Отипакс або отинум — що краще?

Вухо, як на зло, зазвичай починає боліти ближче до вечора. До лікаря вже не потрапиш: він закінчив прийом пацієнтів. А з «стріляниною» в голові навряд чи вдасться заснути. Що робити? У такій ситуації виручають вушні краплі отипакс або отинум. Але що краще? Який препарат швидко заспокоїть біль і допоможе одужати без неприємних наслідків?

Чи є різниця в показаннях?

Обидва препарати використовуються в отоларингології, випускаються у вигляді крапель для закапування в слуховий прохід. Їх основна сфера діяльності – усунення запального процесу у вусі.

Показання до застосування практично однакові: різні види отитів (зовнішній, середній отит після грипу, баротравматический). Крім того, Отинум також використовується для лікування мирингита (запалення барабанної перетинки) та перед промиванням (щоб розм’якшити вушну сірку). Препарати чинять місцеву анестезуючу та протизапальну дію.

Хоча деякі вважають, що діють краплі однаково (тому купують те, що дешевше), це не так. Давайте розглянемо склад, терапевтичний ефект, який робить одне і інше засіб, — і Ви зрозумієте, в чому полягає різниця між цими, безумовно, дієвими ліками.

Як лікувати біль у вусі з допомогою Отинума?

Спочатку звернемо увагу на вушні краплі Отинум. Інструкція по застосуванню повідомляє, що це нестероїдний протизапальний препарат. Головне активна речовина в його складі – холіну саліцилат.

Воно виробляє знеболюючий і протизапальний ефект. Але це ще не все: завдяки використанню такого компонента ліки володіє протигрибковою і протимікробну дію. Роль добавок виконують гліцерол, 96-процентний етанол, хлорбутанолу гемігідрат і очищена вода.

Лікувати хворе вухо Отинумом треба за такою схемою:

 • якщо Вас турбує сірчана пробка, то слід закапувати по 3-4 кап. засоби 2 р. в день. Лікування проводити 4 дні;
 • для позбавлення від болю і усунення запального процесу – по 3-4 кап. від 3 до 4 р. на добу. Курс – до 10 днів.

Як використовувати Отипакс і яку допомогу він зробить?

Тепер займемося Отипаксом. Ці краплі — справжній порятунок при раптовому отиті, який виникає при авіаперельотах або якщо у вусі виявилася холодна вода при підводних зануреннях. Дуже ефективний Отипакс при отиті, який є ускладненням грипу, риніту, синуситу, ангіни або вірусної інфекції. Його дія обумовлена раціональним поєднанням активних компонентів – лідокаїну та феназону. Перший – відомий анестетик, він миттєво зніме біль і допоможе заснути. Другий – НПЗП, тому зможе перемогти запалення. Комбінація цих речовин підібрана не випадково: це допомагає їм посилювати дію один одного.

Додаткові речовини – гліцерол, нария тіосульфат, етанол і дистильована вода. Вони практично не впливають на ефективність, але можуть викликати алергію у людей, що виявляють до них підвищену чутливість.

При захворюваннях вуха Отипакс застосовують зовнішньо – для закапування у вушний прохід (по 3-4 кап.). Такі маніпуляції, згідно інструкції, необхідно проводити від 2 до 3 р. на добу не довше 10 днів.

У чому відмінності і треба з ними рахуватися?

Для вирішення суперечки, що краще — отипакс або отинум, краще не покладатися на суб’єктивні відчуття споживачів від їх застосування, а дізнатися, чим відрізняються препарати. Відмінності між ними такі:

 • Отипакс – 100-відсотковий анальгетик, його завдання – прибрати біль і мінімізувати запалення. Отинум додатково забезпечить захист від хвороботворних мікробів інфекції, так як містить антисептичні компоненти;
 • у Отипакса менше протипоказань. Його не можна використовувати під час вагітності, лактації, при індивідуальній непереносимості, алергії на лідокаїн і при пошкодженні барабанної перетинки. З Отинумом треба бути обережніше, так як у нього, крім перерахованих протипоказань, передбачені й інші: поліпоз придаткових пазух носа, астма, алкогольна залежність, непереносимість НПЗП і саліцилату. Зате в ньому немає лідокаїну;
 • при застосуванні Отинума і Отипакса може виникнути свербіж, печіння у вусі і почервоніння (але це трапляється рідко);
 • Отипакс дозволений дітям (дітям до року показано вводити в вухо по 1-2 кап розчину, малюкам від року до двох років – по 3 кап, дітям старше 2 років – по 4 кап.). Отинум дозволено використовувати з 6 років. Закапувати вухо маленькій дитині таким ліками можна, тільки якщо так призначить лор;
 • Отинум розріджує вушну сірку — його «суперник» не володіє такими здібностями;
 • як Отипакс, так і Отинум можна застосовувати тільки на початкових стадіях хвороби. Якщо процес зайшов далеко (утворилися виразки, відкриті рани, прорив перетинки), то їх не можна використовувати! Це може привести до погіршення слуху;
 • різна і вартість препаратів. Середня ціна вушних крапель Отинум – 200 руб. За таку суму можна придбати скляний пухирець ліки об’ємом 10 мл. Якщо Ви вирішите взяти Отипакс, то готуйтеся віддати 300 руб. Але обсяг цього кошти буде на 5 мл більше.

Є в аптеці краплі такі ж, як Отипакс, але дешевше?

Якщо Ви хочете знайти дешеві аналоги отипакса, ціна яких не вдарить по кишені, то зверніть увагу на такі ліки:

 • Анауран. Комбінований антибіотик. Створений на базі сульфату несомицина, поліміксину, лідокаїну. Знеболює, бореться з бактеріями. Коштує трохи дешевше – близько 290 руб.;
 • Нормакс. Краплі з антибіотиком. Не можна до 18 років. Продаються за ціною до 146 руб.;
 • Отирелакс (від 176 до 180 руб.) Полегшує гострі болі, зменшує запалення при отитах бактеріального, вірусного та простудного походження;
 • Фоликап. Склад той самий, що і у Отипакса (лідокаїн плюс феназон), але продається за рецептом. Ціна від 112 до 170 руб.;
 • Холикапс (від 99 руб.) НПЗП, застосовується при отитах і для розчинення вушної сірки.

Так яке ж з коштів покласти в домашню аптечку? Отинум і Отипакс мають відмінну репутацію, ефективні і досить безпечні. Хоча вони практично ідентичні, головна відмінність між ними в тому, що Отинум бореться з інфекцією (тобто допомагає усунути причину захворювання), а Отипакс позбавляє від больового синдрому. Так що все залежить від того, який результат від їх застосування Ви хочете отримати – полегшити свої страждання або вилікувати отит.

Залишити коментар