Особливості посадки алое без кореня і вирощування в кімнатних умовах

Кімнатні квіти не тільки прикрашають інтер’єр, але і можуть використовуватися у лікарських цілях. До таких рослин відноситься алое.

Це кімнатна рослина невибаглива, але деякі правила вирощування алое в домашніх умовах необхідно дотримуватися. Для такої рослини краще використовувати неглибокий пластиковий квітковий горщик, який вибирається за розміром квітки. При необхідності пересадки рослини в більш відповідний горщик, варто замінити не тільки горщик, але і грунт. Вона повинна бути повітряної і пухкої, а ось в чорноземі і глинистому ґрунті рослина рости не буде.

Основні правила вирощування

Спеціальний грунт у чистому вигляді для квітки не продається. Можна купити землю для кактусів і додати в нього одну третю частину промитого крупно-зернового річкового піску.

При самостійній підготовці ґрунту беруть: одну частину дерну, одну частину промитого піску і дві частини землі.

Полив варто обмежити. Літо – період росту квітки, тому поливають його один раз в тиждень. Взимку квітка спить, і полив досить здійснювати два рази на місяць.

Застій води в грунті призводить до загнивання кореневої системи, тому на дно горщика кладуть дренаж. Він може бути у вигляді битої цегли, керамзиту або дрібного щебеню. Отвори на дні горщика повинні залишатися відкритими, так як вони призначені для зливу зайвої води.

У період зростання квітка необхідно удобрювати. Для цього бажано використовувати рідкі мінеральні добрива, які вносяться не частіше одного разу на два місяці. Підходяще місце для вирощування – підвіконня. Світла має бути достатньо, але прямі сонячні промені протипоказані.

Для розмноження квітки треба знати, як правильно в домашніх умовах посадити алое. Існує кілька способів розмноження цієї квітки. Можна вибрати будь-який спосіб, головне – дотримуватися основні правила пересадки і вирощування квітки.

Вирощування з насіння

Вдалий час висаджування насіння – кінець лютого — початок березня. Температурний режим повинен становити не нижче +21 градуса. Грунт для посіву насіння повинна відповідати вимогам для цього виду рослин. Тара для посіву береться плоска, невеликого розміру. Насіння алое треба розкласти на поверхні зволоженого грунту і присипати піском. Глибина посіву повинна становити не більше 1 сантиметра.

Ємність з висіяним насінням бажано помістити в парник. Полив повинен бути помірним, але пересихання грунту допускати не можна. Пророслі сіянці обприскувати водою з розпилювача. Коли з’явиться 3-4 справжніх листочка, розсаду треба пересадити в невеликі горщики висотою до 5 сантиметрів. Такий спосіб розведення алое є найбільш трудомістким. Через рік дорослий квітка пересідає в горщик для подальшого зростання.

Вирощування з листочка

Алое має незвичайну форму листків, тому у багатьох виникає питання як з листочка посадити алое? Для розмноження таким способом необхідно відщипнути лист від основи здорової рослини. Подрібнити активоване вугілля і посипати ним зріз листка. На кілька днів лист треба залишити в темному місці.

Коли зріз підсохне, зазвичай це становить до п’яти днів, можна приступати до посадки:

  • Грунт повинен бути вологим і за складом відповідати цьому виду рослини;
  • На дно горщика обов’язково потрібно насипати дренаж;
  • Лист посадити в землю на глибину не більше 5 сантиметрів, накрити банкою до повного вкорінення;
  • Поливати 2-3 рази в місяць.

Земля не повинна бути дуже мокрій – це може призвести до загибелі майбутньої рослини. Через 10-15 днів лист почне проростати. Через 2 місяці у домі буде молоде, красиве рослина.

Квітка з відростка

Такий вид розмноження алое найбільш поширений, але як правильно посадити відросток алое? Для того щоб виростити здорове рослина з відростка, його зрізають гострим ножем від дорослого квітки, довжиною 7-8 аркушів. Далі його необхідно підсушити протягом 4-5 днів. Коли відросток підсох, можна приступати до посадки.

На дно квіткового горщика насипається дренаж, зверху – підготовлена земляна суміш. Відросток алое сідає в землю так, щоб його нижні листочки не торкалися землі. Якщо листя саджанця великого розміру, можна навколо стебла розкласти дрібний гравій.

Місце, в якому буде знаходитися квітка, повинно бути добре освітлено. Час поливу визначається за сухості землі в горщику. Грунт повинен бути вологим, але не мокрим. Якщо правильно його посадити, то через 20-30 днів повинен з’явитися молодий листочок.

Дітки алое

Молоді пагони, які ростуть від кореня, називаються дітками. Як правильно посадити діток алое знають не багато. Пересадку молодих пагонів можна здійснювати після того, як на них виростає 3-4 листочка. Відсаджувати діток зручно при пересадці дорослої рослини. Для цього гострим ножем відокремлюють їх від кореня. На маленьких отросточках повинні залишитися корінці.

На дно горщика насипають дренаж, грунт повинна бути спеціально підготовлена для цього виду рослини.

Добре зволожити грунт і почекати 20-30 хвилин, щоб зайва вода скла в лоток. Відросток не рекомендується саджати глибше 1 сантиметра. Перші 10 днів полив здійснюють кожен день. Щоб відросток почав, не можна допускати пересихання грунту. Протягом місяця формується коренева система, і починають рости нові листочки.

Рослина без кореня

Буває так, що квітка ламається. Це може статися в результаті перестановки або перелом трапляється через неакуратне нахилу квітки, при цьому коренева система залишається в горщику. Як без кореня посадити алое? Для цього частину без коренів варто покласти в холодильник на кілька годин.

В цей час підготуйте грунт і горщик для квітки. Посадіть рослину у вологу землю, поглибивши стебло на 1-2 сантиметри в грунт. Полив здійснюйте по мірі висихання.

Листя алое дуже соковиті. При правильному догляді вони щільні і підняті вгору. При недостатньому поливі листя опускаються в сторони і починають скручуватися. При надлишку сонячного світла вони стають коричневого кольору.

При дотриманні правил догляду за алое рослина буде не тільки радувати своїм зовнішнім виглядом, але і може стати в нагоді в якості домашньої аптечки.

Залишити коментар