Неприємний запах з носа у дитини: важливість подібного недуги

Здоров’я дитини – першочергове завдання для батьків. Будь-яке нездужання, неприємні симптоми або болю не можна залишати без уваги, адже імунітету маленької людини буває не під силу самостійно впоратися з тим чи іншим недугою. Буває так, що батьки або інші близькі люди помічають у дитини неприємний запах з носа.

Що робити в цьому випадку і з чим це може бути пов’язано?

Причини

Чому з’являється неприємний запах з носа?

Причини можуть бути самими різними, ось найпоширеніші:

  • Чужорідний предмет у носі. Перебуваючи там досить тривалий час, він здатний провокувати запалення на слизовій оболонці і поява поганого запаху;
  • Бактеріальні інфекції також можуть викликати гнильний запах;
  • Озена, гострий риніт, гайморит генерують гнійні освіти в носі з неприємним запахом;
  • Розлад функції нюху. У цьому випадку поганий запах відчуває лише сама дитина, а не люди, які його оточують;

Не завжди саме патології носоглотки є причиною подібної проблеми. У дитини неприємний запах з носа може з’явитися внаслідок захворювань внутрішніх органів. Якщо органи травлення, нирки, підшлункова залоза працюють з порушеннями, це може знайти відображення у функції нюху.

Патології печінки, суглобів, кісток, нервової і ендокринної систем пов’язані з тими ж самими проблемами. Дитина, що живе в несприятливих екологічних умовах, погано харчується, не дотримується гігієни і вимушений виконувати важку роботу, нерідко втрачає у вазі з виділенням з носа запаху ацетону. При лікуванні необхідно з’ясувати причини неприємного запаху з носа.

Симптоми захворювання

Таке захворювання, як озена, найчастіше вражає дітей жіночої статі у віці 7-8 років.

Дівчинка може скаржитися на закладеність носа з виділенням гною із смердючим запахом. При цьому маля можуть мучити сильні головні болі і швидка стомлюваність. Підлітки можуть не помічати гнійних виділень, однак порожнину носа залишається надмірно сухою і покриваються кірочками.

По мірі прогресування недуги число кірочок в носовій порожнині зростає, що є першопричиною появи неприємного запаху. Якщо дитину не лікувати, він може втратити таке відчуття, нюх.

Надалі головні болі в районі потилиці і лобу посилюються і не усуваються навіть після прийому лікарських засобів. Дихання порушується, у горлі відчувається сухість, голос набуває характерну сиплість. Це означає, що процес вовлеклись трахею та гортань. Причини появи гаймориту можуть бути різними, але ця недуга також провокує скупчення гною в пазухах носа, який володіє неприємним запахом.

Лікування

Чому виникає така неприємність, тепер зрозуміло, але як позбутися від цієї проблеми? Поставивши діагноз, лікар приступає до медикаментозного лікування. Призначаються препарати для нейтралізації збудника захворювання, а ще дуже важливо промивати порожнину носа, щоб як можна швидше її очистити.

У цій якості нерідко використовуються відвари лікарських трав або медикаменти на їх основі.

Рішення про втручання хірурга приймається тоді, коли необхідно звузити порожнину носа. А при гаймориті може з’явитися необхідність у виконанні пункції.

Якщо в ході перевірки буде з’ясовано, що причина криється в дисфункції внутрішніх органів, то в обов’язковому порядку буде проведена терапія для відновлення їх функціональності. Лікування хвороб органів ШКТ велике значення відводиться дієті.

При порушенні роботи підшлункової залози призначаються препарати для зниження або підвищення вироблення жовчі.

У будь-якому випадку при перших же симптомах недуги необхідно звернутися до лікаря і обстежитися. На підставі отриманих даних лікар підбере терапію, яка дозволить повністю вирішити проблему поганого запаху з носа.

Залишити коментар