Ознаки бронхіту у дітей

Будь-яке нездужання у дитини викликає справжній переполох в сім’ї. І це абсолютно природно, так як малюки складніше справляються з хворобами. Ось тому батькам важливо уважно спостерігати за станом здоров’я свого карапуза, знати основні симптоми найбільш поширених захворювань, в тому числі і ознаки бронхіту у дітей.

Ростемо – і вболіваємо

У ранньому віці організм закінчує формування, розпочатий ще в материнській утробі. Так що цілком зрозуміло, чому діти так схильні до інфекцій і вірусів. Особливо вразливою є дихальна система.

 

Справа в тому, що в ній ще мало секреторного імуноглобуліну А та сурфанктанта, що забезпечують зволоження слизових, плюс до цього у малюків досить вузькі просвіти в носоглотці і бронхах. Це сприяє безперешкодному проникненню вірусів в бронхи і легені. Ось через що діти так часто хворіють на бронхіт. Ця недуга потрібно виявити вчасно, щоб він не перейшов в хронічну стадію і не спровокував пневмонію або бронхіальну астму.

Форми бронхіту

Існує кілька форм бронхіту:

  • гострий (пошкоджуються верхні шари бронхів);
  • обструктивний (характеризується закупоркою просвітів бронхів в’язкою мокротою внаслідок запалення);
  • хронічний (провокує зміни в структурі бронхів, часто зачіпає легені).

Діти, як правило, хворіють першими двома. Але якщо їх вчасно не розпізнати, захворювання може стати хронічним.

6 симптомів бронхіту

Лікування будь-якої форми ураження бронхів значно прискориться, якщо захворювання виявлено ще на початковій стадії. Для цього батькам слід уважно поставитися до ряду проявів в організмі малюка.

Гіпертермія та її «компаньйони»

Звичайно, підвищення температури тіла – симптом не тільки бронхіту. Але саме поразка бронхів – найпоширеніше захворювання у малюків. Також до ознак бронхіту у дитини 2 років і старше, крім гіпертермії, додаються прискорене дихання, нежить, слабкість і поганий настрій. При цьому стрибок температури може бути досить серйозним – до 38-39°.

Хрипи

Це явний ознака розвитку бронхіту, особливо у дітей, які переносять захворювання без температури (в силу індивідуальних особливостей організму). Хрипящие звуки в легенях при кашлі, нехай навіть дуже рідкісному, – це основний симптом розвивається захворювання.

Кашель

Найчастіше підвищення температури і нездужання батьки пов’язують з респіраторними інфекціями, але поява кашлю – це дуже ймовірний симптом бронхіту. Різкий видих через рот із-за скорочення м’язів органів дихання може бути двох видів, кожен з яких, у свою чергу, здатний бути ознакою тієї чи іншої форми бронхіту:

  • сухий кашель – зазвичай вважається ознакою обструктивного бронхіту у дітей. Цей симптом проявляється затяжними нападами кашлю без виділення мокроти. Відділення слизу стає неможливим через закупорки бронхів. Напади кашлю зазвичай посилюються в приміщеннях з сухим повітрям і вночі, так як слизова оболонка бронхів починає пересихати ще більше;
  • мокрий кашель вважається продуктивним, так як допомагає дитині позбутися від мокротиння, що накопичується в бронхах, тобто запобігти закупорці просвітів. Важливо, щоб малюк сплевывал слиз, в якій зосереджуються шкідливі бактерії, а не ковтав її. Зазвичай мокрий кашель – симптом гострого бронхіту.

Шанс своєчасно почати лікування бронхіту у дітей є тільки в тому випадку, якщо батьки швидко виявляють його ознаки. Але підбір терапії – прерогатива фахівців, так як вплив на віруси чи інфекції повинне бути грамотним і комплексним. У цьому випадку малюк не загрожують серйозні ускладнення запущеної хвороби.

Залишити коментар