Основні причини коричневих виділень у жінок

У кожної жінки є щоденні помірні виділення з піхви. Вони очищають статеві шляхи і є природним захистом від інфекцій. Залежно від дня менструального циклу виділення можуть відрізнятися по консистенції і кольору. В нормі вони мутнуваті, щільні або рідкі, кремового або білого кольору. Але іноді виділення набувають коричневий відтінок.

Норма

Якщо ви виявили на нижньому білизна невелику кількість коричневих виділень, але ніяких симптомів хвороби немає, то не хвилюйтеся – це нормально. Вони з’являються в наступних випадках:

  • загоєння внутрішніх статевих органів після пологів або травм (виходить сукровиця);
  • прийом оральних гормональних контрацептивів (у перші 2-3 місяці, коли немає місячних, можуть бути коричневі «мазі»);
  • під час овуляції, коли яйцеклітина виходить.

Коричневі виділення іноді з’являються при прийомі гормонального абортивного кошти Постинор. В такому випадку вони бувають через кілька днів після місячних.

У період статевого дозрівання менструальний цикл ще нестійкий. Тому протягом двох днів до і після місячних або в середині циклу може спостерігатися невелика кількість коричневих виділень. Якщо їх поява не супроводжується неприємним запахом або болісними відчуттями, то в лікуванні немає потреби.

Жінки, які годують грудьми теж можуть спостерігати виділення коричневого кольору. Під час лактації у жінки виробляється велика кількість пролактину. Іноді цей гормон викликає коричневі виділення на 14-16 день менструального циклу.

Патологія

Коричневі виділення, що з’являються за 1-2 дні до менструації – це норма. Якщо їх тривалість більше двох днів, вони супроводжуються болем внизу живота, менструальні виділення стали рясними і тривалими, то це симптом патології статевої системи. Причиною таких виділень можуть бути інфекційні захворювання, гормональні порушення, ендометріоз.

При дисфункції яєчників або нестачі прогестерону в середині менструального циклу з’являються коричневі виділення. Вони багаті і тривають більше доби. Дане порушення може призвести до безпліддя.

Коричневі виділення в останні дні місячних з’являються з-за того, що кров згортається швидше. Якщо вони не супроводжуються неприємним запахом, то це норма. В іншому випадку це симптом зараження інфекцією: цитомегаловірусом, герпесом, уреаплазмою, мікоплазмою, гарднерелою, хламідією.

При незахищеному статевому акті і появу коричневих виділень на 4-5 день після менструації, негайно зверніться до гінеколога. Це може бути як ознакою імплантації заплідненої яйцеклітини в порожнину матки, так і симптомом позаматкової вагітності, яка небезпечна для жіночого здоров’я і життя.

У виділеннях з піхви може бути неменструальная кров. Часто причиною цього є ерозія шийки матки. Коричневі виділення При вагітності можуть бути симптомом патологічного процесу у жінки, аж до викидня. Подібні виділення – привід звернутися до гінеколога.

Активні інтимні стосунки часто призводять до порушення цілісності слизової піхви. У результаті через мікротріщини виходить трохи крові, яка, окислюючись, набуває коричневий колір. У подібній ситуації утримайтеся від сексу протягом тижня. За цей час мікротріщини заживуть, ушкоджена слизова відновиться. Також в цей період дотримуйтесь особисту гігієну, щоб запобігти запальний процес. Допустима тривалість таких виділень – дві доби, кількість виділень – не більше чайної ложки. В іншому випадку варто звернутися до гінеколога. Використання мастила під час інтимних стосунків допоможе запобігти повторення аналогічної ситуації в майбутньому.

Густі й темні виділення після місячних – ознака аномального процесу в матці. Діагностувати його можна тільки за допомогою ультразвукового дослідження.

За 2-3 роки до менопаузи в організмі жінки починаються гормональні зміни. Це може викликати мізерні коричневі виділення в середині циклу. З часом їх обсяг повинен зменшитися, аж до зникнення. Якщо цього не сталося, зверніться до гінеколога. У цьому віці висока ймовірність розвитку гормональних захворювань.

При прийомі Постинора коричневі виділення протягом декількох днів після штучно викликаних місячних є нормою. Таким чином відбувається очищення статевої системи. Звернутися до гінеколога, якщо тривалість коричневих виділень більше 14 днів, не було «повноцінних» місячних, з піхви виходять кров’яні згустки, є больові відчуття.

Причини коричневих виділень різноманітні і не завжди нешкідливі. Тому при появі будь-яких нетипових виділень зверніться за лікарською допомогою. Своєчасна діагностика гінекологічних захворювань – запорука жіночого здоров’я.

Залишити коментар