Нежить при вагітності (1 триместр): чим лікувати?

Чимало турбот у майбутньої мами, але головна з них – берегти своє здоров’я, адже від цього безпосередньо залежить розвиток і зростання малюка. Але, незважаючи на запобіжні заходи, нежить при вагітності, в тому числі у 1 триместрі, з’являється часто. Чим лікувати закладеність носа і як це впливає стан на організм матері і плоду?

«Саме пройде» або лікуватися?

Фахівці стверджують, що сам по собі короткочасний нежить при вагітності на ранніх термінах не представляє небезпеки для плоду. Але, якщо ніс закладений тривалий час, більше 2 тижнів, жінці варто розповісти про проблеми свого лікаря. Із-за порушеного дихання матері до малюка в утробі надходить недостатня кількість кисню, що може уповільнювати процеси його розвитку.

Коли ж причиною закладеності носа є ГРВІ, лікувати інфекцію потрібно обов’язково. Адже потрапили в організм майбутньої мами віруси через кров можуть проникнути до плоду. У деяких випадках це викликає вади розвитку, стає причиною викидня.

Не тільки застуда

Спровокувати поява нежитю на ранніх термінах вагітності можуть різні причини. Ось найпоширеніші з них:

  • захисні сили організму майбутньої мами ослаблені. В цей час жіночий імунітет втрачає міцність, адже всі ресурси спрямовуються на створення умов для повноцінного формування плоду. Шкідливі мікроорганізми можуть з легкістю атакувати майбутню маму;
  • змінюється гормональний фон. Зростає вироблення прогестерону і естрогену, що часто провокує набряки слизової носоглотки. Таке явище має неінфекційний характер і називається «гормональний риніт»;
  • алергічні реакції на різні збудники: продукти харчування, пилок квітів, шерсть тварин. Вагітна жінка дуже сприйнятлива до всіляких подразників, які можуть провокувати чхання і виділення великої кількості рідини з носа;
  • пересихання слизових, що може бути викликано збільшенням кількості крові через цікавого положення.

Прибираємо нежить безпечно

Якщо в 1 триместрі турбує нежить при вагітності, ніж лікувати це нездужання? Основне правило – не експериментувати. Про проблему потрібно повідомляти лікаря для з’ясування її причин і призначення відповідної терапії.

Найпростіші заходи для поліпшення стану – створення комфортних умов в приміщеннях, де проводить час вагітна жінка. Бажано, щоб температура повітря в кімнаті не перевищувала 22 градуси і вологість була достатньою (на рівні 65%). Обов’язково регулярно провітрювати кімнату. Для полегшення дихання під час сну радять підняти узголів’я ліжка.

При такій проблемі зазвичай прописують промивання розчином води з сіллю і інгаляції мінералкою, фізрозчином. Це забезпечить зволоження слизової і полегшить дихання. Після промивань ніздрі обробляють оливковою або обліпиховою олією.

Чим ще лікувати нежить при вагітності? Досить часто лікарі призначають ліки з натуральними маслами (наприклад, Піносол). Вони діють м’яко, але досить ефективно. Однак щодо таких препаратів слід виявляти обережність: можливі алергічні реакції.

Приносять користь для лікування нежиті і є безпечними для здоров’я мами і малюка ліки на основі морської води. Вони сприяють розрідженню слизу і нормалізації його вироблення. Завдяки морській воді вимиваються з носа і носоглотки шкідливі бактерії.

А ось судинозвужувальні назальні краплі та спреї, якими зазвичай лікують закладеність носа, при вагітності не підходять. Такі препарати дають лише короткочасний ефект і можуть викликати звикання. Але сама головна небезпека – вони негативно впливають на плід.

Комплексне лікування та ефективна профілактика

Якщо нежить супроводжує вірусну інфекцію, то з ним борються в комплексі з іншими симптомами захворювання. Чим лікувати грві при вагітності в 1 триместрі, визначає лікуючий лікар. Перша вимога до майбутньої матері – дотримуватися постільного режиму до повного одужання. Як правило, призначаються інгаляції, рясне питво натуральних чаїв, молока, компотів. Для призначають полоскання горла розчинами солі або соди, а також трав’яними відварами.

А щоб не довелося лікуватися, краще постаратися нежитю не допустити. Для профілактики варто дотримуватися простих правил:

  • менше бувати у місцях скупчення людей;
  • утриматися від контактів з хворими на ГРВІ;
  • промивати ніс і полоскати горло після відвідування громадських місць;
  • приймати прописані лікарем вітаміни.

Нежить у майбутньої мами – це не привід для додаткових хвилювань, а поширене явище, яке, тим не менше, вимагає швидкої та правильної реакції. Для вибору відповідного лікування потрібна консультація лікаря. Якщо дотримуватися обережності та виконувати приписи медиків, про проблему закладеності носа незабаром можна буде забути.

Залишити коментар