Ненудні огорожі. Як прикрасити паркан для дачі своїми руками?

Щасливі власники дачних ділянок зазвичай бажають бути самотні у своєму щасті і першим ділом будують паркан, щоб відгородитися від усього світу. Навіть якщо це всього лише сітка-рабиця, яка здатна витримати натиск хіба що сусідської курки.

Але яким би не було дачне огорожу і які б надії та завдання на нього не покладалися, вона не зобов’язана виглядати нудно. Навіть якщо паркан вже стоїть, завжди можна подивитися на нього під іншим, творчим, кутом.

Як за кам’яною стіною

Символ міцності, надійності і захисту — кам’яна стіна. І це не тільки те, що зроблено з цегли та бетону. Морська і річкова галька, різноманітні гірські породи, дорожні камені — все це може стати чудовим матеріалом для огорож.

Великі валуни можна складати, скріплюючи цементом, а більш дрібний галечник — насипати в спеціально зроблені з сітки короби. Якщо огорожу передбачається робити високим, краще розділити його на секції і посилити поперечними ребрами. Оформлені деревом, такі огорожі виглядають дуже незвично, красиво і «природно». Але з точки зору трудомісткості такий парканчик буде, звичайно ж, витратним.

Огорож з каменю можна надавати будь-яку форму. Наприклад, круглу.

Необхідно з запасом прораховувати міцність сітки, оскільки тиск на неї буде дуже значним. Вона повинна бути зварена з товстих прутів.

Якщо привезти велика кількість каменів на дачу важко, можна оформити ними окремі елементи. Наприклад, стовпи. У цьому випадку короб робиться навколо вже вкопаних опор і є лише її зовнішньої декоративною обробкою.

Зробити своїми руками декоративний паркан на дачу можна з спилов стовбурів дерев. Чим контрастніше вони будуть по діаметру, тим цікавіше.

Основою таких секцій може послужити металевий каркас, залитий бетоном. У цьому разі оформлювати його доведеться з обох сторін. Якщо спіли будуть кріпитися без базової основи, вони повинні бути достатньої довжини, щоб конструкція не завалилася при натискуванні або під власною вагою. Для кріплення використовуються цвяхи, дріт і т. д. Але, звичайно, потрібно бути готовими до того, що доведеться багато пиляти.

Якщо захист від вуличних глядачів не входить в основні функції паркану, дуже ефектним елементом може стати колесо. Чим воно більше, тим красивіше.

Таке «віконце» можна зробити і в кам’яній огорожі.

Якщо коштів мало, а рук або часу багато, то спорудити своїми руками бюджетний паркан для дачі можна з гілок, лози, тонких стовбурів дерев та іншого підручного природного матеріалу.

Простий і симпатичний спосіб — плетіння за типом коси навколо кілочків. Єдина складність полягає в тому, що гілки під час плетіння повинні бути дуже гнучкими, а значить, живими і не будь-яких порід.

Короткі і негнучкі прямі гілки добре виглядають у вигляді секцій. Кріпляться прути за рахунок дерев’яних рамок, які потім з’єднуються в довільному порядку. Короби з зеленню або зростаючими квітами дуже пожвавлюють таку огорожу в тропічному стилі.

Велика кількість тонких і довгих лозин можна перетворити в огорожу-«штопання».

Декоруємо простий паркан з рабиці смужками з різнобарвного пластику. Такі смужки можна нарізати з бордюрних стрічок для грядок і клумб. Від пильного чужого погляду не захистить, але дасть відчуття більшої приватності і буде виглядати вже не так нудно.

Стіс дров біля паркану теж можна оформити декоративно — конусні будиночки. Красиво і по-селянськи.

Олівцева тема

Перетворити звичайний дерев’яний паркан у набір олівців — пару раз пензлем махнути. Особливо ефектно він виглядає, якщо розташувати кольору веселковим спектру. Така розфарбування пробачить навіть колоди різної висоти, які в іншому випадку будуть виглядати, м’яко кажучи, не дуже.

Якщо ж різнокольорових фарб мало, можна обмежитися забарвленням гострих кінців колод. Вийде не менш креативно і не гірше, ніж з китайської коробки.

Огорожа з фанерних щитів теж не зобов’язана бути нудною. За допомогою білої, чорної і червоної фарби перетворюємо її в колоду карт.

Якщо ви працюєте в сервісі по встановленню нових дверей, то старі, віджилі свій вік в людських квартирах можна відвезти на дачу і спорудити з них огорожу. Красивим його назвати, звичайно, важко, зате як весело спостерігати за тими, хто буде намагатися зайти до вас у двір, не знаючи, яка з цих дверей та сама!

Аплікації

Зробити їх можна з чого завгодно: можуть згодитися і непотрібні дитячі іграшки, і старі кольорові гумові чоботи, і фанера, дріт і т. д.

Безпрограшний і легкий у виконанні варіант — бабки.

Трохи фантазії і мистецтв по фанері — і самий звичайний профнастил заграє новими фарбами і буде незмінно викликати посмішку.

Щоб корисна вертикальна площа не пропадала даремно, внутрішню частину суцільної огорожі можна перетворити майже в сервант. Ну, хоча б у етажерку. Розставляйте на полицях потрібні на городі речі, так і декоративні елементи. На сонячній стороні чудово себе відчувати і радувати око ящики з зеленню — петрушкою, базиліком, салатом і т. д. При цьому вертикальне озеленення заощадить значну частину площі городу.

Художества по забору

Варіантів малюнків для розпису огорожі можна знайти мільйон. Наприклад, зовсім нескладно зобразити ось таку пальму на тлі моря.

Якщо ж художник з вас не дуже, є і зовсім прості варіанти. Таке намалюють навіть діти. І, може бути, навіть краще за деяких дорослих.

Якщо фарба всього одна, і та чорна або коричнева, і для неї знайдеться місце на паркані.

Дикий виноград або плющ за допомогою малюнка на паркані можна перетворити на волосся красуні (або кого вийде). Надати потрібну форму навколо намальованого обличчя допоможе товста дріт.

І, звичайно, вічна тема — старий велосипед. Краще всього він виглядає, будучи пофарбованим в один колір разом з колесами.

Хочете поєднати оригінальність і користь для природи? Навішайте на паркан шпаківень. Багато і різних. Якщо у сім’ї підростає хлопчик, який вже може стукнути молотком по цвяху і не потрапити на пальцях, нехай щосили тренується в столярній справі під наглядом тата або дідуся. В житті прості чоловічі навички обов’язково знадобляться, навіть якщо він стане космонавтом, коли виросте.

Дивіться, надихайтеся і втілюйте в життя нові ідеї! Багато з них не потребують великих вкладень, а деякі — і зовсім ніяких. Іноді одна маленька деталь здатна створити настрій, підштовхнути до нових задумів і їх втілення. Адже дача — це не тільки грядки і навіть не тільки шашлики. Це — ваш особистий куточок природи, який повинен вписуватися в неї і у ваше життя комфортно, красиво і гармонійно.

Залишити коментар