«Ніколи не здавайся, життя прекрасне!»: як повернути інтерес до життя в період відчаю?

У житті кожної людини можуть настати часи, коли все навколо здається байдужим, безглуздим і монотонним. Зазвичай подібні стани не приходять самі по собі. Передувати цьому можуть різні стресові події: смерть близької чи рідної людини, розлучення, зрада, судові тяжби, втрата улюбленої роботи.

Здавалося б, ще вчора життя йшло своєю чергою, і була такою цікавою, нової, цінної… А сьогодні перед очима ніби згустився морок, і у свідомості виникає питання: «Навіщо і як жити далі?».

Чому це відбувається?

Подібні стани далеко не завжди безпосередньо пов’язані з клінічною депресією, незважаючи на те, що назва цієї страшної патології стало так модно вживати в побуті і не до місця. Втрата інтересу до життя часто буває звичайною меланхолією, від якої цілком можна позбутися самостійно, без антидепресантів і психоаналітиків.

Хоча, якщо серед останніх у вас є парочка тямущих фахівців, можна звернутися зі своєю бідою і до них.

Кваліфікований спеціаліст, який розбирається в тонкій людській психіці, вже точно знайде засіб, здатний допомогти навіть самим зневіреним людям.

«Як повернути інтерес до життя?» – саме таке питання задають жінки після розлучення. Навіть якщо чоловік був не таким вже гаряче коханим, розлука з ним боляче б’є не тільки по самооцінці, але і з ранимою душевної організації слабкої статі. В першу чергу, варто зрозуміти – ні на одному сумне подію ваше життя не зупиняється. Ви продовжуєте йти вперед, і тільки від вас залежить, скільки позитивних емоцій і перемог вас чекає попереду. Чим більше ви ховаєтеся у своїй «раковині», відчуваючи відсутність інтересу до життя, тим більше великий ризик того, що ваше щастя неминуче мчить повз вас.

Попередня тактика

Перш ніж робити конкретні заходи до того, як набути колишньої інтерес до життя, ви повинні налаштуватися всередині себе. Ніякої шопінг і нескінченна ходьба по СПА-салонах не врятує вас, якщо всередині себе ви будете такої ж замкнутою, розгубленої і розбитою. Знайдіть в собі мотивацію змінитися на краще. І нехай попередня ситуація, яка сталася з вами, підштовхне вас до цього.

Від вас пішов чоловік? Значить, попереду вас чекає кращий, люблячий і турботливий чоловік, який буде пестити і плекати ваші відносини до самої старості. Це не означає, що ваш колишній був поганим. Навпаки, ви повинні подякувати йому за всі позитивні моменти, які він привніс у ваше життя (а це однозначно було, навіть якщо він виявився страшенним негідником для вас у підсумку). Подумки скажіть йому «спасибі» за ті уроки, які він вам подарував, відпустіть його разом зі сформованою ситуацією, побажайте їй щастя і добра.

Не сподівайтеся на відновлення колишніх відносин. Якщо їм судилося відновитися – це обов’язково відбудеться через час, коли ви станете більш дорослими, мудрими і готовими до цього людьми. А зараз вам не можна зациклюватися на цьому, щоб не гнести себе марними надіями.

Вас звільнили або скоротили на улюбленій роботі? Це відмінний привід для того, щоб почати рости в кар’єрі! Шукайте нові місця, відвідуйте семінари та тренінги щодо свого професійного шляху, спілкуйтеся з потенційними роботодавцями та колегами. У вас нарешті з’явився час зайнятися своїм самовдосконаленням! Може бути, варто використовувати його за призначенням, і, замість того, щоб сумувати про втрачену найманій роботі, запустити свій власний проект?

Вам змінили? Що ж, зрада – це боляче, важко та вкрай неприємно. Але все ж, це не привід для того, щоб у вас пропав інтерес до життя. Якщо вам обрали іншу – значить, вас не любили. І значить, вам слід подякувати вищі сили за можливість вчасно розпрощатися з такою людиною. Подумайте про те, як вам було б, дізнайся ви про таких непорядних вчинках коханого ще пізніше, коли їх назбиралося безліч. Що сталося б, якщо він приніс до вас додому якусь «цікаву» хвороба? У цьому випадку ви не повинні впадати у відчай, а щиро дякувати Бога, Всесвіт або все, у що ви вірите, за те, що дали вам можливість дізнатися про все самостійно, без «обтяжуючих» обставин.

А якщо інтерес до життя пропав всерйоз?

Спробуйте самоналаштування за такими правилами:

 1. Дійте від протилежного – уявіть, що вас немає, ви померли. Уявіть, що через рік вам видалася б можливість переїхати в місто або країну, в якій ви мрієте жити з дитинства. А через два роки вам запропонували б знятися у фільмі / попрацювати у великому проекті / особисто познайомитися з вашим кумиром. І незабаром ви зустріли б справжню любов всього свого життя, з якої зберегли б трепет і романтику у відносинах до глибокої старості. Уявіть, що у вас народилися б прекрасні діти, або у них народилися б ваші онуки. Життя неймовірно цікава і спокуслива своєю загадковістю. Ви ніколи не знаєте, що вас чекає за наступним поворотом. І можливо, зустрівши там це «щось», ви твердо визнали б самій собі, що всі ваші муки / страждання / прикрості коштували того, щоб це «щось» нарешті сталося з вами;
 2. Не приписуйте собі хвороб. Ми гарантуємо вам, що у вас немає депресії та інших ментальних відхилень. Депресія має настільки важкі симптоми, що, зіткнувшись з нею, любителі вживати це слово «не до місця», одразу ж викинули б його зі свого лексичного вжитку. І вже тим більше не призначайте собі самолікування седативними засобами та антидепресантами! Максимум, що ви можете зробити без лікаря – пропити натуральні рослинні краплі «антистресової дії»;
 3. Робота над собою: саме час почати. Ви можете повернути втрачений інтерес до життя, якщо змініть зовнішність. Духовно чи тілесно – не настільки важливо. Зараз знайшовся привід впритул зайнятися собою. Якщо ваше тіло далеко від ідеалу – зробіть його досконалим, і повірте, це не відніме у вас багато часу і сил, досить лише захотіти і діяти! Якщо ви відчуваєте труднощі з шкірою обличчя – саме час вирішити їх, або за допомогою косметолога. Якщо ви давно хочете оздоровитися – почніть робити це прямо зараз. Рушайте в санаторій, або призначте собі банальну дієту з витаминотерапией. Приділите собі час і увагу, не шкодуйте матеріальних засобів.Займатися собою потрібно обов’язково, оскільки тільки прогрес змусить вас рухатися далі, пишатися собою і ставити перед собою нові завдання!;
 4. Вихлюпніть емоції. Всі негативні переживання не можна накопичувати в собі, але і виливати їх на своїх близьких – теж. Що ж залишається? Звичайно, звернутися до мистецтва! Просто візьміть кисть і почніть малювати. Малюйте все, що відчуваєте, все, про що думаєте, переживаєте, і переживаєте. Неважливо, як у вас це виходить, головне – що образотворче мистецтво доступнішим інших. Можливо, вам навіть вдасться створити колекцію власних робіт! Можна зайнятися декупажем, реставрацією меблів, вишивкою, бісероплетінням;
 5. Заводьте нових знайомих. Навіть якщо вам не хочеться спілкуватися зі сторонніми людьми і робити які-небудь кроки до них назустріч, постарайтеся все ж зробити це. Від кожного нового людини, що проходить через наше життя, ми отримуємо безцінний досвід і мудрість. Чи варто говорити про те, наскільки важливо просте людське спілкування у часи, коли долає туга і занепадництво духа?

Зараз вам вкрай важливо знайти мотивацію, а з нею волю, стійкість, силу і життєлюбність. Шукайте морального заспокоєння в соціальних мережах, відвідуйте публічні сторінки, присвячені психології, читайте статуси про інтереси і цілі в житті, знайомтеся з друзями, обмінюйтесь своїми думками. До речі, саме статуси – короткі замітки з соцмереж, часом допомагають пробудити інтерес до життя сильніше, ніж великі статті та тренінги по темі.

Експрес-поради або як підняти собі настрій?

Як повернути інтерес до життя?

Спробуйте такі «ліки» від нудьги:

 • Рушайте в подорож;
 • Виберіть для себе цікаве хобі і займіться ним;
 • Заведіть домашнього улюбленця, або купіть гарний квітка;
 • Сходіть у церкву і простойте всю службу;
 • Допоможіть людям;
 • Затейте будинку перестановку меблів або ремонт;
 • Знайдіть нову мрію або мету;
 • Згадайте задумані, але не здійснені плани і наверстайте їх!

Як знайти той самий інтерес до життя, який пропав? Перш за все, полюбити життя всією душею, зрозуміти, що саме її варто відстоювати і саме за неї потрібно боротися. Шукайте і знаходьте в усьому тільки позитивні сторони.

Пам’ятайте – ніде в світі немає надр щастя, звідки його можна отримати. Єдиний його джерело – в нас самих. І нехай все у вас налагодиться!

Залишити коментар