Оцет від вошей і гнид: рецепт

Оцет – одне з найпростіших і бюджетних коштів, присутнє в рецептах народної медицини. Особливо часто його використовують для боротьби з вошами або гнидами, коли потрібно надійно і безпечно очистити волосся в осіб будь-якого віку. Як правильно робити робочу суміш і не нашкодити організму? Чи справді він такий ефективний?

Як оцет впливає на педикульоз?

У першу чергу потрібно відзначити специфічний запах будь-якого оцту: він не подобається навіть людині, хоча і не викликає спазмів дихальних шляхів (виняток – індивідуальна непереносимість або висока чутливість організму), а паразити до нього більш сприйнятливі. Після тривалої «інгаляції» такими випарами воші слабшають, втрачають концентрацію, знижується їх дієздатність, внаслідок чого хватка за волосся стає не такою сильною і їх вже набагато легше видалити механічно. Причому, чим менше кисню вони отримують в цей момент, тим швидше відбувається процес інтоксикації.

З гнидами все трохи інакше: вони не відчувають проблем з отруєним оцтовими парами повітрям, однак клей, який сприяє фіксації яєць на стержні волоса, розм’якшується в кислому середовищі. Це, в свою чергу, теж дозволяє швидко зчесати гнид. Якщо додатково перешкодити повітрообміну, яйця будуть сохнути зсередини, личинки загинуть.

Як позбутися вошей за допомогою оцту?

Для роботи підходить практично будь-його варіант – столовий, яблучний, винний. Деякі рецепти дозволяють використовувати навіть оцтову есенцію, однак в силу її високої концентрації з цим продуктом треба дотримуватися особливої обережності. У будь-якому випадку, слід розуміти, що вивести вошей оцтом з першого разу не вийде: після процедури залишиться деяка частка паразитів, яка потребує повторення вчинених дій.

Є кілька важливих правил, якими не можна знехтувати:

  • Не наносите оцет на голову/волосся в чистому вигляді – незалежно від того, з чого її зробили, необхідно зробити розчин низької концентрації. Лікарі радять використовувати 9% оцет, який згодом розводять звичайною водою. Стандартна пропорція – на кожні 100 мл води брати 1 ст. л. оцту. Кількість розчину залежить від довжини і густоти волосся.
  • Яблучний оцет рекомендовано розводити не водою, а будь-яким рослинним маслом, при цьому пропорція видозмінюється на 1:1. Есенцію ж розводять в більшій кількості рідини: на 1 частину беруть 16 частин води.
  • Повторюйте процедуру через 7-10 днів, провівши не менше 3-х сеансів. У більшості випадків цього досить, але іноді потрібно зробити те ж саме ще кілька разів.

Як же вивести укусом вошей і гнид?

  • Перед процедурою потрібно добре вимити голову, просушити волосся природним шляхом або феном. Переконайтеся, що не залишилося вологих ділянок.
  • Підготуйте оцет. Рецептів як таких не існує – досить просто зробити розчин з однієї з зазначених вище схем, після чого його маленької губкою розподіляють по волоссю. Для зручності проведення цього кроку рекомендовано поділити всю масу волосся на шари горизонтальними проборами.
  • Оскільки оцтові пари токсичні для паразитів, з метою посилення ефекту «газової камери» після обробки волосся рекомендовано надіти на голову щільну шапочку для душу. Це обмежить надходження кисню і прискорить процес отруєння.
  • Якщо Ви використовуєте есенцію, тримайте її на голові всього 20 хв., а ось для звичайного оцту час можна збільшити до години. Після цього волосся добре прочісують металевим гребінцем з частими зубцями. Робити це рекомендовано над ванною.
  • Коли з волосся перестануть сипатися личинки і знеможеній паразити, вимийте голову з використанням бальзаму, оскільки оцет сильно сушить волосся.

У висновку варто відзначити, що, якщо Вам не підійшов рецепт позбавлення від вошей і гнид оцтом, можете спробувати журавлинний сік: він дбайливіше ставиться до ушкоджених і тонким волоссю. Більшу ефективність може показати чемерицева вода – вона не просто послаблює, а вбиває вошей.

Залишити коментар