Об’ємна квітка гачком: майстер-клас для рукодільниць

Уміння в’язати гачком дозволяє рукодільниця створювати воістину чудові наряди для себе і своїх близьких. Правда, жінкам завжди хочеться рухатися вперед у своїй майстерності і робити не просто речі, а щось справді чарівне.

Прикрасити будь-який виріб допоможуть в’язані аксесуари. Наприклад, навчившись робити об’ємний квітка гачком, ви зможете внести родзинку в звичне плаття або кофточку.

Об’ємна квітка гачком: як зв’язати?

Опис, який буде розглянуто нижче, досить просте і не повинно викликати будь-яких труднощів. Зв’язати квітка за такою схемою зможуть навіть початківці майстрині. Для роботи слід запастися нитками «Ірис» двох відтінків, наприклад, білого і рожевого, а також гачком. У такому забарвленню виріб буде дуже ніжним.

Схема створення квіточки наступна:

 • з допомогою рожевої нитки зробіть петлю. Вона повинна бути рухливою;
 • тепер створюємо перший ряд. Для цього потрібно зробити в одну петлю б/н (без накиду) 8 стовпчиків;
 • потім слід напівстовпчик і перша петелька, яка була рухливою, фіксується;
 • робимо другий ряд. Через 1 петлю 1 ряду потрібно зв’язати 1 стовпчик б/н і підняти 7 повітряних петельок;
 • в наступної петлі створіть 1 стовпчик без накиду. Таким же чином буде зроблено ще 6 пелюсток, при цьому процедура повторюється від початку другого рядка і до кінця;
 • переходимо до третього ряду. У кожній дузі пелюстки слід зробити за 9 стовпчиків без накиду, а в кінці 1 напівстовпчик;
 • для створення четвертого рядка беремо білу нитку, робимо петельку, яку слід закріпити в петлю другого ряду, тобто безпосередньо в підготовлений квітка. Потім слід створити 1 стовпчик без накиду. Після чого потрібно підняти 7 петельок і тут же зробити стовпець б/н. Проробляти маніпуляції слід до тих пір, поки у вас не вийде 8 листочків з білої пряжі;
 • створюючи 5 ряд, слід бути уважними. У кожному стовпчику потрібно зробити: стовп б/н, напівстовпчик, 2 стовпчика з накидом, 1 стовпчик з двома накидами, 2 стовпця з накидами, з’єднувальний стовп з накидом, 1 стовпчик б/н. В кінці рядка створюється з’єднувальний стовпчик;
 • переходимо до завершального етапу. Для цього необхідно обв’язати пелюстки квітки, зроблені білим тоном, рожевою ниткою. Щоб все вийшло красиво і акуратно, в кожній петельці створіть по 1 стовпа б/н. В кінці роботи слід замаскувати і закріпити всі ниточки.

Звичайно, читаючи такий майстер-клас, здається, що виконати роботу складно, але почавши діяти, у вас все вийде легко і просто. А підключивши трохи фантазії, можна створити воістину неповторну річ. Адже готовий квітка можна прикрасити намистинами і стразами, внісши нотку індивідуальності у аксесуар.

До речі, для роботи можна вибрати пряжу будь-якого відтінку, наприклад, якщо взяти білу і яскраво-червону, то на виході у вас вийде троянда гачком. Схожість вироби з благородним квіткою буде просто колосальним.

Схема і опис створення об’ємної квітки гачком в горщику

Вязання гарних виробів не повинно обмежуватися аксесуарами для одягу. Цілком можна робити цікаві штучки для прикраси інтер’єру. Так, озброївшись гачком і пряжею, можна створити дивовижний квітка в горщику. Такий виріб буде органічно виглядати в інтер’єрі, а також може стати оригінальним подарунком.

Для створення виробу вам знадобляться нитки «Ірис» фіолетового, жовтого, сірого або коричневого кольору, шматочок дроту і гачок № 1. Робота буде поетапною, спершу виготовимо горщик.

Для цього візьміть сірі або коричневі нитки і можете починати:

 • ряд 1. Зробіть 11 стовпчиків б/н, зберіть їх у кільце;
 • ряд 2. 1 стовпець б/н в першу петельку, наступні йдуть по 2 в стовпець, накид не потрібен;
 • ряд 3-4. Почати потрібно з 2 стовпчиків б/н, використовуючи кожну петельку рядка. Далі почнеться чергування: 1 стовп з накидом в наступну петельку і 2 стовпчика з накидом в одну петлю рядка;
 • ряд з 5 по 16 потрібно провязать стовпчики з накидом, роблячи його в кожну петельку рядка. Після всіх маніпуляцій горщик буде готовий.

Тепер можна почати в’язання об’ємних квіточок гачком. Для цього вам знадобиться пряжа фіолетового кольору. З неї потрібно створити коло з 6 петель.

Після цього зв’яжіть 6 повітряних петельок і 3 стовпця з 2 накидами. До кінця провязивать їх не потрібно. В результаті у вас буде на гачку 6 петельок, які ви провязываете разом, далі 5 повітряних.

Після цього потрібно створити 1 стовпець з накидном, 3 стовпчики з подвійним накидом, їх слід з’єднати разом, при цьому не пров’язуючи. Потім зробіть 5 повітряних. Після цього візьміть жовті нитки і починайте в’язати серцевину квіточки. Для цього зробіть б/н 10 стовпців та візьміть їх у кільце з 3 петельок. Коли ви зробите таку маніпуляцію, закріпіть нитку, якою працювали, залишивши від неї довгий кінчик. В цілому ви повинні створити з фіолетового та жовтого пряжі 12 частин.

Після того як всі маніпуляції виконані, можна приступати до створення листочків. Першим ділом створіть із зеленої пряжі 12 повітряних петель.

Далі слід працювати по колу, дотримуючись такої схеми в’язання:

 • для першого рядка потрібно набрати 1 стовп б/н на 3 петельку ланцюжка, потім 9 стовпців в кожну петельку попереднього ряду б/н. Далі набираєте 2 повітряних стовпчика і 8 б/н;
 • щоб перейти на другий ряд, зробіть петлю підйому. Після цього створіть 7 стовпчиків б/н, 2 стовпчики б/н за дугу з двох повітряних петель першого ряду. 2 повітряних, в попередню дугу 2 стовпа б/н та ще 8 таких же стовпчиків;
 • при створенні 3 рядка виконайте всі маніпуляції, які проводили при в’язці другого. При цьому пам’ятайте, що для горщика, створеного вами, необхідно зробити 7 листочків.

Залишилося зовсім небагато – створити стебла для цветик. Для цього візьміть дріт, відкусіть плоскогубцями від неї по 12 см для кожного стебла. Тепер, озброївшись двостороннім скотчем, обережно обклейте дріт. Отриману конструкцію закріпіть в сердцевинке пов’язаного квіточки, а нитку, яку ви залишали, акуратно обмотайте навколо стебла.

Підготовлені елементи вироби потрібно випрати і накрохмалити. Після цього можна збирати виріб. Для цієї роботи візьміть клей і голки.

Після всіх маніпуляцій у вас вийде милий горщик з об’ємним квіточкою, створений гачком. Майстер-клас по виготовленню виробу, звичайно, не самий простий, зате «на виході» вийде дуже мила композиція, заради цього варто трохи постаратися.

Тим, хто хоче мати теплий шарф або плед з візерунком із квітів, рекомендується створювати вироби з пишних стовпчиків. Такі дрібнички в’яжуться досить просто і під силу навіть новачкам. В результаті у вас вийде красивий виріб, який буде мати малюнок без дірочок з прекрасними квітами.

Для роботи в такій техніці, краще використовувати тонку вовняну нитку, що містить у своєму складі ангору або мохер. Звичайно, при такому в’язанні пряжі витрачається чимало, зате готова річ виглядає просто приголомшливо. Особливо часто речі пишними стовпчиками створюють для діток.

Вирішивши пов’язати красиве виріб гачком, не бійтеся труднощів. Якщо з першого разу, щось не вийде, то не відступайте, спробуйте ще. Це того варто. Удачі і творчих успіхів!

Залишити коментар