Остеопатія – альтернатива офіційній медицині

Остеопатія – ефективний і безпечний метод лікування, спрямований на відновлення природних процесів у людському організмі.

Остеопатія – що ж це таке?

Остеопатію можна назвати м’якою, мануальною терапією, яка більш відома як костоправство. Мануальні терапевти займаються в основному виправленням структурних змін в організмі, повертаючи хребці і суглоби на належне їм місце.

Однак причини порушень можуть ховатися в інших частинах організму, тому лікар, використовуючи спеціальні техніки, виявляє та усуває.

Приміром, мануальний терапевт при проблемах в шийному відділі хребта ставить хребці на місце, а остеопат робить таке ж, але більш м’яко, впливаючи на тканини і периферичні нерви, які ущемлені.

Фахівці цього профілю налагоджують роботу всіх внутрішніх органів і систем. Наприклад, при виникненні болю в плечі або його суглобі необхідно шукати проблему в скроневих кістках. Якщо останні погано рухаються, не може нормально функціонувати частина трапецієподібної м’язи, під якою проходить плечове сплетіння.

В результаті м’яз може чинити тиск на плечове сплетення що і пояснює появу болю. Як не дивно, але неприємні відчуття в правому плечовому суглобі можуть бути спровоковані поганою роботою печінки, а в лівому – шлунка.

Фахівець цього профілю працює з органами, судинною системою, кістками, периферичними нервами. Також він володіє технікою, зчитує стреси, які пацієнт пережив за все своє життя. Великим плюсом є і те, що протипоказання до проведення сеансів – мінімальні.

Переваги методики

Як вже згадувалося, активно використовується остеопатія для дітей. Показанням до застосування є: наслідки операцій та родових травм, дисплазія суглобів, затримка інтелектуального, мовного і психомоторного розвитку, незначні мозкові дисфункції, порушення поведінки та уваги, плоскостопість, сколіози, кривошиї і інші порушення постави та опорно-рухового апарату, гіпертензійного-гідроцефальний синдром, часті застуди і хвороби шлунка/кишечнику.

Також можна відзначити наступні переваги:

  • Остеопатія передбачає, що лікар своїми руками буде усувати проблеми в організмі. Техніки безболісні, м’які, безпечні. Ефективність обумовлена тим, що задіюються внутрішні ресурси організму;
  • Завдяки комплексному підходу і різноманіттям технік усувається першопричина захворювання. Фахівець направляє зусилля на активізацію саморегуляції організму, тому ризик рецидиву зведений до мінімуму;
  • Остеопатія може застосовуватися навіть для немовлят, на відміну від мануальної терапії, яка характеризується жорсткими техніками;
  • Дана методика налічує близько 3,5 тис. технік;
  • Здійснюється комплексний підхід до лікування. Розробляються кістково-м’язові структури, внутрішні органи, центральна і периферична нервова система.

Остеопатія при лікуванні захворювань

Фізична травма дратує рецептори м’яких тканин, і вони посилають сигнали в мозок. Спочатку вони надходять в мозочок, потім в таламус, після цього в лімбічну систему і тільки потім досягають основних структур мозку. А в результаті емоційної травми сигнали надходять відразу в таламус. Тобто мозок розпізнає та фізичні та емоційні травми як однакові.

Тому обидва види вимагають однакового ставлення. Але лікарі-остеопати, на відміну від психотерапевтів, не втручаються в особисте життя пацієнта, не закликають до медитації і не дають порад. Вони просто з’ясовують, на який орган вплинула емоційна травма, і його лікуванням займаються своїми руками.

У людини є дві тім’яні кістки. Ліва відповідає за нашу роль у житті, права – за важливі для нас речі. Саме вона пов’язана з лімбічної системою, на неї впливають всі страхи людини, включаючи страх смерті. Навіть незначні травми можуть актуалізувати навіть старі, давно забуті страх чого-небудь. Спеціаліст-остеопат зможе руками опрацювати та усунути структурні порушення такого роду.

Остеопатія дозволяє визначати зв’язок між емоціями і хворобами. Наприклад, жовчний міхур буде страждати, якщо людина подразником, робить щось всупереч своїм принципам. Печінка піддається патологій з-за депресії. На шлунок впливає самореалізація і соціальна життя людини. Селезінка страждає від відчуття небезпеки і тривоги, а кишечнику нездужає під час стресів.

Остеопат, глянувши на дратівливого людини, відразу скаже, що у нього проблеми з жовчним міхуром, печінкою і ШКТ. Мова зможе повідати про черевної порожнини. Остеопати працюють комплексно. Терапія необхідна на всіх рівнях.

Чим більше технік знає фахівець, тим більше користі він принесе для пацієнта, наприклад, володіючи лімфатичними методиками, він зможе провести чистку організму через лімфу і спинномозкову рідину.

Краніосакральна остеопатія

Дана галузь спрямована на повернення працездатності однойменної системи організму. Краніосакральна система – це функціональний і анатомічний комплекс утворень, що включає головний і спинний мозок, кістки мозкових шлуночків, черепа, що з’єднують їх шви, хребет, мембрани спинномозкового каналу, мозковий і спинномозкове кровообіг. Сполучною у цій системі виступає ліквор – спинномозкова рідина.

Пошкодження краніосакральної системи найчастіше є результатом аварії, пологів, перинатальної, натальной та післянатальної травми. Можна сказати, що дана галузь в основному спеціалізується на відновленні дитячого організму, постраждалого в допологовому та післяпологовому періоді.

Остеопатія: лікування дітей і дорослих

Дана методика дозволяє працювати з пацієнтами різних вікових груп. При цьому фахівці цієї сфери, як вже згадувалося, займаються лікуванням абсолютно всіх органів і систем.

Хвороби серця часто пов’язані з патологіями лівого купола діафрагми. У людини є дві автономні нервові системи: симпатична і парасимпатична. Перша відповідає за стиск кровоносних судин, друга – за їх розширення.

Коли симпатична система роздратована, серцеві судини стиснуті, що призводить до погіршення кровотоку. Це стан дозволяють зняти спеціальні остеопатіческій техніки. Спеціаліст прикладає руку в цю область і визначає, які рухи здійснюють зв’язки і судини. Якщо ці рухи обмежені, значить порушена частина артеріального і венозного кровотоку, що призводить до проблем із серцем.

Медицина усуває такі проблеми за допомогою медикаментозних препаратів, але остеопати можуть відновити рухливість серця використовуючи лише свої руки. Потім необхідно опрацювати шийний і грудний відділ хребта, ребра, діафрагму, тобто налагодити всю структуру.

Для лікування використовується багато народних рецептів, а також медикаментозні препарати, але всі вони можуть викликати побічні ефекти. Цього не можна сказати про застосування остеопатії. Такі захворювання як тонзиліт і риніт можна усунути, пропрацювавши певні кісткові структури. Це теж під силу фахівця цієї галузі. У результаті виділення з носа припиняються.

Техніки можуть допомогти позбутися від больового синдрому, який свідчить про серйозне порушення, впливає і на емоційне здоров’я. Відповідно, грамотне усунення фізіологічних проблем сприяє гармонізації особистості.

При лікуванні жовчного міхура поліпшується пасаж жовчі. Вона добре надходить у тонкий кишечник, де відбувається нормальне всмоктування. Людина стає задоволеною, спокійною, менш конфліктним і дратівливим.

Коли не можна застосовувати методику?

Остеопатія має свої протипоказання, наприклад, до неї не можна застосовувати при тяжких інфекціях, наявності пухлин, тромбозах, деяких органічних і психічних захворюваннях.

Остеопатіческій технік існує велика кількість. Кожен фахівець у цій галузі вибирає найбільш підходящі йому, виходячи зі свого досвіду та індивідуальних особливостей. Головною перевагою цієї методики є тривалий результат, так як лікар повертає організм в нормальний стан, а не прагне радикально змінити його.

Залишити коментар