Оформлення вікна з балконними дверима

Навіть невеликий балкон міської квартири дає своїм власникам незаперечна перевага. При грамотному оформленні балконного отвору і вікна, це містечко може стати чудовим зимовим садом і радувати прохолодою в спекотні літні місяці. Тут можна створити особливу зону відпочинку, де так приємно випити чашечку кави.

Секрети оформлення вікна з балконними дверима: поради професіоналів

Щоб вигідно підкреслити наявність балкона, не потрібно вдаватися до масштабного ремонту, замінюючи стандартний отвір арками.

Досить врахувати кілька порад професійних дизайнерів:

 • прохід до дверей балкона повинен бути повністю вільним;
 • ніщо не повинно заважати відкривання і закривання дверей;
 • оформлення цієї зони повинно відповідати загальному інтер’єру приміщення;
 • фіранки повинні бути функціональними;
 • штори з пишними воланами і драпіруванням зроблять використання балкона незручним;
 • бажано вибирати для фіранок міцні матеріали, які не піддаються швидкому забрудненню;
 • конструкція штор повинна бути максимально зручною, щоб у будь-який момент можна було легко зняти занавіски.

Багато залежить і від освітлення кімнати. Якщо балкон виходить на тіньову сторону, необхідно використовувати в оформленні максимально прозорі, світлі тканини, які не будуть перешкоджати проходженню світла.

Оформлення отвору і вікна балкона шторами

Сьогодні існує величезний вибір варіантів, що використовуються для оформлення вікон. Серед сучасних ідей, можна виділити кілька загальних напрямків, які при належній фантазії дозволять зробити дизайн досить оригінальним.

Ось кілька ідей для вашого ремонту:

 • Найбільш затребуваними тепер вважаються вертикальні жалюзі. Це неймовірно зручна і практична модель, що дозволяє відкривати конструкцію з обох сторін. Перевага жалюзі в тому, що візуально збільшують простір;
 • Можна знайти в продажу моделі, виконані з тканини, пластика, бамбука. Всі вони розраховані на тривалий термін використання і неймовірно прості у догляді;
 • До речі, сучасні жалюзі можна чудово комбінувати з тюлем або тканинними фіранками. Особливо хороший цей варіант для балкона в приміщенні кухні. У цьому випадку штори можна зробити декоративним елементом, зав’язавши оригінальним вузлом або прихопивши по сторонах.

У приміщенні вітальні часто рекомендують зупинити вибір на жалюзі з ламбрекеном.

Найкраще рішення – використання 2-х невеликих за розміром самих вікон жалюзі з бамбука, додатково оформивши простір довгими, що спадають на підлогу, шторами з легких тканин з поперечними смугами:

 • Рулонні штори особливо гармонійно виглядають при оформленні балконної двері і вікна на кухні. Виконані за вашим розміром, вони гармонійно вписуються в інтер’єр, виступаючи в ролі компактної деталі;
 • Як і жалюзі, рулонні штори виготовляють з матеріалів, просочених спеціальними розчинами, ефективно відразливими пил;
 • Бамбукові штори – екзотичний варіант, що дозволяє створити в квартирі воістину комфортну зону. Лоджії можна виконати у витонченому східному стилі, використовуючи різне плетіння бамбукових смуг. Доповнити інтер’єр рекомендується лише прозорою і практично невагомою тюлем.

Незважаючи на велику кількість сучасних матеріалів, більшість володарів лоджій воліють оформлення балконного отвору тканинними фіранками. В цьому випадку також слід дотримуватися загальних правил.

Поради щодо оформлення вікна з балконом традиційними шторами

Основна перевага класичного варіанту – різноманіття забарвлень і фактур тканин. Однак на відміну від жалюзі і рулонних штор тканина швидко вбирає в себе пил, а велика кількість декоративних елементів перешкоджає вільному проникненню сонячних променів в приміщення.

Щоб виконати максимально комфортний і практичний дизайн, рекомендується наступне:

 • оформлювати балконне вікно шторами з простим кріпленням, що дозволяє легко зняти тканину при необхідності прання;
 • 2 використовувати полотна, які можна розсунути з 2-х сторін;
 • декорувати вікна тільки тюлем, якщо лоджія закрита і вже має власні фіранки;
 • при декоруванні ламбрекеном бажано зробити його коротше над дверима з поступовим розширенням в бік вікна.

Для оформлення дверей і віконного прорізу, що з’єднує кімнату з балконом, можна скористатися одним із запропонованих нижче варіантів.

Нитяное полотно, серпанок, що дозволяє зробити приміщення візуально набагато просторіше. Створюється ілюзія заповнення простору світлом. Можна комбінувати цей декоративний елемент з жалюзі. Особливо красиво виглядає серпанок, підвішена на люверсах або довгих петлях, вільно ковзних і дозволяють розташувати тканина спадає складками.

Тканинні стінки – популярний варіант. Це своєрідний аналог рулонної штори, яка виконується з полотна і також скручується, відкриваючи вікно. Однак при його виконанні можуть виникнути складності. Все залежить від відповідності розмірів вікна з дверима на балконі. Тому краще скористатися послугами професіоналів, щоб виконати оформлення в подібному стилі.

Пряме полотно – найбільш просте рішення, що дозволяє згладити різницю між дверима і балконних вікном. Щоб полотно тканини було гладким, необхідно вшити в нижню частину штор горизонтальні металеві стрижні.

До цього варіанту відносять і неймовірно модні сьогодні японські штори. Як правило, для оформлення балконного отвору і вікна використовують 3-4 полотна з металевими обважнювачами. Кожен рівний шматок тканини самостійно регулюється по висоті. Також можна створювати цікаві колірні композиції з напівпрозорих матеріалів, розташовуючи їх внахлест.

Римські штори, карниз для яких монтується безпосередньо в дверну та віконну раму, в принципі, представляють єдиний відрізок досить легкого полотна, зрушувати який можна за допомогою зручного фіксатора. Полотно повинно бути зібрано витонченими складками розмірами 20-30 см при підйомі штори.

Природно, кожен господар має право вибирати, як виконати дизайн вікон і якому варіанту віддати перевагу. Важливо, щоб оформлення вікон на балкон не вибивався із загального стилю.

Залишити коментар