Недовірливість або «горе від розуму»: як позбутися від підвищеної тривожності?

Не секрет, що сучасній людині доводиться багато переживати. Життя таке стрімке і непередбачувана, що прожити її безтурботно не вийде. Нав’язливі думки, багата уява і тривога не дають спокою величезній кількості людей. У більшості випадків переживання виявляється зайвою тратою часу і всього лише грою уяви.

Але як бути, коли помисливість стає серйозним бар’єром на шляху до щасливого і спокійного життя?

Симптоми підвищеної тривожності

Недовірливість проявляє себе найчастіше в таких сферах, як здоров’я, кар’єра, відносини, і володіє наступними ознаками:

  1. Невпевненість у собі;
  2. Закомплексованість;
  3. Образливість;
  4. Дратівливість;
  5. Задума.

Симптомами помисливості страждають ті, хто отримав невдалий життєвий досвід чи має психічні відхилення.

Наприклад, негаразди на роботі змушують недовірливого людину замислюватися про те, що його кар’єра під питанням.

Взаємини з колегами або керівництвом також можуть бути додатковими складовими підвищеної тривожності.

Через деякий час незначні нав’язливі думки стають серйозним бар’єром, який перегороджує шлях до спокійною врівноваженою життя. У цьому випадку з проблемою доведеться боротися, вибираючи як традиційне, так і нетрадиційне лікування.

Недовірлива людина — сам собі створює складності. Такі люди постійно думають про проблеми та події, які можуть і не настати зовсім. Недовірливість — проблема, яка руйнує життя не тільки самої людини, але і тих, хто його оточує. Він починає звинувачувати оточуючих і долю в різних негаразди і біди в своєму житті. Так людина втрачає друзів і губить стосунки з рідними.

Недовірливі люди відчувають труднощі у підтримці та будівництві взаємин. Вони ревниві, образливі і дратівливі. Якщо не розібратися із цією недугою, то він здатний зруйнувати шлюб.

Як позбутися від помисливості?

До традиційних методів лікування підвищеної тривожності можна віднести консультації з фахівцями і профілактику розладів психіки.

До нетрадиційних методів лікування тривожності можна віднести різні практики і техніки, що допомагають людині заспокоїтися. До таких методів можна віднести йогу, цигун, дихальну гімнастику Стрельникової, аутотренинги і навіть гіпноз.

Тим не менш, деякі нетрадиційні способи і техніки краще виконувати під контролем фахівців. Психіка людини досить крихка і при лікуванні помисливості «народними засобами» слід бути обережним.

Багато з тих, хто страждає недовірливістю, не знають, як з нею боротися.

Поради при боротьбі з недовірливістю

З-за відсутності конкретного плану при питанні про те, як позбавитися від помисливості і підвищеної тривожності, люди продовжують жити з цією проблемою.

Але не все так погано, і в питаннях боротьби з підвищеною тривожністю можуть допомогти поради фахівців.

  1. Деякі з них рекомендують тренувати свої сильні сторони. Іншими словами, не потрібно забувати, що у кожної людини, крім слабкостей є ще й переваги. Варто зосередитися саме на них;
  2. Крім того, не завадить кинути згубну звичку говорити про себе погано, що характерно для людей з підвищеною тривожністю;
  3. Ще одна звичка недовірливих людей – звалювати свої проблеми на рідних і друзів. Цього робити не варто. Постарайтеся навчитися розбиратися у своїх проблемах самостійно;
  4. Ведення щоденника — популярна методика при боротьбі з багатьма психологічними проблемами. Деякі люди ведуть його для підвищення самооцінки і впевненості в собі. Інші ведуть його для оцінки власних дій, емоцій, почуттів. Ведення щоденника допоможе людині з підвищеною тривожністю об’єктивно оцінювати свої емоції, переживання в різних моментах життя, дивитися на них як би з боку.

Як людині недовірливій переглянути негативні звички свого розуму і настрої? Можна для початку попрацювати з дрібницями в своєму звичайному поведінці, поступово готуючи себе для більш серйозних змін в житті. Можна задуматися про нове хобі, яке для багатьох стає віддушиною. Це допоможе відволіктися від зайвих думок і сконцентруватися на отриманні нового досвіду, цікаво провести час.

Як бачите, помисливість цілком виліковна. Різноманіття способів і підходів для вирішення цієї проблеми вселяє надію на те, що одного разу життя зміниться і перестане бути нестерпним.

Підвищена тривожність характерна для багатьох людей, і кожен з них знайде свій спосіб боротьби з цією шкідливою звичкою.

Залишити коментар