Нурофен і алкоголь: сумісність, взаємодія, наслідки

Прийом знеболюючих настільки природний процес, що люди вже не замислюються про небезпеки, пов’язані з їх безконтрольним вживанням. Між тим, інструкції багатьох медикаментів накладають заборони на їх одночасний прийом з рядом хімічних речовин, алкоголем, а також паралельним виконанням цілого набору дій, наприклад, водінням машини.

Схожі зауваження можна знайти в інструкції до Нурофену – ліків, яке поєднувати з алкоголем не рекомендується.

Як діє Нурофен?

Основна діюча речовина препарату – ібупрофен. Саме тому ліки надає не тільки анестезуючу, але і жарознижувальну дію: ібупрофен нормалізує баланс простагландинів, порушення якого призводить до підвищення температури, а також різних захворювань запального типу.

Дія цієї речовини зовсім не нешкідливе: потрапляючи в шлунок, ібупрофен дратує його стінки, що провокує виникнення гастриту, при регулярному використанні.

Шлях знеболюючого препарату такий: всмоктуючись в стінки шлунка, Нурофен з’єднується з елементами плазми, потім проникає в суглоби, тканини яких поступово накопичується. Чим більше речовини відкладається тут, тим імовірніше прояв побічних ефектів, властивих препарату.

Виходить ібупрофен з організму через сечостатеву систему, причому значно повільніше, ніж накопичується – 1,2 г за добу. Тому застосування Нурофена довше трьох днів не рекомендується.

До побічних ефектів відносяться прояви, спровокувати які можна прийомом препарату, за тривалістю перевищує триденний:

  1. виникнення проблем з травленням – шлункові болі і кровотечі, блювотні позиви, постійне відчуття нудоти;
  2. алергічні реакції на шкірі: висипання, відчуття свербежу, набряки;
  3. порушення роботи нирок з наступними набряками;
  4. безсоння, розлад нервової системи: дратівливість, депресія, пригнічений стан, судоми;
  5. підвищення артеріального тиску.

Все вищесказане не означає, що наслідки обов’язково виникають після прийому знеболювальною таблетки. Подібні проблеми виникають із-за надлишку ібупрофену в організмі. Це чітко прописано інструкцією ліки. У той же час наявність таких побічних ефектів свідчить про те, що Нурофен впливає на відповідні системи. Це дає привід замислитись, а чи можна заважати Нурофен з алкоголем, якщо він сам по собі не нешкідливий?

Сумісність Нурофена і алкоголю

Нурофен – ліки, які зазвичай вживають одноразово при раптовому виникненні болю, а не курсом. Виходячи з цього, збільшується ймовірність поєднання медикаменту зі спиртним — з-за забудькуватості або безтурботності. Багато хто вважає, що одна таблетка – це не лікування, а значить, ніяких протипоказань немає і можна пити будь-які напої.

Однак перш ніж приймати лікарський препарат, важливо прочитати його інструкцію. Виробники знеболюючого попереджають, що Нурофен несумісний з великим спектром медикаментозних засобів, курінням, алкогольними напоями.

Причин цього кілька:

  1. Вплив алкоголю на шлунок вкрай негативне: він, як і речовина ібупрофену, дратує стінки шлунково-кишкового тракту. Беручи алкогольні напої з ліками можна посилити гнітючий ефект, підвищуючи тим самим ризик розвитку виразки. Особливо це небезпечно для людей, генетично схильних до виразковим хвороб: тоді для прояву захворювання потрібен лише один поштовх, яким може виступити змішання знеболюючого і спиртних напоїв.
  2. Відомо вплив алкоголю на печінку, що служить бар’єром від шкідливих речовин. Нурофен, що володіє жарознижуючими властивостями, що розщеплюється так само, як алкоголь, за допомогою печінки, посилює навантаження і, як наслідок, руйнівну дію на цей орган. Проблеми, пов’язані з порушенням роботи печінки, ведуть до цирозу або гепатиту.
  3. Взаємодія знеболюючого з алкогольними напоями заважає злагодженій роботі нирок. Це повністю знищує лікувальний ефект препарату, оскільки він починає виводитися швидше, не встигаючи подіяти. Також знижується ефективність інших ліків, призначених лікарем.
  4. Як вже було сказано, Нурофен сам по собі не є абсолютно безпечним засобом. Взаємодія його з алкоголем посилює негативний вплив обох речовин, в результаті чого можуть виявитися побічні ефекти, властиві медикаменту. Ібупрофен і алкоголь, приймаються паралельно, провокують розлади ЦНС, що виражається через головні болі, безсоння, судоми, депресивні настрої.
  5. Серцево-судинна система також страждає від спільного прийому ібупрофену зі спиртним, чого підвищується ризик розвитку тахікардії, серцевої недостатності. Особливо у людей, схильних до хвороб серця.

Одними з найбільш ефективних вважаються знеболюючі таблетки, що містять ібупрофен, у тому числі Нурофен. Взаємодія з алкоголем цього препарату не смертельно, але небезпечно, а крім того, марно: якщо ліки приймається курсом, алкоголь повністю усуває отриманий ефект.

Тривалість прийому зовсім не велика: легко можна перечекати цей період, не порушивши систему лікування. Якщо ж таблетка випита раз, вона допоможе усунути мучающую біль, при цьому не завдає шкоди організму, якщо не потрапить туди разом зі спиртним, сильно збільшує негативні впливу ібупрофену.

Наслідки спільного вживання

Одна з причин, чому деякі люди п’ють знеболююче разом зі спиртним, не замислюючись про наслідки, пояснюється тим, що за допомогою таких ліків можна усунути головний біль, а також інші нездужання, викликані похміллям.

Дійсно, деякі групи знеболюючих таблеток, здатні позбавити від мігрені. Але це не стосується тих, які містять ібупрофен, а значить, спрямовані на усунення болю запального характеру.

Вважається, що будь-які ліки можна приймати тільки після того, як алкоголь повністю виведеться з організму. Швидкість цього процесу залежить від багатьох факторів: від фортеці спиртних напоїв, від того, скільки випито, статі, ваги людини.

Наприклад, чоловікові, що володіє масою тіла, дорівнює 80 кг, потрібно більше двадцяти годин для виведення 500 мл горілки або два з половиною години для такої ж кількості пива середньої міцності. В мережі Інтернет можна легко відшукати таблиці тривалості очищення організму від спиртного, а також спеціальні калькулятори.

Здоров’я — важлива, але тендітна річ: його легко можна втратити, роблячи необдумані вчинки. Одним з таких є змішання медикаментів зі спиртним, що вже саме по собі нелогічно: одне речовин покликана лікувати, інше – руйнувати.

Нурофен і алкоголь – не смертельне, але небезпечне поєднання, тому перш ніж пити спиртне, важливо подумати про наслідки такої взаємодії.

Залишити коментар