Орхідея фаленопсис: догляд в домашніх умовах

Фаленопсис найпоширеніший вид орхідеї, витончений квітка, яку можна вирощувати в домашніх умовах. Для того, щоб рослина радувало свого господаря красивими цвітіння і зовнішнім виглядом, необхідно правильно доглядати за ним, якщо дотримуватися рекомендацій фахівців, тоді у себе вдома можна виростити справжній і гарний сад.

Особливостями такого виду орхідеї є коротке стебло, великого розміру м’ясисті листя, аромат від нього виходить солодкий і приємний. У природі таке рослина живе і розвивається на стовбурах дерева, в домашніх умовах вирощування квітки потребує чимало зусиль, тому що догляд передбачає індивідуальні особливості.

Полив орхідеї фаленопсис

Найкраще поливати фаленопсис за допомогою занурення у воду, вона повинна бути тепла і фільтрована, досить півгодини.

Що стосується пересадки, то орхідею можна перемістити в інший горщик, якщо вони випустила багато повітряних коренів. Про це можна судити про розміри кореневої системи, чим більше повітряних відростків, тим більше потрібен горщик, значить місця йому вже мало в дію ємності.

Деякі, навіть досвідчені квітникарі стикаються з проблемами в процесі розмноження і пересадки рослини, але якщо пам’ятати рекомендації і поради професіоналів, можна легко виростити діток орхідеї на квітконосах.

Вологість повітря для фаленопсиса

Правильно доглядати не означає поливати або удобрювати, необхідно дотримуватися всіх вимог, це стосується і вологості повітря в приміщенні, де стоїть квітка. Якщо згадати про природне середовище існування такої орхідеї, то вологість повітря там становить не менше, ніж 60 %.

Але, є один чинник, який дозволяє знижувати вологість повітря до 30 % в домашніх умовах в процесі догляду за орхідеєю, це субстрат. У природних умовах коренева система квітки знаходиться на поверхні землі, в домашніх умовах, вона занурена в горщик і спеціальний грунт, вологу рослина виходить систематично.

Якщо повітря в приміщенні буде занадто сухий, це може стати причиною захворювання екзотичної рослини і негативного впливу на цвітіння. Не рекомендується рослина часто обприскувати, так як загальна вологість від цього не підвищиться, а ось на листя і стебло орхідеї вплине, вони можуть загнити. Щоб створити умови відповідної вологості для фаленопсиса, можна поставити глибокий піддон і насипати в нього гравій, потім налити рідини, вона буде поступово випаровуватися і створювати відповідний мікроклімат для квітки.

Світло для орхідеї фаленопсиса

Правильно створені умови та догляд за орхідеєю фаленопсисом передбачаю і відповідне освітлення, рослина не вимагає великої кількості світла, головне, щоб не було попадання на нього прямих сонячних променів, йому підходить неуважність. Добре орхідея буде відчувати себе в півтіні, а якщо природного світла квітці не вистачає, тоді можна додати штучне освітлення, встановити додаткове обладнання, наприклад, лампи денного світла, сучасного виробництва.

В домашніх умовах орхідею фаленопсис встановлюють у східній або західній частині приміщення, якщо відповідально підійти до цього фактору догляду, тоді протягом круглого року квітка буде активно рости. Досвідчені квітникарі радять встановлювати орхідею у південній та західній частині кімнати, починаючи з жовтня і до березня місяця. А в період з березня до жовтня – з східної сторони кімнати.

На створення правильного освітлення впливає пора року, наприклад, взимку квітці необхідний світло протягом 12 годин, у період осені слід встановити додаткове обладнання, підсвічування. Це захистити від пересихання вже сформовані квітконоси, влітку рослина може пережити дефіцит світла, але молоді пагони листочків будуть набагато меншою форми, порівняно з попередніми.

Оптимальна температура повітря для орхідеї

Якісний догляд за фаленопсисом в домашніх умовах передбачає і відповідну температуру повітря, як правило, існує два основних поняття – корисна і переноситься. Завдяки переносимої температурі неможливо забезпечити хороші умови квітці, що стосується активного росту або фотосинтезу, головна перевага такого чинника в тому, що рослина може жити при таких параметрах і не загине. Як правило, переноситься температура виникає в період пізньої осені, коли опалення ще не запустили в будинках або, якщо на вулиці тепло, але в приміщенні все ще працюють батареї. В цей період необхідно суворо контролювати стан кореневої системи, не рекомендується допускати її перезволоження або висихання.

При корисної температурі рослина успішно живе, як правило, для фаленопсиса це 25 градусів, якщо показники трохи вище, не страшно, але цвісти він не буде. При температурі 45 градусів квітка згорить чи отримає сильні опіки листків, при низьких показниках може замерзнути коренева система квітки і він помре. Низька температура в приміщенні є ознакою опадання бутонів у орхідеї, знижується еластичність листя, в результаті виникають різні захворювання.

Ідеальні показники температури для підтримки життєдіяльності орхідеї фаленопсис в домашніх умовах не перевищують 22 градусів, і не падають нижче 18 одиниць. Раціональний догляд за квіткою передбачає незначні розбіжності між температурними показниками вдень і вночі. У літній період допускається температура в межах 25 градусів, у зимовий час не вище 20, для формування квітконосу потрібно 16.

Грунт і горщик для орхідеї фаленопсис

Не викликає складнощів догляд за квіткою, якщо підготувати для нього прозору ємність, вона володіє численними перевагами, наприклад, є можливість постійно бачити стан коренів і грунту, в якому живе орхідея фаленопсис. Зручна така ємність і для пересадки квітки, коріння його не прилипають до стінок горщика, тому при витяганні вони не будуть пошкоджені.

Рада! Якщо турбує зовнішній вигляд горщика, тоді його можна поставити в посудину більшого розміру або в спеціальне кашпо, декоративна ємність.

Для вирощування фаленопсиса можна використовувати і глиняні судини, головне, правильно підібрати розмір горщика. Якщо, наприклад, місткість буде занадто великий, тоді грунт буде тривалий період часу просихати, в результаті, через деякий час коренева система згниє. Якщо ємність маленька, тоді квітка не зможе повноцінно розвиватися і формуватися в результаті, погіршиться процес фотосинтезу і коренева система отримає травму.

Догляд за орхідеєю фаленопсисом в домашніх умовах передбачає не тільки вибір горщика, але і використання правильно підібраного субстрату, основним компонентом якого повинна бути соснова кора будь-якого діаметра. Крім того, в горщик слід додати деревне вугілля, перліт і спеціальний мох, пропорції будуть залежати від умов утримання квітки. При високій вологості повітря в приміщенні до складу субстрату для орхідеї слід додати більше моху, якщо показники маленькі, тоді менше. Слід забезпечити якісний догляд орхідеї в домашніх умовах, якщо немає впевненості у своїх силах, щоб приготувати грунт самостійно, тоді краще придбати спеціальний.

Захворювання і паразити

В процесі догляду за фаленопсисом в домашніх умовах, необхідно суворо контролювати їх стан, тому що, як і інші рослини, квітка може піддаватися впливу хвороботворних бактерій, шкідників або захворювань.

Як шкідника виступає попелиця, борошнистий червець, трипса або щитівка, якщо так трапилося, необхідно негайно прийняти заходи. По-перше, вимити добре рослина підігрітою водою, висушити і уражені місця почистити спеціалізованими засобами.

Не завжди в домашніх умовах орхідея отримує належний догляд, в результаті, виникає поширена хвороба — бура плямистість листя, уражені ділянки видаляють, а місце зрізу обробляють антибактеріальними засобами.

Рідко, коли може з’явитися вірусне захворювання, у такому випадку, квітка ізолюють від інших кімнатних рослин, якщо наявність інфекції підтверджується, тоді його спалюють, щоб виключити зараження.

Додатково про догляд за орхідеєю фаленопсисом в домашніх умовах, розповість відео

Залишити коментар