Незвичайний атрибут в руках нареченої – весільний букет із стрічок

Одним з основних атрибутів на будь-якому весіллі є букет нареченої. Це не тільки частина образу дівчини, але й складова стародавньої традиції, так званої передачі естафетної палички наступній майбутній нареченій.

Раніше цей атрибут робили тільки з живих квітів, тому він доставляв чимало клопоту. Квіти швидко в’янули, а коли почали додавати воду в спеціальну губку, вага аксесуара значно зростав. Сьогодні дуже популярним стало робити букет з атласних стрічок, це менш затратно з матеріальної сторони і таке прикраса може довго зберігатися в первісному вигляді.

Також багато замовляють або роблять на торжество два букети:

 1. Один, який згодом буде відданий подружці, зі свіжих квітів;
 2. Другий з тканини – якийсь дублер, вічне нагадування про свято.

Букет можна замовити у майстра, Втім, його легко зібрати і своїми руками. Все залежить від вашого бажання і вмінь. Якщо все ж наважились, давайте подивимося майстер-клас створення букета з атласних стрічок.

Як інструменти потрібні для роботи?

Для роботи вам знадобляться речі, які є практично у всіх. В магазині необхідно буде докупити лише кілька специфічних предметів.

Отже, для створення оригінального букета нареченої з атласних стрічок своїми руками вам потрібно мати:

 • Атласні стрічки. Саме з них будуть збиратися голівки квітів. Їх параметри безпосередньо
  залежать від розміру майбутнього букета;
 • Куля з пінопласту, який можна цілком замінити газетами і мотузкою;
 • Воронка для основи;
 • Труба з картону;
 • Шило;
 • Ножиці;
 • Голка;
 • Нитки під колір стрічок;
 • Термопістолет;
 • Прикраси.

Як з атласних стрічок зробити весільний букет?

Створення цього аксесуара буде складатися з декількох кроків, всі дії повинні йти по порядку:

Крок 1. Перше, що потрібно зробити – зібрати основу букета, з’єднавши куля з пінопласту і ручку з картону. Підстава для квітів можна придбати в магазині або зробити самостійно. Для цього беремо папір і робимо з неї шар, який обмотуємо нитками і з’єднуємо з ручкою. Для цієї деталі ідеально підійде підстава для рулону з фольги.

Клей наносять на підставу рулону і щільно кріплять до кулі. Ще можна використовувати спеціальну лійку для підстави. Вона кріпиться до ручки, а зверху в неї вставляється і приклеюється шар. Прикрасити ручку можна красивою тканиною. Іноді з атласних стрічок букет-дублер виходить навіть виразніше живого.

Крок 2. Тепер можна приступати до створення квіток.

Пропонуємо вашій увазі три основних майстер-класу по їх створенню:

 • Варіант 1 – з широких стрічок

Тканина шириною 6 см перегинаємо навпіл і прошиваємо нитками по всій довжині по краю. Тепер потрібно починати затягувати нитки, збираючи тканина в бутон. На завершення всі закріпити у підстави.

 • Варіант 2 – маленька роза

Потребує тканина шириною 2 див. Один з країв загинаємо по діагоналі до отримання прямого кута. Робимо навколо три повних оберти і прошиваємо їх ниткою – бутон готовий. Тепер робимо пелюсточки. Тканина не обрізається, а загинається також по діагоналі навколо бутона. Це дія повторюється до закінчення тканини. Тепер всі міцно зашивається ниткою.

 • Варіант 3 – квіти з залишків

Вам підійдуть навіть шматки завдовжки до 10 див. В тканини загинаємо край під прямим кутом, потім ще раз. Стрічку замотуємо в бутон і закріплюємо. Тепер робимо пелюстки, для них кути тканини загинаємо під прямим кутом і сметываем нитками. Тканина стягуємо і пришиваємо до бутону – пелюстка готовий.

Тепер повторюємо останні дії до отримання красивого квітки. Для більшої міцності прошиваємо все ретельно.

Крок 3. Підготовлені квіти кріпимо за допомогою клейового пістолета. Для більшої міцності центр можна проткнути голкою з прикрасою на голівці.

Крок 4. Завершальний етап – це кріплення прикрас, наприклад, мережив, страз, бус і навіть метеликів. Головне, щоб вам подобалося і підходило під загальний образ нареченої.

Майстер-клас закінчено, тепер можна починати творити самостійно.

Інші варіанти створення квіток

Пропонуємо вашій увазі кілька способів. Який саме вибрати для свого букета – вирішуйте самі. Можна руками зробити пучок, що складається з одного виду троянд, а можна збірний. Вони будуть відрізнятися лише формою самого суцвіття, основа кріпиться до кулі у всіх однаково. Почнемо пробувати створювати букети.

Роза збірна:

 1. Стрічку розрізаємо на шматки завдовжки 5 см, краї кожного обпалюємо, щоб уникнути розпускання;
 2. Приступаємо до формування пелюсток. Склеюємо на кожному шматочку верхні кути. Нижні загинаємо і з’єднуємо клеєм в середині;
 3. Серцевина складається з двох шматків, які скручуються в трубку і заклеюються;
 4. Навколо цієї трубочки кріпляться пелюстки. Врахуйте, що кожний наступний повинен перекривати попередній наполовину. Все готово до закріплення на букеті.

Троянда на паперовому підставі:

 1. На щільною безбарвною тканини зображуємо кола, діаметром 4 див. Виділяємо сегмент. Вирізаємо все і зшиваємо сегмент, у вас повинен вийти конус;
 2. Для квітки потрібна тканина шириною 2 див Підгинаємо край і починаємо пришивати квадратом по центру конуса;
 3. Загортаємо стрічку на кут і пришиваємо до протилежного краю квадрата;
 4. Повторюємо останню дію, поступово збільшуючи кут повороту кілька разів до утворення квітки.

Троянда з тичинками:

 1. Квітка своїми руками збирається досить складно, однак, результат коштує витрачених зусиль. Відступивши пару сантиметрів, загинаємо стрічку так, щоб один край був паралельний кінця, і заколюємо його шпилькою;
 2. Таким же чином створюємо ще чотири квадрати, кожен сколюється шпилькою;
 3. Тепер по зовнішньому краю прошиваємо вручну шов. Нитку зводимо до моменту отримання симпатичного бутончика. Частина букета з атласних стрічок своїми руками готова, ми вийшли на фінішну пряму;
 4. Тепер потрібно зробити для серединки квітів. Для них можна взяти стрічку або пучок намистинок на дроті у вигляді тичинок. З стрічкою робимо наступні операції: зав’язуємо нетугий вузлик, кінці якого збираємо разом і обмотуємо дротом. Серцевинки готові;
 5. Тепер щоб закінчити повністю троянду, з’єднуємо серединки, які вставляємо всередину бутона, і закріплюємо їх клеєм. Обрізаємо зайве і вставляємо готовий бутон в кулю.

Всі ці способи створення красивих квітів з атласних стрічок зможе повторити кожен бажаючий.

Головне, пам’ятати, що весільний букетик, створений своїми руками, не тільки ідеально підійде вам, але і буде певним амулетом. А вибір нареченою букети з живих квітів або атласних стрічок – особисте рішення кожного.

Залишити коментар