Одноденні контактні лінзи: переваги і особливості

Одноденні контактні лінзи отримали широке поширення в країнах Заходу, особливо Данії, Німеччині і Великобританії. В даний час вони удосконалюються, і мають різний графік для носіння і зняття. Зазвичай такі лінзи носяться протягом дня і викидаються перед сном.

Хто користується такими лінзами?

Даний тип оптики корисний для тих, хто вважає за краще носити окуляри у звичному житті, а знімна оптика потрібен їм лише для певних заходів, зустрічей та інших важливих подій. Але ще більш актуальні вони для тих, хто тільки «привчається» носити контактні лінзи, і хоче звикнути до цих відчуттів без зайвих турбот і клопотів – очищення, стерилізації, зберігання і інших нюансів традиційної експлуатації. Існують також одноденні кольорові лінзи, які надіваються на різні фотосесії, свята і виступи.

З вибором «одноденок» визначитися нескладно – достатньо знати свій офтальмологічний діагноз, і проконсультуватися з фахівцем про те чи іншому продукті.

Які лінзи краще всього – вирішувати вам. Скажемо лише, що переваг у одноденних контактних лінз безліч, особливо перед окулярами. Наприклад, вони підвищують гостроту зору, збільшують чіткість зображення, допомагають забезпечити периферійний огляд без будь-яких спотворень. До того ж, окуляри нерідко псують візуальне сприйняття зовнішності – при великих діоптріях зменшується розмір очей.

Крім цього, досить складно підібрати оправу, оскільки вона може тиснути на віскі і перенісся, забезпечуючи виражений дискомфорт. Зрештою, окуляри здатні прикрасити далеко не всяку зовнішність, навіть якщо вони дорогі і вишукані. Так які одноденні лінзи краще купувати, та що вам потрібно знати про них?

Деякі важливі відомості про «одноденки»

Історія розвитку знімною оптики досить тривала. Перші з них з’явилися досить давно, і були розраховані на річну корекцію зору. Потім термін застосування плавно знизився до півроку. Порівняно нещодавно світу були представлені лінзи, які слід було зносити кілька місяців. Наступне дітище оптики було розраховане на місяць, потім – на два тижні, і тільки недавно вчені представили населенню одноденні контактні лінзи, які не потрібно очищати і зберігати зовсім. На перший погляд, все перераховане може здатися швидше за регресивним, ніж прогресивним. Ви напевно задалися питанням про те, в чому ж можуть бути практичними такі «одноденки». Однак вони мають ряд незаперечних переваг перед застарілими аналогами.

Сьогодні у вільному доступі для кожного існує три найбільш популярних продукту:

1. «One Day Acuvue» від «Johnson & Johnson»;

2. «Focus Dailies» від «Ciba Vision»;

3. «SoftLens One Day» від «Bausch & Lomb».

Всі перераховані гідрогелеві лінзи виготовлені виключно з матеріалів, які мають повну біологічну сумісність з тканинами рогівки ока.

Вони не викликають відторгнення і алергічних реакцій, а також не провокують вираженого дискомфорту при активній експлуатації.

Відтінкові одноденні лінзи, всупереч розхожим думкам, також є абсолютно безпечними для здоров’я людських очей, на відміну від своїх аналогів, розрахованих на тривале використання. Відтінкові лінзи такого типу особливо актуальні для творчих людей, яким необхідно провести одноразове враження – наприклад, влаштувати тематичну фотозйомку або деталізувати свій образ на цікавому заході.

Діапазон оптичної сили таких виробів досить великий, щоб охопити найбільшу аудиторію людей, які мають проблеми із зором. Він варіюється від +6 до -12 D. Кожне значення доречно для певної категорії пацієнтів. До речі, така оптика практично не має протипоказань і може носитися в будь-якому віці, навіть маленькими дітьми або людьми похилого віку. Вона не несе ніякої шкоди природному станом очей, і навіть навпаки – може оптимізувати їх здоровий стан.

Чи можна носити одноденні лінзи протягом декількох днів?

Деякі люди експлуатують звичайні, скажімо, піврічні вироби протягом більш тривалого терміну, тому їх задає таке питання. В цілому, така оптика не передбачає більш тривалого застосування, ніж той, на який вона розрахована. Теоретично, носити її більше одного дня можна, але на практиці це ніяк не представляється реальним.

По-перше, ви не зможете правильно стерилізувати.

По-друге, у вас не буде контейнера з рідиною для зберігання оптики в нічний час, а спати в будь-яких виробах даного типу категорично заборонено, про що вам скаже будь-який мало-мальськи грамотний офтальмолог.

Словом, носіння «одноденок» в ідеалі повинно здійснюватися в чітко обмежені для терміну служби оптики. Одягати їх треба зранку, а знімати – ввечері, безпосередньо перед умиванням і відходом до сну. Якщо ви хочете носити їх декілька днів, тижнів або місяців, придбайте відповідну продукцію.

Основні переваги «одноденок»

Найбільшою проблемою оптики тривалого терміну експлуатації є відкладення, що накопичуються на поверхні лінз. Незважаючи на обробку та очищення високоякісними розчинами, цього нюансу не вдавалося уникнути жодній людині. На виробах накопичуються білкові, сольові та жирові сполуки, які негативно впливають на структуру рогівки. Алергічна реакція є мінімальною шкодою, яку можуть нанести функціональні забруднення оптики такого типу. Також вони можуть спровокувати відторгнення, набряки, сильні роздратування, і навіть виразки рогової оболонки очного яблука. З одноденними лінзами такі «побічні ефекти» повністю виключені. Однак якщо ви роздумуєте над тим, чи можна спати в інноваційних одноденних лінз, ймовірно, роблячи так, ви не уникнете даного явища.

Як правило, шкідливі відкладення з’являються там, де контактні лінзи можна зняти – на роботі, в громадському транспорті, на вулиці. Пацієнтові доводиться терпіти цілий спектр негативних відчуттів – свербіж, печіння, сльозотеча, поява пелени, туману і сонячних відблисків в очах. З новими контактними лінзами, які розраховані на одноденне носіння, такий варіант повністю виключений.

Крім цього, у «одноденок» існує ряд інших переваг:

  • Гнучкість, м’якість і пластичність. Всі продукти виготовлені з високоякісних матеріалів, що володіють достатність ступенем еластичності, що дозволяє пацієнту не замислюватися про те, як правильно одягати одноденні лінзи. Вони вводяться в око абсолютно безболісно і легко, не травмуючи і не пошкоджуючи ніжну слизову оболонку. Матеріали, з якого виготовляється оптика, володіє високою кисневою проникністю, а отже, вона підходить навіть власникам самих чутливих очей;
  • Полегшена процедура догляду. «Одноденки» не потрібно мити і дезінфікувати в спеціальному розчині. Їх потрібно просто зняти і викинути. Ви також можете не побоюватися того, що упустите лінзу – в будь-якому випадку, вам потрібно просто відправити її в сміттєвий бак;
  • Відсутність травматизму для рогівки. Часто люди, які активно використовують звичайну змінну оптику, стикаються з тим, що перестають досить добре бачити у звичних лінзах. Більшість пацієнтів списують це на втому очей, і чекають, поки все пройде само, продовжуючи експлуатувати пошкоджені лінзи, термін придатності яких ще не вийшов. Це – вкрай небезпечна затія, оскільки мінімальне пошкодження оптики сильно шкодить рогівці очей. Все це виключається при використанні «одноденок» — їх можна замінити в будь-який момент, навіть якщо очі дійсно вимагатимуть інших параметрів виробу;
  • Економічність. Щоб підібрати оптимальну ширину, форму і діаметр стандартних лінз, доводиться довго експериментувати, що не завжди вигідно. Подібні експерименти з «одноденками» будуть для вас прості й економічні;
  • Зручність. Така оптика зручна як для дорослих, так і для дітей / підлітків. Вона також доведеться до речі в подорожах, купанні у водоймах, при заняттях спортом, при тривалому перебуванні в приміщеннях з несприятливими умовами.

«Лінзи-одноденки» – кращий варіант для тих, хто віддає перевагу комбіноване носіння оптики, тобто чергування лінз та окулярів. Нехай ваші очі будуть здорові!

Залишити коментар