Освоюємо поєднання кольорів: прищеплюємо смак і елегантність:

Правильне поєднання кольорів в одязі – це основна ознака стилю і смаку. Похвалитися вмінням поєднувати кольори можуть небагато. Хорошим тоном вважається, що в колірній гамі завжди повинні бути присутніми 3 кольори, основний і додаткові, що відтіняють його або створюють основний акцент.

Звичайно, з усіх правил є винятки. Під час жалоби і в наряд нареченої доповнень вносити не потрібно. Також багато формені костюми вимагають одноманітності. В інших випадках монохромність не вітається.

Вміле поєднання кольорів в одязі завжди допоможе виглядати сучасно і елегантно.

Правила складання колірного ансамблю

Основні правила поєднання між собою квітів можна сформулювати наступним чином.

Зрозуміти ці правила допоможе світловий коло, який показує перехід одного кольору в інший:

  • Чорно-білі поєднання, в якому задіяні кольору з одного сектора. Краще всього вибрати для оформлення основного кольору довколишні відтінки;
  • Поєднання одягу комплементарних квітів – тобто лежать в колірному колі навпроти один одного. У цьому разі правила дозволяють експерименти. Можна самостійно вибрати будь-які відтінки, які поєднуються один з одним, або створити тріаду – один з основних кольорів замінити на 2, знаходяться в протилежному секторі;
  • Триадическая схема – в фарбуванні тканин присутні 3 колера з секторів, які знаходяться між собою на рівному видаленні. Наприклад: червоний, синій, жовтий. Відмінно виглядають кольору, складені при змішанні кольорів. Як приклад можна привести: фіолетовий, зелений, оранжевий. Фіолетовий виходить, коли змішують червоний і синій, зелений – блакитний та жовтий, помаранчевий – жовтий і червоний.

Іноді найкраще поєднання – це відступ від правил. В кожному окремому випадку все залежить від інтенсивності колера, і від того, який колір йде.

Основні кольори

Вважається, що з усіма квітами поєднуються білі і чорні кольори. Частіше в одязі використовується білий колір – він надає урочистості, чудово підкреслює контраст. Але підходить далеко не всім.

У разі в’янучої шкіри буде підкреслена кожна зморшка, повній фігурі надається додатковий обсяг.

Чорний стрункий, підкреслює офіційність. Але відкидає на шкіру відблиски, які візуально погіршують її якість. Чорну річ обов’язково слід розбавляти яскравою плямою.

Якщо б не ці властивості основних кольорів спектру, напевно б модні поєднання одягу обмежувалися речами цих двох кольорів, що надягають в різних комбінаціях.

Але оскільки одноманітність вподоби, речі шиють з тканин, пофарбованих досить різноманітно. Всі поєднання кольорів охопити неможливо – комбінацій налічується мільйон, але про самих використовуваних згадати можливо.

Деякі найбільш часто застосовуються комбінації

З якими відтінками допустиме поєднання коричневого кольору в одязі? Укрупненням сектора основного колірного кола та виділенням окремих секторів згідно з основними правилами поєднання можна показати наочно, з якими квітами речі коричневого кольору або коричневий в одязі буде виглядати найбільш виграшно.

Колера з одного сектору виглядають виграшно з основним завжди. Але загальне враження дещо сумне. Підходить для офісу, наради, якихось неформальних заходів.

Якщо ж хочеться свята, краще згадати триадическую схему. Чи Не правда, виглядає набагато свіже і цікавіше, якщо взяти кольори з секторів, що знаходяться на рівній відстані від основного?

З якими ще квітами поєднується коричневий? Оливковий помаранчевий, ожиновий і червоно-жовтий, світло-рожевий і білий… І це ще не всі можливості цього нудного форменого кольору.

Часто доводиться бачити поєднання синього кольору в одязі – цей колір вважається одним з найпопулярніших. Різноманітні відтінки синього роблять загадковим морські глибини, а ось в речах справляють дивне враження.

Світло-синій колір можна з’єднати з білим, рожевим, жовтим. Темний – з будь-якими квітами з власного сектора на 2-3 тони світліше, а також з червоним, ванільно-жовтим, зелено-блакитним.

Потрібно не забувати, що блакитний колір – це не світло-синій, це окремий відтінок. Він складений з білого і синього, є проміжним. Речі, в яких він присутні, підходять не всім. Бажано поєднання з кольором очей, інакше буде бляклим.

З якими ще комбінаціями доводиться стикатися досить часто. В даний час модні речі шиють або з дуже яскравих монохромних тканин, або використовують гірчичний і сірий кольори, завжди залишаються у фаворі.

До сірого і пару, трійку підібрати легко, він вважається нейтральним. А як підкреслити гірчичний колір в одязі, яким поєднанням?

Якщо скласти відтінкову схему, виглядати вона буде наступним чином. Можна вибрати відтінки з сектора навпаки. Таке поєднання додає поряд яскравості, але виглядає дещо зухвало і йде далеко не всім.

У гардеробі рідко у кого можна зустріти речі зеленого кольору. Він заспокоює нервову систему, благотворно впливає на органи зору, але використовується в основному при обробці приміщення. Занадто сильний вплив він робить на шкіру. Як знайти ідеальне поєднання зеленого кольору у власній одежі, щоб не виглядати блякло?

Відразу потрібно сказати, що зеленооким або карооким рудоволосим красуням засмучуватися про цю проблему не потрібно. Насичена смарагдова зелень – для них. А іншим, якщо дуже хочеться використовувати саме цей колір в одязі, потрібно задуматися про поєднанні її з речами іншого відтінку.

Зелений – проміжний між світлими і теплими тонами. Світла зелень хороша з темними кольорами, темна – зі світлими. Якщо знову звернутися до колірному колі, можна виділити такі сектори.

І не варто забувати про білий – він відмінно виглядає в цій кольоровій гамі.

Правильне поєднання кольорів в одязі залежить не тільки від смаку і визначається не тільки типом зовнішності. Щоб річ виглядала, дуже важливо, як на неї падає світло і який він інтенсивності. Темні кольори в напівтемряві будуть виглядати чорними, світлі під безжальними променями сонця в літній день – бляклими.

Тому дуже важливо знати не тільки, що надіти і з чим, але ще й куди і як. Чорна взуття, наприклад, виглядає завжди виграшно, яке б ні було поєднання кольорів, а ось черевики з двох яскравих кольорів з монохромним ансамблем можуть виглядати незграбно, навіть якщо вибір кольорів відповідав основним правилом їх поєднання.

Залишити коментар