Нектарин: користь для здоров’я і шкоду, калорійність

Ці маленькі фрукти з рум’яними бочками і м’якою м’якоттю є близькими родичами персиків, але відрізняються більш солодким смаком, підвищеної соковитістю і повною відсутністю ворсинок на шкірці. Звичайно ж, мова йде про нектаринах, батьківщиною яких фахівці вважають Китай.

Сьогодні це вже зовсім не екзотика, а майже традиційний для літніх ринкових та магазинних прилавків недорогий товар, але про те, чим корисний нектарин, досі знають не всі.

Хімічний склад і калорійність нектарина

За своїм складом нектарини майже повністю ідентичні персикам, але багатьох вітамінів і мікроелементів в нектаринах істотно менше. Так, у них можна знайти калій, мідь, фосфор і марганець, а також невелику кількість кальцію, магнію, цинку. З вітамінів фахівці в першу чергу звертають увагу споживачів на присутність в нектарин аскорбінової кислоти і ретинолу.

Крім того, тут присутні:

 • деякі вітаміни групи В;
 • вітамін К;
 • токоферол;
 • ниациновая і фолієва кислоти.

Особливу увагу потрібно приділити амінокислот (їх налічується 18 найменувань): за рахунок них відбувається оновлення м’язової тканини, синтез деяких гормонів.

 • Якщо ж розглядати не плід нектарина, а його кісточку, яку не їдять із-за токсичності, але використовують у медицині і косметології, то вона містить велику кількість ефірів, жирного масла і глікозидів.

Для тих, хто стежить за фігурою, важливо знати, скільки калорій в нектарин – на 100 г цього солодкого фрукта припадає всього 44 кКал. При цьому на 87% це виключно вода, хоча істотно обтяжена моносахаридами. Вуглеводів в 100 продукту спостерігається тільки 8,8 г, білків – близько 1 м, а жирів лише 0,3 р. Але значно важливіше присутність в нектарин пектинів, а також харчових волокон.

Користь нектаринів для здоров’я

Лікарі радять сприймати даний фрукт не як лікарський засіб, оскільки безпосередньо лікувальних властивостей у нього практично немає, а як профілактичний. Часте вживання нектарина допомагає уникнути цілого ряду захворювань нервової, серцево-судинної і навіть репродуктивної систем.

Судіть самі:

 • Нектарин – відмінний помічник в захисті організму від негативного впливу вільних радикалів, тому він оберігає від онкологічних захворювань.
 • Велика кількість калію, присутнього в нектарин, допомагає роботі серця, а також сприяє зміцненню судинних стінок.
 • Клітковина і пектини потрібні організму для правильної роботи кишечника і своєчасного його очищення.
 • За рахунок свого pH-балансу нектарин допомагає нормалізувати кислотність шлункового соку, в яку б сторону вона не була зсунута.
 • Завдяки антиоксидантам нектарин уповільнює внутрішні процеси старіння, а високий рівень аскорбінової кислоти допомагає запобігти руйнуванню клітин.
 • Цинк – один з найважливіших елементів для гормонального балансу, особливо у чоловіків, а також речовина, яка допомагає зберегти нормальну потенцію.

Крім того, лікарі рекомендують обов’язково курсами пити сік з нектаринів (мова йде про домашньому варіанті, а не магазинному напої з пакетів), якщо людина страждає від анемії, ішемії, тахікардії, уповільненого метаболізму і високого рівня цукру. Незважаючи на свою природну солодкість, нектарин не викликає стрибків інсуліну.

Може нектарин принести шкоду?

Всі продукти харчування навіть при великій кількості корисних якостей можуть бути небезпечні. Не обійшло це стороною і нектарини: їх небажано вживати занадто активно, якщо у пацієнта в анамнезі є хронічний гастрит чи виразкову хворобу, оскільки фруктовий сік може роз’їдати стінки слизової. При загостренні від них зовсім доведеться відмовитися, особливо якщо присутня підвищена кислотність шлункового соку.

Також не виключений шкоду від нектарина особам, які мають велику кількість алергічних реакцій на продукти харчування (потрібно перевіряти індивідуально), що страждають від захворювань жовчного міхура. Крім того, лікарі радять проявити обережність діабетикам.

Нектарини для дітей і під час вагітності

Найбільше питань користь і шкода нектаринів викликають у молодих батьків, які не розуміють, варто дати малюкові цей фрукт або краще утриматися.

Педіатри запевняють – нектаринами можна почати годувати навіть немовляти, але досяг семимісячного віку. Однак враховуйте, що перша порція це аж ніяк не поживний фрукт, а тільки маленький шматочок, який перетворений в пюре. В ідеалі навіть почати з соку – він не тільки легше сприймається, але і допомагає зміцнити здоров’я дитини, особливо недоношеної.

Під час вагітності теж ніякої заборони на вживання нектаринів немає: навпаки, їх рекомендують їсти під час токсикозу, щоб зняти напади нудоти і запобігти набряки. Вони добре вирішують проблему закрепів, нормалізують тиск, вгамовують голод. Єдине, що потрібно пам’ятати про добових дозах.

Як вживати нектарини?

Яких-небудь серйозних правил по використанню цього фрукта в денному раціоні не існує: безумовно, максимальну користь людина отримує від свіжого нектарина. Але і термічно обробленим (запеченим, тушкованим) він не менш смачний і корисний. Нектарини додають у фруктові салати і смузі, в кашу, з ними запікають м’ясо і подають морепродукти, їх використовують для приготування пирогів, тістечок, тортів. Вони також чудово поєднуються з сирами і всією групою молочних і кисломолочних продуктів.

Пара головних моментів:

 • Намагайтеся купувати тільки достиглі нектарини – так Ви уникнете можливий негативний вплив на травний тракт.
 • Умовної середньодобовою нормою вважається 3 шт., однак це стосується великих нектаринів. Крім того, даний момент краще обговорювати з лікарем, якщо Ви підозрюєте у себе наявність протипоказань до цього фрукту.

Таким чином, можна сміливо стверджувати, що користь нектарина суттєво переважує потенційний шкоду. Він безпечний навіть для вагітних і маленьких дітей, має мінімальне число протипоказань, важливий для всіх внутрішніх органів і систем. Однак намагайтеся не захоплюватися навіть таким корисним продуктом: як і всі представники рослинної групи, нектарин може виступити в ролі природного проносного.

Залишити коментар