Нососльозова борозна – причини виникнення і методи корекції

Протягом життя дівчат у них на обличчі виразно проявляються різні вікові зміни. Якщо жінка надзвичайно стурбована своїм зовнішнім виглядом, їй хочеться якомога довше зберігати молодість особи. У деяких випадках, щоб позбутися від косметичних дефектів, доводиться звертатися за допомогою до пластичних хірургів.

Однією з найпоширеніших проблем є необхідність корекції носослезной борозни. Ця некрасива складка на обличчі жінки сильно впадає в очі оточуючим і збільшує вік на 5-10 років, тому багато пані прагнуть позбутися від неї якомога швидше. У даній статті ми розповімо вам, що являє собою нососльозова борозна, і як її можна прибрати, а також що необхідно робити протягом життя, щоб ця проблема вас не торкнулася.

Що являє собою нососльозова борозна?

Цей косметичний дефект являє собою складку довжиною близько 1 сантиметра, розташовану трохи нижче кісткового орбітального краю і спрямовану від внутрішнього куточка ока до зовнішнього.

Вона обмежує подглазничную область і в більшості випадків не поширюється далі на обличчя. Тим не менш, у деяких жінок така складка триває аж до щічно-виличної області або до зовнішнього очному куті.

Механізм утворення носослезной борозенки пов’язаний з анатомічними особливостями цієї області обличчя. Тут є щільна септа, або перегородка, яка зафіксована верхнім краєм на кісткових структурах. Вона з’єднує шкірні покриви з коловими м’язами, розташованими з усіх боків від очниць. Саме тому тканини, які знаходяться у верхній частині особи, зміщуються набагато менше, ніж у середній.

Насправді, нососльозова борозна є абсолютно у всіх людей, але у молодих дівчат вона практично непомітна. Крім того, якщо правильно доглядати за своїм обличчям і зовнішністю в цілому, вона може не проявлятися ще дуже довго.

Які причини провокують появу носослезной борозни?

Основні фактори, які провокують появу цього косметичного дефекту, виглядають наступним чином:

 • гравітаційне вікове старіння тканин;
 • зміни структури кісток, які можуть бути пов’язані з різними причинами;
 • дистрофія подкожножірової клітковини.

Звичайно, подібним віковим змінам піддаються абсолютно всі представниці прекрасної статі, проте, у деяких з них нососльозова борозна залишається практично непомітною і в клімактеричному періоді, а в інших вона може бути явно виражена відразу ж після виконання 30 років. Це пов’язано, в першу чергу з несприятливою спадковістю, а також неправильним способом життя.

Зокрема, значно погіршити стан шкіри обличчя можуть такі обставини:

 • хронічне недосипання;
 • надлишкова маса тіла, а також її різкі і несподівані коливання;
 • захворювання та дисфункціональні розлади ендокринної системи;
 • хронічні недуги серцево-судинної системи, нирок і органів дихання;
 • зловживання нікотином, алкогольними напоями, а також наркотичних речовинами.

Таким чином, щоб попередити появу носослезной борозни на своєму обличчі, на протязі всього життя необхідно дотримувати наступні рекомендації:

 • харчуватися правильно і збалансовано. У вашому щоденному раціоні повинні переважати фрукти, овочі, злакові, а також м’ясо і риба. Споживання солодких кондитерських виробів, занадто солоних страв і копченостей слід скоротити до мінімуму або виключити з раціону взагалі;
 • регулярно пропивати курс мультивітамінів і корисних мікроелементів;
 • щодня робити зарядку або хоча б ходити пішки не менше 40 хвилин;
 • дотримуватися правильний водний режим – до полудня вам необхідно випити 750 мл звичайної негазованої води, а після цього часу до кінця дня ще від 750 до 1250 мл рідини. Приблизно за годину до відходу до сну не можна вживати взагалі нічого;
 • користуватися кремами і іншою косметикою для шкіри особи, що відповідає вашій віковій групі;
 • робити гімнастику для особи;
 • в цілому уважно ставитися до свого здоров’я і своєчасно лікувати хронічні захворювання. У разі неможливості намагатися не допускати загострення важких недуг.

На жаль, в деяких випадках ніякі заходи профілактики не допомагають прибрати цей косметичний дефект, оскільки його явне виділення пов’язане з індивідуальними особливостями організму і генетичною схильністю. У такій ситуації, як правило, застосовуються сучасні методи корекції подібних недоліків, які пропонує сьогодні косметологія і пластична хірургія.

Позбавлення від носослезной борозни шляхом липофилинга

Ліпофілінг може бути як операційним, так і ін’єкційним. Сенс цієї процедури полягає в заповненні носослезной борозни жировою тканиною, попередньо взятої з інших ділянок тіла, наприклад, живіт або стегно. Хірургічна операція вибирається при низькому тонусі шкіри і проводиться під місцевою анестезією близько 40 хвилин. В залежності від віку пацієнтки заповнення їй роблять через розріз кон’юнктиви або шкірних покривів.

При ін’єкційному втручання лікар-косметолог точно так само бере жирову тканину з різних ділянок тіла, центрифугує, відмиває і вводить під шкіру в області носослезной борозни за допомогою шприца і канюлі. Звичайно помітний позитивний результат досягається відразу ж після процедури і зберігається протягом 3-5 років.

Між тим досить часто ліпофілінг призводить до того, що жирова тканина контурируется на поверхні шкіри, тим самим створюючи нерівний рельєф. До того ж приживаються далеко не всі жирові клітини, що значно знижує ефективність цієї процедури.

Контурна пластика для усунення носослезной борозни

Саме цей метод на сьогодні є найбільш ефективним і поширеним серед інших.

Сучасна косметологія пропонує цю методику зовсім недавно, але вона вже завоювала популярність, як у лікарів, так і у пацієнток.

Суть даної процедури полягає в корекції носослезной борозни філерами гіалуронової кислоти.

Ці препарати мають різну ступінь в’язкості, тому їх повинен підбирати тільки досвідчений лікар-косметолог. Зокрема, безпосередньо для носослезной борозни підходять виключно філлери гіалуронової кислоти низької щільності, оскільки шкіра в цій області дуже тонка і чутлива. Якщо ж додатково проводиться корекція відгалужень цієї складки, то їх необхідно замінити більш щільними філерами, інакше процедура буде абсолютно неефективною.

Контурну пластику проводять в умовах косметологічних клінік протягом нетривалого періоду часу. Вона практично не має протипоказань і абсолютно безпечна у зв’язку із застосуванням спеціальної канюлі, яка запобігає пошкодження нервів і судин. Крім того, до складу філлеров, які застосовуються для корекції носослезной борозни сьогодні, також входять анестетичні компоненти, завдяки яким процедура стає абсолютно безболісною і комфортною для жінки.

На жаль, в більшості випадків досягнутий ефект зберігається недовго – трохи більше півроку, а по закінченні цього часу практично всі жінки змушені проводити процедуру знову. Саме тому контурна пластика нерідко поєднується з різними апаратними методами, які дозволяють максимально довго зберегти отриманий результат.

Крім того, в запущених випадках роблять блефаропластику нижніх повік з відділенням жирової тканини з цієї області і подальшим опущенням її під шкіру в зоні усуває косметичного дефекту. Така методика проводиться разом з підтяжкою середньої зони обличчя, особливо в тих випадках, коли у жінки сильно виражена нососкуловая борозна чи є грижа нижнього століття.

У будь-якому випадку не варто лякатися вікових змін, які будуть з’являтися на вашому обличчі. Сучасна медицина і косметологія володіють достатньою кількістю методів, серед яких кожна жінка зможе вибрати те, що їй доведеться по душі.

Залишити коментар