Ознаки бронхіту у дорослої людини без температури

Ви часто кашляєте і це ніяк не пов’язано з грипом або іншими інфекціями? Можливо, це ознаки бронхіту у дорослого. За даними інституту охорони здоров’я, подібним захворюванням страждає до 40% людей, які звернулися в поліклініку зі звичайним кашлем.

Бронхіт: атака на дорослих

Узагальнено кажучи, бронхіт – це запальний процес, що протікає у слизовій оболонці бронхів супроводжується кашлем та виділенням мокротиння. У медичній практиці це захворювання ділять на кілька підвидів залежно від форми, його причин і особливостей розвитку.

Так, якщо кашель турбує більше трьох місяців, а то й протягом кількох років, це хронічна форма бронхіту. Така форма захворювання серйозно утруднює дихання, особливо вночі під час сну, і погано піддається лікуванню.

Інший підвид мокрого кашлю – вірусна інфекція, коли бронхіт, викликаний хвороботворними бактеріями, які поселилися в легенях. Прийнято вважати, що ця форма — швидше побічний ефект або ускладнення після перенесеного ГРВІ, ніж хвороба окремого виду, і заразитися нею іншими шляхами неможливо. Однак насправді мікроби з легкістю можуть передаватися від колег, членів сім’ї або в транспорті.

Крім того, бронхіт може бути і алергічним. Він виникає сезонно, коли чутливі рецептори гостро реагують на пилок, нектар деяких рослин та інші алергени. Складність цього типу захворювання полягає в тому, що при неправильному лікуванні алергічний бронхіт може перерости в астму.

В залежності від форми і стадії захворювання кожен підвид бронхіту у дорослих володіє певними характеристиками і має свої характерні симптоми. Зупинимося на цьому детальніше.

Мікроб забрався в бронхи

Гострий бронхіт приходить на тлі недолеченного або перенесеного на ногах респіраторно-вірусне захворювання. Причиною цього явища стають мікроби, щільно засіли в бронхах. Часто захворювання, крім сильного і виснажливого кашлю, що супроводжується підвищеною температурою тіла. Ці ознаки вже повинні стати вагомим приводом звернутися до лікаря.

При легкому перебігу бронхіту у дорослого з температурою на тлі загального нездужання з’являються і такі ознаки:

 • сухий «гавкаючий» кашель, що турбує, як правило, в нічний час супроводжується болями в області грудної клітини;
 • субфебрильна лихоманка – підвищена температура тіла тримається довго і коливається в межах від 37,5 до 38 градусів, а в окремих випадках і вище;
 • при сильному кашлі спостерігаються головні болі, печіння в горлі, підвищений внутрішньочерепний тиск;
 • виникають болі і важкість у м’язах і суглобах.

Так як причина такого стану – вірус, переносити гострий бронхіт «на ногах» ризиковано, адже велика ймовірність, що мікроби з бронхів опустяться в легені, і лікуватися все-таки доведеться, але тільки вже від бронхопневмонії.

Хвороба родом з дитинства

Стан пацієнта з бронхітом в хронічній формі описується лікарями як цілком задовільний протягом тривалого періоду. Пік загострення припадає лише на зимовий час. Кашель найчастіше турбує вранці, разом з ним приходить важке дихання, а рідше — задишка. Захворювання починає розвиватися на тлі перенесених інфекцій у молодому чи дитячому віці і досягає свого піку ближче до 40 років життя.

У момент загострення ознаки хронічного бронхіту у дорослих такі:

 • різка і переважна головний біль, мігрені;
 • втрата працездатності, постійна втома навіть при найменших фізичних навантаженнях;
 • глибокий кашель з мокротою яскраво-зеленого, жовтого або гнійного кольору;
 • постійна ниючий біль в області грудей і живота;
 • на загальному тлі нерідко піднімається температура, може початися лихоманка і озноб;
 • при прослуховуванні легень можна відрізнити дрібні сухі хрипи, жорстке дихання.

Найчастіше від хронічної форми бронхіту страждають чоловіки-курці. Саме тому захворювання в народі прозвали «кашель курця». Загострення в такому випадку відбуваються набагато частіше — приблизно 2-3 рази протягом року, а з часом хвороба набуває більш виражений характер.

Червоний ніс, опухлі повіки і кашель

Алергічний бронхіт з’являється при тривалому контакті людини з факторами-алергенами. До них відносяться нектар, пилок або частинки сезонних рослин, шерсть і пух тварин, косметика, парфумерія та засоби побутової хімії. Відмінна риса алергічного кашлю від інших форм полягає в тому, що немає підвищеної температури тіла, а мокротиння, що виділяється з бронхів, що не має гнійного або слизово-гнійного характеру.

Найчастіше всі симптоми захворювання минають після того, як контакт із збудниками припиняється. Ознаки алергічного бронхіту у дорослої без температури можуть бути такими:

 • втрата апетиту;
 • почервоніння, набряклість повік;
 • гострий риніт;
 • головний біль;
 • свербіж на шкірі;
 • сухий безперервний кашель;
 • розсіяні хрипи і задишка.

Пік загострення захворювання припадає на початок весни, літо і ранню осінь, коли в природі розпускаються перші листочки, а домашні тварини змінюють пух на більш легку вовняну шубку. Взимку, як правило, від алергічного кашлю страждають лише одиниці.

Найчастіше поява у дорослого лише одного кашлю не викликає обґрунтованого бажання піти до лікаря, і ми усілякими способами намагаємося придушити інфекцію в зародку. Проте така поведінка нерозумно. Важливо розуміти, що чим раніше виявити проблему, тим легше і швидше пройде лікування. Тому найбільш вірним дією з боку хворого буде своєчасне звернення до терапевта. Будьте здорові!

Залишити коментар