Німіє живіт у вагітної: причини, на що вказує, що робити?

Під час вагітності, жінка зауважує у своєму організмі зміни та перебудови. Деякі симптоми, характерні для всіх жінок в положенні, можуть викликати тривогу за своє здоров’я і розвиток малюка, наприклад, коли при вагітності німіє живіт.

Так чи небезпечно це почуття? І з чим воно пов’язане?

Про розвиток вагітності

Жінка відчуває гаму нових відчуттів по мірі внутрішньоутробного розвитку плода, всі «принади» токсикоз на ранніх термінах, зміна смакових вподобань – незалежно від строку, перші рухи малюка, починаючи з 18 тижня гестації.

По мірі розвитку плода та його активного зростання, як правило, з 15 – 18 тижні, але можуть бути і винятки, що безпосередньо залежать від статури жінки, можуть виникати зовсім специфічні відчуття – відчуття розтягування, або за словами беременой — верх живота німіє. Якраз останній симптом, викликає велику частину побоювань і страхів.

Чому і як німіє живіт при вагітності?

Варто пам’ятати, що при вагітності, може німіти тільки шкіра на животі, і тільки в другому триместрі, тобто у міру зростання живота. Поява таких відчуттів цілком нормально, і вважається фізіологічною нормою.

Справа в тому, що зростаючий плід і матка будуть здавлювати не тільки внутрішні органи з усіма витікаючими наслідками, але і нервові закінчення, які відповідають за чутливість певних тканин жіночого організму. Розтягнення тканин сприяє тому, що шкіра стає менш чутливою і німіє.

Відчуття оніміння можуть бути різними і залежати від декількох факторів: висоти дна матки, розташування плоду, статури.

У появі цього відчуття немає нічого небезпечного і патологічного, не потребує ніякого лікування, лише потрібно прилягти і просто розслабитися.

Для профілактики виникнення такого неприємного і лякаючого відчуття, необхідно дотримувати деякі правила:

  • правильна постава;
  • зручне положення тіла під час відпочинку;
  • тривалі прогулянки;
  • відсутність стресів.

Іноді низ живота при вагітності може німіти з-за неправильного положення під час сну. Коли живіт досить великий, сон на спині сприятиме здавлення нервів, і шкіра на животі може німіти.

Чому німіє живіт при вагітності на ранніх термінах?

Матка відноситься до порожнистим м’язовим органам, її шари вистилаються гладкою мускулатурою, тобто її скорочення можуть здійснюватися тільки під дією сигналів від нервової системи, деяких гормонів. З початку вагітності матка знаходиться в тонусі, який не повинен збільшуватися або зменшуватися.

Його збільшення буде називатися гіпертонусом, причиною такого стану можуть бути стреси, страх, деякі захворювання внутрішніх органів і репродуктивної системи та ін

Гіпертонус – це загроза для повноцінного розвитку дитини та її благополучного народження. Тому, якщо німіє або верх низ живота в першому триместрі, необхідно проконсультуватися з фахівцем. Розмір плоду ще невеликий, і нервові закінчення не здавлюються, отже, для появи таких відчуттів необхідно шукати інші причини.

Ближче до пологів, жінки говорять про те, що матка «стає кам’яної» – це так звані тренувальні перейми, які також можуть проявлятися відчуттям оніміння.

І перш ніж виявити основну причину виникнення таких відчуттів, і зрозуміти, чому вони виникли, необхідно врахувати безліч факторів, починаючи від терміну вагітності, і закінчуючи супутніми патологіями.

Залишити коментар