Окуляри з дірочками для поліпшення зору

Багатьом доводилося бачити чорні окуляри з дірочками для поліпшення зору. Це один з найбільш обговорюваних медичних гаджетів. Так як у них немає лінз, у людей виникає питання: який толк від такого тренажера?

Дійсно це (далеко не дешеве) винахід відновить зір до одиниці або нас в черговий раз намагаються обдурити?

У чому секрет перфораційних окулярів?

Насправді це зовсім не новинка. Ідею відновлення зіркості очей за допомогою очок в дірочку офтальмологи запозичили у тибетських ченців.

Багато років тому вони лікували снігову сліпоту, приставляючи до очей непрозорі пластинки, забезпечені численними отворами.

Окуляри з дірочками для поліпшення зору влаштовані надзвичайно просто. По своїй конструкції вони точнісінько як звичайні, але збільшувальних стекол немає, а в оправу вставлені темні непрозорі пластинки з отворами круглої або циліндричної форми. Вони опрацьовані в псевдошахматном порядку, причому дистанція між сусідніми отворами по діагоналі дорівнює 3,5 мм, а по горизонталі – 3 мм. Кількість дірочок суворо не регламентується, але чим їх більше, тим краще ефект.

Працює пристрій за принципом диафрагмирования. За допомогою отворів формуються вузькі паралельні приосевые пучки, завдяки чому на сітківці ока виходить більш чітке зображення. Позитивний ефект досягається за рахунок того, що людині доводиться весь час фокусувати погляд на точці найбільш зручного бачення (манипуле). Перфораційні окуляри знімають втому з очей і зупиняють падіння гостроти зору.

Кому варто витратити гроші на дірчастий гаджет?

Підійде Вам цей своєрідний тренажер? Його доцільно використовувати в таких випадках:

 • якщо Ваша робота пов’язана з високим навантаженням на очі;
 • якщо Ваші діти багато часу присвячують перегляду телепередач, відеоігор, тобто годинами неотрывают погляду від екрана монітора;
 • окуляри ефективно знімають спазм акомодації при далекозорості;
 • можуть використовуватися для виправлення астигматизму;
 • підходять для корекції вікової далекозорості (істотно знижують ступінь);
 • можуть застосовуватися для відновлення порушеного сприйняття кольорів;
 • дають хороший ефект в усуненні астенопії (втоми очей);
 • допомагають позбутися відчуття піску, печіння, різі в очах;
 • у хворих анізотропією допомагають зменшити різницю в оптичній силі на 3-5 діоптрій;
 • підходять пацієнтам з катарактою, так як зупиняють розвиток цього захворювання;
 • можуть використовуватися для відновлення зору у післяопераційний період;
 • застосування безлинзовых очок показано хворим з глаукомою;
 • як профілактичний засіб, що попереджує прогресування очних хвороб;
 • якщо є спадкова схильність до розвитку хвороб очей.

Як використовувати окуляри-тренажер?

Щоб окуляри з перфорацією виконали своє призначення, їх потрібно використовувати правильно. Ви повинні строго слідувати таким вказівкам (вони викладені в інструкції):

 • носіть їх щодня по 30 хв. Ви можете дивитися телевізор, читати, працювати за комп’ютером;
 • використовуйте тренажер тільки в умовах гарного освітлення, будь то яскраве сонячне світло або штучні джерела;
 • будучи в окулярах, не дозволяйте погляду застигати на одному отворі, постійно рухайте очима – розглядайте об’єкти в різних частинах екрану, дивіться на далекі, то на близько розташовані предмети;
 • при першому використанні носите окуляри від 5 до 7 хвилин, поступово збільшуйте час, але проводите в них не довше 2 годин і не менше півгодини в день.

Домогтися результатів можна, тільки якщо Ви станете використовувати тренажер щодня протягом декількох місяців і навіть років. Причому якщо хочете домогтися істотного поліпшення, то недостатньо просто ходити в окулярах. Ви повинні щодня влаштовувати такі тренування для очей:

 • дивіться у даль приблизно 3 сек., потім перемістіть погляд на свій палець (тримайте його в 25 см від особи);
 • дивіться на кінчик пальця, поспішаючи рухайте його до себе, а потім відсувайте;
 • малюйте очима великі кола, діагоналі, вісімки;
 • прикрийте одне око рукою, розташуйте палець на відстані 25 см від обличчя, дивіться на нього другим оком 5 сек. Після дивіться двома очима, а потім повторіть всі ці маніпуляції з іншим оком.

Кожне робіть вправу 10 разів. Перед черговим дією давайте своїм очам відпочинок, закривши на 10 сек. В кінці тренування зніміть окуляри і 1 хвилину поморгайте, помасажуйте пальцями зімкнуті повіки.

Так допоможе чи ні: що кажуть люди?

Допоможуть окуляри з дірочками для поліпшення зору настільки, що можна буде ходити без звичайних окулярів? Відгуки про їх ефективність неоднозначні. Деякі стверджують, що цей тренажер зупинив падіння зору і навіть допоміг їм краще бачити. Причому всі звертають увагу на те, що в окулярах дійсно бачиш набагато чіткіше, але, коли їх знімаєш, ніяких позитивних зрушень непомітно. Якщо працювати в них за комп’ютером, очі зовсім не втомлюються.

Однак далеко не всім сподобалися перфоровані ок

уляри. Відгуки приблизно в 60 % випадків негативні. Люди пишуть приблизно так: «Ношу окуляри вже 2 тижні, і ефекту немає – це марна іграшка!» У деяких при носінні пристосування виникає нудота і головний біль. Але справа в тому, що ефект буде помітний лише при тривалому використанні, причому якісних виробів, а не підробок. Крім того, їх місія — допомогти втомленим очам і попередити падіння зору. І ці завдання при правильному використанні вони виконують.

І офтальмологи, і пацієнти висловлюють з приводу очок з отворами різні думки. Одні запевняють, що вони марні, інші переконані, що це корисне пристосування. Істина, як завжди, десь посередині. Не варто очікувати, що окуляри скорегують Ваш «плюс» або «мінус», так як вони не можуть змінити форму кришталика. Вони не повертають 100-процентое зір, а тільки гальмують процес його зниження. Якщо Вас влаштовує такий ефект, то купуйте цей тренажер, якщо ні – вирішуйте на операцію.

Залишити коментар