Обробка взуття при грибку нігтів – використовуємо спрей з оцтом

Грибкове захворювання нігтів на нижніх кінцівках відноситься до розряду досить заразних і важко виліковних захворювань. Останнє пов’язано не стільки з довгим оновленням нігтьової пластини, скільки з халатністю людини, відсутністю дезінфекції ніг і особистої взуття, не кажучи вже про килимових та інших підлогових покриттях в місці свого проживання.

Отримавши подібний діагноз, потрібно знати, що грибкове інфікування нігтів буде виявлятися знову і знову, якщо двічі одягнути одні і ті ж панчохи, наприклад, використовувати вчорашні шкарпетки, просто бродити босоніж по будинку або ставити розпарені ноги на килимок в санвузлі.

Що можна використовувати за браком спеціальних продуктів?

Обробка річної і теплого взуття можлива і без використання дорогих дезінфекторів.

Робиться вона по одному з таких способів:

  1. Купити в аптеці копійчаний «Хлоргексидин» і застосувати спрей для зрошення речей зсередини. Якщо справа стосується взуття на хутрі, краще закладати в неї ватяні диски, рясно змочені зазначеним продуктом, і виймати їх тільки вранці. Грибкова інфекція на ногах диктує необхідність дезінфікувати не тільки місце для стопи (чіп), але і всю внутрішню частину чобіт. Врахуйте, що подібне обтирання взуття годиться лише в тому випадку, коли захворювання нігтів знаходиться на стадії загасання або тільки-тільки починається;
  2. Обробка взуття при грибку нігтів може проводитися з використанням 25%-ного розчину формаліну, який іноді доводиться замовляти в Інтернеті через його відсутність у вільному продажу. Продукт копійчаний, але аптекарі не поспішають включати його в свій асортимент. Зазначене засіб досить дієвий, ось тільки його застосування на практиці досить проблематичне. Почати варто з того, що змоченими ватяними дисками необхідно обкладати всю внутрішню поверхню взуття, після чого вона упаковується в герметичний пакет і залишається там на кілька днів. Потім пара вивітрюється ще днів п’ять, після чого може носитися всього добу;
  3. При грибку має сенс дезінфекція нігтів і взуття 40%-ним оцтом. Потрібно просто протирати нігтьові пластини і туфлі зсередини тампонами, змоченими в продукті, і висушувати природним чином. Такий варіант обробки шкіри на ногах і внутрішніх поверхонь взуття визнаний найбільш результативним, адже бактерії, що провокують грибкову інфекцію, не здатні виживати в кислому середовищі.

Варто зауважити, що самостійне знезараження нігтів і взуття з залученням підручною продукції не можна зараховувати до розряду ефективних і виключають повторне самозараження. З-за цього обтирання оцтом, формаліном та «Хлоргексидином» залучають тільки при грибку на стадії загасання або початку розвитку, коли немає місця активного відшарування відмерлих пластин нігтів.

Використовуючи зазначені методики, не потрібно забувати про необхідність закладати у взуття одноразові устілки, одягати щільні шкарпетки і не допускати зайвого перегріву зараженої стопи.

Дезінфікуючі пристрої

Обробка шкіряного або текстильної взуття формаліном або оцтом чревата тим, що вироби можуть змінити свій первісний колір і довго виділяти характерні аромати. До того ж, ніколи не потрібно забувати про ймовірність неповного знезараження, так і сама його процедура забирає багато часу і сил.

Якщо з грибковою патологією нігтів на ногах доведеться боротися довго, має сенс пошукати в аптеках спеціальне пристосування, здатне знищувати хвороботворні бактерії.

Коштує прилад порівняно недорого і при відсутності в аптеці може бути придбаний в Інтернеті. Сама обробка повсякденних туфель проводиться в нічний час, адже восьми годин роботи дезінфектора вистачає для стовідсоткового знезараження взуття. Живиться пристрій від стандартної побутової розетки, випромінюють ультрафіолет того світіння, який ненависний грибку, заодно просушує туфлі і позбавляє їх від неприємного амбре.

Специфічні склади

При грибку на пластинах нігтів, характеризується складним перебігом і несприйнятливістю до описаних методик дезінфекції, лікарі рекомендують проводити очищення взуття спеціальними протигрибковими засобами.

Найбільшу ефективність демонструє засіб у вигляді спрею під назвою «Микостоп», хоча і його аналоги досить гарні.

Перед застосуванням рекомендується гарненько висушити туфлі, і тільки потім розпорошувати продукт за внутрішньої поверхні взуття.

Попутно знезаражується все, що контактує з шкірою на ногах і пластинами нігтів: панчохи, колготки, рушники, шкарпетки і т. д.

Всі ці вироби рекомендується не просто прати в машині-автомат, а кип’ятити содово-мильному розчині високої концентрації.

Що можна придбати в аптеці?

У найближчому аптечному пункті ви можете прикупити не одне бюджетне засіб для знезараження взуття при грибку нігтьових пластин на ногах.

Зокрема, обробка може поперемінно проводитися із залученням:

  • «Мірамістину» – універсального антибактеріального складу, не має ніякого специфічного аромату. Їм просочують ватні кружечки і ретельно протирають як саму шкіру на ногах, так і туфлі зсередини;
  • «Дезавида». Це засіб дає можливість надовго забути про грибки роду кандида, відноситься до розряду дерматофітів або плесневелых грибів. Продукт не псує навіть найделікатнішу матерчату взуття, не залишає слідів свого застосування, легко розподіляється і швидко висихає, з-за чого дезінфекція нігтів на ногах і туфель може проводитися в будь-який зручний час;
  • «Лайна» – прозорою зеленою або синьою рідини, що продається, як правило, у ветеринарних аптеках. Її не варто застосовувати для знезаражування світлих туфель, хоча з допомогою «Лайна» вдається позбутися від грибкової патології нігтів на ногах, спричиненої мікроорганізмами роду плесневелых, кандида або трихофітон.

Людина, що зіткнувся з вказаним захворюванням, змушений боротися з ним постійно, ретельно відстежуючи особисту гігієну, чистоту житлового простору і турбуючись про збереження здоров’я оточуючих його людей.

В даному випадку дезінфекція взуття відіграє чи не вирішальну роль, адже її регулярне очищення стає додатковою гарантією того, що патологія не буде ходити по колу.

Залишити коментар