Освятіть своє житло самостійно?

Потреба в духовному очищенні з’являється у кожної людини — це природна тяга скинути негатив повсякденному житті і зміцнити віру в Бога і його Справи. Для православних віруючих природно прагнути до очищення не тільки духовно, але й фізично, так що традиційно священик з храму проводить для парафіян святі ритуали для житла.

Але ви можете надіслати на це і свої власні зусилля, особливо якщо відчуваєте для цього душевний підйом. Як освятити квартиру правильно – читаємо нижче.

Освячення ім’ям Миколи Чудотворця

Ритуал проводиться по четвергах, підійде будь-четвер, окрім того, на який випадає один з великих православних свят. Рано вранці, до 9-10 годин, вирушайте в храм. Вам потрібно придбати там свічки, які ви віднесе додому, три штуки.

Ще три прості свічки купіть і поставте біля образу Микола Чудотворця.

Перед іконою створіть хресне знамено тричі і скажіть: «Чудотворець Микола, благослови мене на очищення квартири і вижени з неї бісівську силу. Амінь.».

По поверненні додому до полудня запаліть першу свічку і обнесите її полум’ям все житло по периметру, не забуваючи про санвузлі, комор та балконі. Кути осеняйте хрещеним прапором свічкою. Як освятити квартиру самостійно? Щоб ритуал працював, правильно буде чисто прибрати квартиру напередодні, в середу. Використану свічку (недогарок) загорніть у папір і викиньте, тільки не на смітник, а краще прикопайте де-небудь у парку в землю.

Другу і третю свічки використовуйте наступні четверги — всього три тижні. Перед чищенням будинку вранці ще раз відвідаєте храм і помоліться перед образом Чудотворця. Результат — затишок і свіжість в будинку, позбавлення від бід і хвороб, сприятлива атмосфера в оселі. Такий тритижневий ритуал можна проводити кожен рік.

Ознаки «брудного» житла

Крім внутрішньої потреби, ви можете зрозуміти, що квартиру треба освятити за такими ознаками:

  • ваші домашні скаржаться на дивне відчуття, що в стінах будинку їм «нема куди себе подіти»;
  • додому йти не хочеться, не затишно;
  • у сім’ї часті сварки;
  • у вас були гості, після яких вам неприємно;
  • домашні тварини захворіли, рослини гинуть;
  • вас турбують незрозумілі шерехи і стуки, особливо по ночах;
  • ламається техніка, перегорають лампочки, б’ється посуд, течуть крани;
  • житло атакують несекомые-шкідники;
  • постійно губляться речі, немає порядку.

Елсі з перерахованих пунктів більшість у вас присутня, це побічно вказує на необхідність освятити квартиру.

Свята вода в допомогу

Дуже добре виганяє нечистий дух з дому свята вода, яку можна принести з храму в будь-який день — на винос в церквах готують святу воду в пляшках, її ціна символічна. Також ви можете користуватися водою, яку освятив у вас на руках батюшка у свято — принесіть з собою ємність з водою і дочекайтеся обходу батюшки з кадилом. Обидва варіанти підходять.

Свята вода втрачає свої чудодійні властивості, якщо довго знаходиться в будинку — вона заряджається негативом мирського життя, «вивітрюється». Для сильного освячення потрібна свіжа свята вода.
Перед тим як освятити квартиру святою водою правильно, проведіть фізичну прибирання: мийте всі підлоги і поверхні простою водою, поки вона не стане чистою, далі звільніть всі меблі і предмети від шару пилу, яким би тонким він вам не здавався, потім розкладіть всі речі по своїх місцях і приберіть з очей зайве, вимийте посуд і змініть всі постільна білизна, виперіть все, що приготовлено до прання, просушіть, укладіть на місця. Попросіть всіх мешканців будинку заздалегідь скупатися, і самі добре отмойтесь, щоб тіло було також чисто. Фізична підготовка закінчена.

Тримаючи посудину в лівій руці, правою розбризкувати святу воду перед собою, просуваючись уздовж стін всієї квартири. Починати слід з східного кута і рухатися за годинниковою стрілкою. Весь час про себе читайте молитву «Отче наш» або, якщо запинаетесь, не знаєте на пам’ять, повторюйте «В Ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь.»

Коли пройдете всі кімнати і кути, збризкайте кожного члена сім’ї, домашніх улюбленців, піч, обідній стіл і ліжка. Не провітрюйте квартиру кілька годин, щоб відразу не налетіли з вулиці злі духи. Результатом буде більш благодатний настрій, спокій і умиротворення кожного члена сім’ї, зростання добробуту. Таку чистку можна проводити кожен місяць, перед великими святами, важливими подіями або після скандалів і неприємностей — обов’язково.

Як освятити квартиру 33 свічками з Єрусалима

В Єр
усалиме знаходиться велика святиня — Храм Гробу Господнього, в якому віруючі з усього
світу, паломничая або буваючи в святих місцях по справах, можуть покласти предмети на святиню Гробу. Після цього предмет стає священним і знаходить чудодійні якості. Особливо цінуються церковні свічки, які побували на цій святині.

Традиційно на вівтар Труни кладуть зв’язку з 33 парафінових свічок. Після ритуалу ці свічки запалюють або всієї зв’язкою, або по одній — по потребі. Маючи таку зв’язку, ви можете використовувати її для молитви, очищення будинку, запалювати по святах, виключаючи Різдво і поминки.

Як правильно освятити квартиру єрусалимської свічкою? Якщо у вас немає можливості привезти їх самостійно з Єрусалиму, зв’язку можна замовити по інтернету або придбати в церковній крамниці.

Також природним вважається отримати зв’язку в дар від друзів або родичів. Приготуйте будинок, як описано вище, провівши генеральне прибирання і очистившись фізично. Виберіть день і проведіть його так, щоб це можна було назвати світлим — не вирішуйте робочі питання, не сваріться, не засмучуйтеся і не відволікайтеся на матеріальне.

Запаліть перед домашнім іконостасом одну свічку або цілу в’язку. Прочитайте вашу улюблену молитву або «Отче наш» перед полум’ям свічки, перехрестіться і не відвертаючись віддалитися від палаючих свічок. Ви можете спалити свічку до кінця або через деякий час погасити її, тільки не задуває полум’я, а використовувати ковпачок або чашку. У такому разі свічка збереже святість і може бути використана повторно.

Такий захід можна проводити кілька разів на рік, особливо в світлі моменти, а також за великої необхідності, якщо хтось з домочадців захворів або інші біди підступили до сімейного вогнища. В результаті ваш будинок отримає задушевну атмосферу, розвіється смуток, страх, дискомфорт.

Ми навели приклади для православних християн, як квартиру освятити і очистити, а це значить, що тут не згадані народні способи, що відносяться до язичництва і домашньої магії.

Використовувати їх разом з традиційними православними обрядами було б неправильно, так як ваші дії повинні бути послідовними і усвідомлені.

Не кидайтеся також від одного способу до іншого — сьогодні свята водичка, завтра сіль, післязавтра китайський амулет — очищення душі вашого житла займе деякий час, а найкращих результатів можна досягти, якщо цілеспрямовано і з вірою в серці повторювати обряд регулярно. Також не забувайте про важливість благословення батюшки з вашого храму — ви завжди отримаєте його, исповедавшись і причастивши за каноном.

Будьте благостны, щасливі і бережіть свій затишний будинок від печалей і зла!

Залишити коментар