцем у даній області.

Нарцис упевнений, що він володіє унікальними якостями і талантами. Тому якщо поряд з ним з’являється людина з такими ж здібностями, то нарцис відносяться до нього вороже: раптом виявиться, що він не кращий на цьому терені.

Нарцис вважає, що оточуючі повинні чинити так, як він хоче. Часто це заважає його кар’єрі та особистому житті. Наприклад, розробляючи проект, він упевнений в тому, що партнери обов’язково його схвалять, адже вони захоплюються ним, і поважають його. Якщо ж його ідея не знаходить підтримки в оточуючих, то в цьому винні ті, хто не зміг гідно оцінити його геніальний задум. Нарцис дуже чутливий до критики. Часом відсутність похвали і захоплення він сприймає як заздрість і байдужість.

Цьому чоловікові не властиво співпереживання, він не здатний зрозуміти і відчути емоції іншої людини. Він дуже егоїстичний. Нарцис може пожертвувати інтересами близьких людей заради вигоди, або щоб підкреслити свою винятковість.

Всі ознаки нарцисизму зумовлені тим, що людина об’єктивно сприймає реальність. Він дивиться на свої відносини з оточуючими через призму «себе Великого». З-за цього його особисте життя рідко складається вдало. Неможливо щиро любити жінку, якщо бачиш в ній тільки спосіб власного самоствердження. Любов нарциса специфічна. Обраниця повинна підтримувати його імідж: вона утворена, обходительна, красива, але в той же час жінка ні в чому не повинна перевершувати його.

Життя з нарцисом

В сім’ї нарцис виявляє ті ж якості, що і в суспільстві. Правда, в колі знають його людей нарцису важче «пускати пил в очі». Адже домочадці більш вимогливі до нього. Вони очікують не слів, а конкретних справ, участі, підтримки. Бачать у нарциса звичайної людини, у якого бувають не тільки успіхи, але й невдачі.

Найчастіше дружина нарциса – невротична особистість. Для неї найбільша цінність у відносинах – прихильність. Тому вона уживається з зацикленим на собі нарцисом.

Союз двох нарцисів – постійна конкуренція. Змагаючись, вони стимулюють один одного. Однак успіх партнера, заздрість до його досягнень, заздрість до його популярності можуть зруйнувати шлюб.

Чоловік такого типу має «єдино правильний» погляд на те, що повинні робити його близькі, з ким вони повинні спілкуватися, як повинні виглядати. Він жорстко нав’язує свою точку зору членам сім’ї. Це призводить до частих конфліктів, особливо з дітьми.

Нарцис вважає себе знавцем у будь-якій області. Він любить повідомляти іншим свою думку з будь-якого приводу, а от слухати оточуючих не хоче. У близьких не вийде обговорити з ним свої емоції або враження, його цікавлять тільки їхні досягнення.

Сімейне життя з нарцисом – низка конфліктів. Тривалість відносин багато в чому залежить від терпіння дружини. Як себе вести з таким чоловіком, щоб зробити відносини більш гармонійними?

Якщо вас щось не влаштовує у відносинах, спілкуючись з нарцисом, говорите йому про своїх емоціях. Тільки не дорікайте його, а просто повідомляйте. Він не стане більш чутливим, але, можливо, постарається стати більш уважним.

Нарцис бачить свою супутницю або ідеальною, або нікчемним, а часто поперемінно і такий, і іншого. Тому для жінки важливо зберегти свою індивідуальність, знати хто вона, які її сильні та слабкі риси, а також не забувати, що кожна людина гідна любові.

Живучи поруч з партнером цього типу, пам’ятайте про своїх інтересах. Не дозволяйте йому «заходити» на свою територію. Навчіться при необхідності говорити «ні», і відстоювати свою точку зору.

Стежте, щоб плани нарциса були доречні, реальні і безпечні для сім’ї з соціальної, фінансової, психологічної точок зору. Адже, захопившись ідеєю, він може забути про інтереси рідних і поставити під удар членів сім’ї.

Хваліть чоловіка, коли він проявляє яких йому якості: любов, ніжність, співчуття, турботу про безпеку. Для комфортного існування йому необхідно, щоб його звеличували, а ось за що саме їм захоплюватися – вибирати вам.

Наведені вище рекомендації не допоможуть переробити нарциса. Однак, якщо ви хочете зберегти свій шлюб, то, дотримуючись їх, можете показати йому шлях до іншого виду відносин. Адже крім негативних рис у нарциса є і позитивні сторони. За стосунки в сім’ї несуть відповідальність обидва партнера. Як себе вести, дружина вибирає сама. Вона своєю поведінкою може як заохочувати нарциссические прояви у чоловіка, так і не підтримувати їх, пропонуючи йому гру за своїми правилами.

Залишити коментар