Небезпека діареї при вагітності

Розлад кишечника небезпечно в будь-якому стані, а при вагітності воно становить особливу загрозу для здоров’я жінки. Корисні речовини не всмоктуються в необхідному обсязі, і їх дефіцит позначається на загальному стані материнського організму і впливає на формування плоду. Велика втрата рідини призводить до патологічного зміни в органічних системах, порушує водно-електролітний баланс.

Рідкий стілець при вагітності може з’являтися з-за гормональних змін на ранніх термінах і через тиск на шлунок вагітної матки – на пізніх.

Якщо при його появі підвищується температура, або виникає загальна слабкість, порушення травлення можна вже розглядати як ознака інфекційного захворювання. Під час виношування малюка імунний статус знижується і ризик «підхопити заразу» – збільшується.

Рідкий стілець при вагітності на ранніх термінах

На ранніх термінах вагітності – частіше вранці – виникає рідкий стілець і нудота. Так організм вагітної реагує на новий статус. З’являється токсикоз – хворобливий стан адаптаційного процесу.

Починає формуватися плацента, і з-за цього порушуються функції інших органічних систем. Найбільш серйозно все відбивається на роботі жовчного міхура, підшлункової, відбуваються збої в травному процесі. Будь-які патологічні зміни супроводжуються зміщенням вуглеводного і білкового балансу.

Одноразовий рідкий стілець вранці при вагітності на ранніх термінах не є хворобливим симптомом, лікування стан не вимагає. Якщо при цьому вага не знижується, жінка почувається добре, побоюватися розлади травлення не потрібно.

Рідкий стілець при вагітності на пізніх термінах

В кінці ІІІ триместру діарея може бути ознакою швидкого розродження. Організм намагається
звільнитися від всього «зайвого», щоб родова діяльність пройшла більш успішно.

Рідкий стілець перед пологами – таке ж природне явище, як провісники – короткі сутички, що виникають за 1-2 тижні до основних. Але потрібно враховувати, що провісники можуть з’являтися за 2 тижні до пологів, а ось пронос – тільки за добу. У цей час слід збиратися в пологовий будинок і викликати «швидку».

Якщо за терміном до пологів ще 2 тижні, а діарея посилюється, то не варто розглядати рідкий стілець, як ознака закінчення вагітності, а вживати заходів для його усунення.

Самостійно підбирати ліки не варто – потрібно звернутися за консультацією до гінеколога.

Коли є додаткові симптоми – слиз в калі, кров, загальне підвищення температури – необхідно звернутися за медичною допомогою. Кишкові кольки можуть спровокувати тонус матки і початок переймів до покладеного терміну – в цей час бажано перебувати під наглядом лікаря.

Ніхто не залишить здорову вагітну в інфекційному відділенні, так і по аналізах визначити причину раптово виниклої діареї досить легко. У будь-якому випадку: в «особливому стані» перебувати під медичним контролем набагато безпечніше, ніж одного будинку.

Копрологічний аналіз

Небезпечна діарея для вагітної жінки чи ні, можна визначити самостійно за кольором і консистенції калу.
Якщо стілець трохи черней, ніж зазвичай, і в ньому є грудочки неперетравленої їжі, швидше за все – це дисбактеріоз. Дегтярно-чорний рідкий стілець при вагітності з неприємним запахом – це симптом кишкової кровотечі у верхніх травних відділах. Своїми силами впоратися з таким станом неможливо, необхідна госпіталізація.

Темно-коричневий кал з гнильним запахом і шматочками неперетравленої їжі може вказувати на проблеми з підшлунковою залозою.

Дефекація відбувається вранці або через 20-30 хвилин після харчового прийому.

Сірувато-білий ахоличный кал з’являється при захворюваннях печінки або жовчного міхура. Якщо додатково підвищується температура – навіть до фебрильних значень – і темніють очні яблука – вони стають світло-жовтими, необхідно терміново звернутися до лікаря. Гепатит для вагітних дуже небезпечний, незалежно від викликала його етіології. У більшості випадків при жовтяниці вагітність переривають.

Збільшена кількість рідкого сірого або світло-жовта рідина із запахом згірклого жиру – ознака ентериту, амілоїдозу, склеродермії. Під час проносу такого характеру не відбувається засвоєння жирів і вуглеводів, у плода порушується формування кісткової системи.

Диспепсію класифікують за двома видами:

 • гнильна – продукти застоюються в кишечнику в неперетравленому стані;
 • бродильна – частота дефекацій збільшується за рахунок прискорення метаболізму.

Всі хворобливі стани вимагають медикаментозної коригування. З приводу лікування потрібно консультуватися з лікарем. Самостійно підбирати ліки не слід, можна нашкодити майбутній дитині.

Особливої уваги і вимагають негайної госпіталізації діареї, що протікають з високою температурою, на фоні блювання, при яких в калі виявляються кров’яні прожилки або згустки.

Такий стілець вказує на зараження інфекцією.

Види діареї при вагітності

Розрізняють кілька типів диспепсії під час вагітності:

 • секреторна – в просвіт кишки потрапляють підвищену кількість рідини та електролітів;
 • осмолярність – порушується переварювання їжі і ускладнюється процес всмоктування;
 • гипокенетическая і гипокинетическая – стимуляція скорочень кишечника викликається гормональними змінами або нейрогенними факторами;
 • ексудативна – стінки кишечника запалюються під дією патогенної флори.

Осмолярність або гипокинетическая диспепсія частіше розвиваються на ранніх термінах вагітності, тривають не довше 3 днів і спеціального лікування не вимагають. Коли рідкий стілець не припиняється при використанні «домашніх» засобів і раціоналізації харчування протягом 3 днів, необхідно звернутися за допомогою до офіційної медицини.

Лікування проносу при вагітності

Для усунення проносу при вагітності необхідно в першу чергу нормалізувати харчування. З раціону слід вилучити їжу, яка кишечник. Якщо на 3-5 днів відмовитися від свіжих овочів і фруктів, на дитині це ніяк не відіб’ється.

Не можна під час гострої діареї вживати жирну і гостру їжу, пити молоко, їсти жирну сметану і сир, міцні бульйони. Меню складають на основі рисової, гречаної і вівсяної каш, вареного нежирного м’яса і риби.

Медичні засоби для вагітної.

 1. Білий і чорний активоване вугілля. Ці препарати чудово адсорбує токсини і виводять їх з кишечнику за короткий термін. Вони надають вплив на організм матері, діють тільки в кишечнику;
 2. «Смекта». Ліки збільшує кількість вироблюваної кишечником слизу, яка обволікає хвороботворні бактерії, віруси і токсини і виводить їх з організму природним шляхом. Через плацентарний бар’єр не проникає;
 3. «Ентеросгель» або гідрогель, лікарська речовина відноситься до ентеросорбентів. Шкідливі речовини він виводить не тільки кишечника, але і перешкоджає всмоктуванню в кров. Крім того, він поліпшує роботу шлунка, печінки і нирок, нормалізує показники в сечі і в крові, захищає стінки кишечника від запального процесу і купірує освіта ерозійних дефектів слизової травних органів.

При діареї необхідно пити «Регідрон».

Цей препарат допомагає уникнути зневоднення
організму, відновити водно-електролітний баланс і усунути ацидоз. Його основні складові: хлорид натрію і калію, натрію цитат і декстоза.

Якщо під рукою немає упаковки цього порошку, засіб можна приготувати самостійно. Для цього в 500 мл кип’яченої охолодженої води, додають столову ложку кухонної солі і стільки ж цукру.

Якщо є підозра на отруєння неякісними продуктами, можна ввести до складу ще один інгредієнт – чайну ложку харчової соди. П’ють рідина дрібними ковтками після кожного рідкого стільця по 80-100 мл.

Домашні засоби, дозволені при вагітності:

 • чорничний кисіль;
 • настій гранатової шкірки;
 • відвар м’яти, пустирника трави заварюються в рівних кількостях.

Останнє засіб підходить для лікування нейрогенної діареї.

Бережіть своє здоров’я! Якщо є підозра на розвиток інфекційного захворювання, або діарею за 3 дні вилікувати не вдалося, необхідно негайно звертатися до лікаря!

Залишити коментар