Олія туї при аденоїдах для дітей: інструкція, типи лікування та його ефективність

При діагнозі «аденоїдит» не варто відразу переживати і готуватися до хірургічного втручання. Лікуючий лікар перед рішенням провести операцію обов’язково порадить і інші варіанти позбавлення від проблеми.

Ефективним способом лікування є масло туї при аденоїдах у дітей. Інструкція та поради лора підкажуть, як правильно провести терапію у дітей і які є протипоказання.

Ефективність засобу та складу

З-за несформованого імунітету дитини аденоїди завжди знаходяться в постійній напрузі, а при зараженні – значно збільшуються і сильно запалюються.

Дитина відчуває незручність при кожному ковтанні, важко дихає під час нічного відпочинку, страждає від нестачі кисню. Останній ознака вимагає негайного лікування, так як можуть виникнути небезпечні наслідки, що проявляються кисневим голодуванням мозку.

Ефективний засіб лікування – масло туї при аденоїдах. Схема лікування може бути різною, її може призначити виключно фахівець. Натуральне та безпечне, при відсутності протипоказань, масло туї є препаратом рослинного походження, яке виготовляється з хвої або шишок досить старого дерева туя (вік більше 15 років).

Позитивне дію від лікування спостерігається в наступному:

 • Зняття набряків слизових оболонок;
 • Зменшення запальних процесів;
 • Регенерації тканин, які пошкоджені;
 • Зміцнення захисного бар’єру організму;
 • Зменшення аденоїдів у розмірі;
 • Досягнення противірусного та антисептичного ефекту;
 • Загибелі патогенних мікроорганізмів.

Масло туї при аденоїдах для дітей може бути використано для лікування у вигляді ефірної олії або ж кошти гомеопатичного типу. Найпоширеніший варіант – «Туя ДН». Який склад олії туї при лікуванні аденоїдів?

Компоненти такі:

 • Кониума;
 • Гидрастиса;
 • Фитолакка десандра;
 • Туя;
 • Карбонату барію;
 • Гепара сульфур.

Завдяки такому складу лікування проходить максимально ефективно. При питанні про те, яке масло туї краще для лікування аденоїдів, можна відзначити препарат «Эдас-801», що складається з оливкової олії і туї оксиденталис. Лікарі призначають для лікування і масло гомеопатичского типу під назвою «Туя ГФ», до складу якого входить вазелінове масло і компоненти розглянутого дерева.

Приготування кошти в домашніх умовах і застосування

Для лікування можна приготувати лікарський засіб самостійно. Основна умова – знайти місце, де можна зібрати хвою дерева, причому ділянка повинна бути екологічним і незабрудненим. Рослину потрібно ретельно помити, просушити і залити оливковою олією (нерафінованою). Пропорції 1:10. Підготовлене домашнє масло зі слабкою концентрацією потрібно залишити на 2 тижні в темному місці. Після закінчення цього часу обов’язкова фільтрація, на виході виходить лікувальний п’ятивідсоткове масло туї.

Перед тим, як лікувати аденоїди маслом туї, слід пам’ятати, що ефірне (не гомеопатичне) засіб призначений тільки для застосування всередину. При порушенні захисних функцій токсини, що входять до складу масла, можуть завдати непоправної шкоди (зазвичай цю інформацію містить у собі інструкція).

Ефірні олії туї ідеальні для проведення інгаляційних сеансів, терапії масажем як допоміжного способу лікування (разом з прийомом медикаментів). Єдина умова – розведення іншим маслом рослинного походження. Завдяки цим діям відмінно знімається запалення, зміцнюється імунітет.

Масло туї гомеопатичне – ефективний помічник у лікуванні, що знижує ймовірність необхідності хірургічного втручання навіть при запущених формах захворювання. Що є безперечною перевагою, так як знижується ризик виникнення простудних недуг у дітей, порівняно з випадками, коли аденоїди видалені.

Інструкція та схеми лікування

Багатьом батькам, які зіткнулися з розглянутою проблемою, цікаво думку відомого педіатра Комаровського, який є професіоналом своєї справи, адже він допоміг багатьом дітям з небезпечними діагнозами. У лікаря є своя точка зору, касаемая того, ефективно чи масло туї при аденоїдах.

Комаровський позитивно висловлюється про лікування цим засобом, але не в якості основної терапії, а допоміжної та за умови своєчасності проведення лікування. Крім того, корисна інформація про те, що не варто відразу думати про оперативне втручання, яке призначається лише при утрудненнях роботи органів дихання з-за збільшених у розмірі аденоїдів.

Залежно від стану дитини виписується потрібне лікування, яке усуне хворобливі прояви недуги, з урахуванням вибору правильних доз і тривалості курсу. Максимально стійкий ефект лікування досягається при тривалому курсі, що становить від 30 днів до півроку. Схеми терапії (лікарські інструкції) з застосуванням компонентів розглянутого дерева різні.

Основні з них:

 1. Схема лікування аденоїдів «Протарголом» і маслом туї. Перший засіб закапати в ніс, а потім в такій же кількості потрібно закапати розглянуте масло. Через 20 хвилин процедура повторюється, але тільки одним маслом. Тривалість курсу – 1 тиждень. На другому тижні потрібно починати з «протарголу», поєднаної з гігієнічним антимікробним препаратом під назвою «Арголайф» (дозування аналогічна). За цієї інструкції терапію проводити потрібно близько 2 місяців, чергуючи використовувані препарати. Перерва – 1 тиждень з подальшим закапуванням олії 3 рази на день.
 1. Інструкція лікування передбачає промивання носа сольовим розчином «Туя Эдас 801». Тривалість – 14 днів з аналогічних за термінами перервою (по 5 крапель).
 1. Ще одна схема складається з 2 етапів лікування, де головний засіб – масло туї при аденоїдах для дітей. Комаровський рекомендує поєднувати природний компонент з натуральною морською водою. На першій стадії використовуються препарати «Аквалор», «Аквамаріс» або ж «Квікс» і т. п. Відповідно, наступний етап передбачає застосування компонентів туї. Курс лікування – не більше 2 місяців з перерв в 30 днів.

Важливо навчитися правильно використовувати компоненти туї незалежно від обраної інструкції та терапії. Після кожної проведеної процедури закапування лікарського препарату дитина повинна не вставати з ліжка протягом 10-15 хв. Це робиться для досягнення максимального ефекту від лікування – ліки за цей час охоплює велику площу мигдалин з запаленими тканинами.

Боротьба з хворобою за допомогою традиційних засобів – процес тривалий і трудомісткий, однак, використовуючи масло туї при аденоїдах для дітей разом з медикаментозною терапією, можна уникнути крайніх заходів, які в окремих випадках можуть бути необов’язковими.

Існуючі протипоказання

При огляді хворого та призначення інструкції щодо поліпшення стану його здоров’я лікар відразу ж попередить про можливі ризики застосування різноманітних олій і препаратів для лікування недуги.

Компоненти дерева туї з обережністю слід застосовувати у концентрованому вигляді при вазомоторний риніті типу. Вся справа в тому, що засіб містить небезпечний токсичний компонент, здатний завдати шкоди ослабленому організму при попаданні всередину. Проте це відноситься тільки до ефірних масел.

Масло туї для лікування аденоїдів заборонено у таких випадках:

 • При індивідуальній непереносимості компонентів засобу;
 • При патологіях серця;
 • У разі, якщо у хворого епілепсія;
 • Якщо вік пацієнта не перевищує 4 років;
 • При різних формах астми;
 • Якщо діагностовано захворювання судин.

Вибір схеми терапії повинен бути заснований на результатах огляду дитини, його індивідуальних особливостях і відсутності протипоказань. При правильному і відповідальному підході з будь-якими проявами захворювання можна впоратися без звернення до крайніх методів.

Залишити коментар