Незвичайна рослина бамбук: вирощуємо у себе вдома

Про бамбук чули всі. Ще б! Це рослина може досягати воістину гігантського зростання, тоді як швидкість його росту досягає одного метра на добу.

Як виглядає кімнатний бамбук?

Дикоростучий бамбук мешкає в тропіках і субтропіках. У Росії він росте тільки на Курильських островах і Сахаліні. Особливо він поширений в Китаї та сусідніх країнах.

Молоді паростки цього деревця свого часу врятували не одне покоління від голодної смерті. Крім їжі, цю рослину використовують в якості будматеріалу, з нього збирають меблі, роблять елементи декору.

Деревце можна виростити на своїй дачній ділянці, проте для цього необхідно мати велике бажання, так як ця рослина не витримує мороз більше 20 градусів нижче нуля. Тому найкраще завести таку рослину у себе вдома, воно добре впишеться в загальну квіткову композицію, незважаючи на те, що цвіте один раз в житті.

Варто відзначити, що кімнатний варіант належить до сімейства драценових, проте його зовнішній вигляд нічим не відрізняється від самого справжнього бамбука, хіба що маленьким ростом. З-за цього його називають маленькою, його висота сягає до 2 метрів, що у порівнянні з ростом дикого родича (до 30 метрів) справді мала. До речі, цю рослину ще називають декоративною квіткою щастя.

Існує думка, що свідчить про те, що бамбук приносить радість в дім, здоров’я і багатство. Тоді як доглядати за цим бамбуком в домашніх умовах або «шматочком щастя» зовсім просто, з цим завданням впораються навіть ті, хто не має особливого інтересу до розведення кімнатних кольорів, але при цьому не проти озеленити будинок.

Зовнішній вид домашнього дерева ідентичний дикому. Він має стебла з вузликами і междоузльями. На місці вузликів в різні боки розходяться вузькі листочки. Сам стебло порожниста і дуже міцна. У процесі зростання його можна згинати як завгодно, створюючи химерну форму. Цікаво знати, що дикий родич має досить потужний стовбур, деревина якого міцніше самого дуба.

Як доглядати за бамбуком в домашніх умовах? Дуже просто. Для цього необхідно знати такі речі:

  • освітлення;
  • полив;
  • підживлення;
  • розмноження.

Як себе почуває деревце на сонечку: освітлення

Незважаючи на «одомашненість», цей гість приїхав до нас з теплих країв, тому для нього необхідно вибирати сонячні зони в будинку. Тим не менш, необхідно стежити, щоб на деревце не потрапляли прямі сонячні промені, які можуть спалити ніжні листочки.

Оптимальним варіантом буде місце на південній або східній стороні будинку. Головне, стежити, щоб рослина не потрапляли сонячні промені. Можливо, з підвіконня його буде краще переселити на поличку, підвішену до стіни, яка перпендикулярна вікна.

У будь-якому випадку необхідно спостерігати за станом свого улюбленого вихованця і доглядати за ним. При надмірному освітленні його листочки починають покриватися опіками, а якщо світла мало, то листочки бамбук буде тримати витягнутими вгору.

Як доглядати за бамбуком декоративним у воді: полив

Як вже було сказано вище, «шматочок щастя» прибув до нас здалеку, з вологих південних країв, тому без рясного поливу не обійтися. Поливати рослину треба часто, особливо в літній сезон. Взимку полив потрібно скоротити до одного разу в тиждень.

Так само, як і з освітленням, контролювати полив необхідно, звертаючи увагу на саму рослину. Темні листя означають підвищену вологість, тоді як жовті закручені в трубочку говорять про те, що вологи недостатньо.

Крім основного поливу, треба не забувати збризкувати листя з розпилювача, адже верхня частина рослини також потребує вологи. Також не зайвим буде поставити біля горщика склянку з водою, особливо якщо в будинку бракує вологості повітря.

Як доглядати за бамбуком з магазину Ікеа і не тільки: розмноження, пересадка і підживлення

Ось деякі правила про те, як доглядати за бамбуком декоративним.

Пересаджувати рослину краще всього навесні. Так як, по суті, домашній бамбук є драценою, то грунт необхідно вибирати відповідний: для драцени або пальми. Молоду рослину пересаджувати треба часто, вибираючи кожного разу горщик вільніше. Для дорослого екземпляра досить міняти землю раз в три роки. Не забуваємо про дренаж! Ці поради допоможуть тим, хто хоче знати, як доглядати за декоративним бамбуком в горщику.

Якщо рослина живе у воді, а не в горщику, то її треба міняти два рази на тиждень. В іншому випадку через застійної води можуть початися неприємності і квітка загине.

Підгодовувати це рослина в домашніх умовах необхідно раз на два тижні, взимку – рідше. Якщо ви купуєте цей кімнатний квітка в магазині, наприклад в Ікеї, не забудьте уточнити у продавця, коли останній раз удобрялся грунт.

Розмножувати бамбук можна кількома способами:

  • висаджувати насіння;
  • ділити кореневище;
  • живцюванням.

Як показує практика, перший спосіб дуже складний, краще всього вибирати другий чи третій. Так само, як і для пересадки, найкращим часом для розмноження вважається весна. При поділі кореневища необхідно бути максимум обережним, щоб не пошкодити коріння основного рослини. Крім того, цей спосіб доступний тільки для дорослої рослини.

При живцюванні не варто забувати змащувати зріз на материнській рослині деревним вугіллям. Держак відмінно починає пускати ниточки коренів у воді, уже через деякий час йому знадобитися новий будиночок – горщик. Також в якості живця може виступати верхівка, яка швидко пускає коріння в ґрунті або воді. Ці поради стануть в нагоді для тих, хто хоче знати, як доглядати за відростком бамбука.

Створення умов, максимально нагадують природний клімат – це основна мета власника бамбука, якщо він хоче бачити свого рослинного вихованця здоровим і щасливим.

 

Залишити коментар