Не голодна, але ефективна дієта

Мрією багатьох людей, бажаючих схуднути, є дієта, яка давала б хороші результати, і при цьому людині, котра худне, не доводилося б сильно урізати свій раціон харчування і голодувати. Існують такі дієти в реальності, і яка їх ефективність у справі схуднення – спробуємо розібратися разом.

Що взагалі потрібно знати про дієти, перш ніж застосовувати їх методику на собі?

У сучасному суспільстві дієта давно стала мейнстрімом: не прагне схуднути тільки ледачий. Рецепти ефективних методик для зниження ваги впізнаються у знайомих, купуються або просто вичитуються в мережі інтернет, деякі навіть самі намагаються винайти власний варіант системи швидкого скидання ваги.

Мода на схуднення інший раз доводить до катастрофічних наслідків: не маючи правильного уявлення про систему правильного харчування, деякі особливо фанатичні худнуть в гонитві за стрункою фігурою руйнують нормальний обмін речовин, що, в свою чергу, призводить до виникнення і розвитку серйозних захворювань.

Отже, що потрібно знати, щоб «голодні ігри» зі своїм організмом не мали тяжких наслідків?

Розповімо по порядку:

  • По-перше, варто переконатися, що у вас дійсно є надмірна вага і вам необхідно від нього позбавлятися. Цілком можливо, що від пари сантиметрів на талії ви зможете позбутися без всяких дієт, за допомогою занять спортом або замінивши деякі продукти у своєму меню на менш калорійні;
  • По-друге, багато системи схуднення зовсім виключають з раціону харчування деякі окремі види продуктів, які, можливо, і володіють великою калорійністю, але виключно корисні для вашого організму. Тому при виборі дієтичної методики слід покладатися не на поради знайомих, а не полінуватися отримати консультацію профільного спеціаліста з питань схуднення;
  • По-третє, вибираючи режим зниження ваги по меню, слід однозначно відмовитися від варіанту, в якому основу складають продукти екзотичні, незвичні для звичайного раціону харчування. Незвичайне меню додасть організму стресу, який він і так буде відчувати при обмеження в калоріях.

Важливо розуміти, що голодна дієта з максимально спрощеним кількістю калорій, звичайно, дасть швидкі результати, але от зберегти досягнення в схудненні навряд чи вдасться – організм, переставши відчувати стрес і побоюючись повторення зниження рівня надходження білків, вуглеводів і жирів почне набирати кілограми з подвоєною силою.

Крім того, багато методик по зниженню ваги мають ряд протипоказань, про які краще бути обізнаним, перш ніж починати гонку за стрункою фігурою.

В яких випадках дієти категорично заборонені до застосування?

Активно худнути не рекомендуються підліткам і особливо дівчаткам перехідного віку – в момент зростання організму і розвитку всіх його функцій обмеження в харчуванні вкрай небажано.

Надмірне захоплення схудненням в цей період може призвести до ризику розвитку серйозних захворювань, порушення багатьох функцій, що згодом може позначитися навіть безпліддям. Виняток: дієти, призначені лікарем за необхідності.

Утриматися від застосування методик схуднення слід і дорослим жінкам в період менопаузи – ви можете порушити нормальний баланс гормонів в організмі і спровокувати швидкий набір ваги.

Природно, що про схуднення повинні забути і вагітні жінки і матері-годувальниці: своєчасне надходження корисних вітамінів, мінералів і поживних речовин маленькому чоловічкові набагато важливіше стрункої фігури.

Дієти не рекомендуються при ряді хронічних захворювань, тому обов’язково отримайте консультацію лікаря з приводу ваших планів на зниження ваги.

Різновиди популярних методик зниження ваги

Всі дієти мають основний тип поділу на лікувальні та власне методики виключно для схуднення. Лікувальними називаються системи схуднення медичного призначення, що застосовуються при ряді захворювань.

Меню такої дієти складають фахівці, продукти, що вживаються в їжу повинні коригувати обмін речовин певним чином і надавати, таким чином, оздоровчий вплив на організм.

Конкретно для корекції ваги існує тисяча різних дієт, складених як фахівцями, так і шляхом народних експериментів.

Саме тому при дотриманні такої методики варто бути максимально обережним і обов’язково консультуватися з професійними дієтологами щодо корисності системи зниження ваги.

Дієти бувають швидкими і тривалими за дотримання терміну. Як правило, ефективна методу скидання ваги повинна дотримуватися значний проміжок часу і мати мінімальні обмеження в раціоні. Але є і експрес-способи, що дають швидкий, але недовгий результат.

Далі системи схуднення градируются наступним чином:

  • Скорочується кількість споживаних продуктів, але в цілому раціон харчування залишається незмінним;
  • Знижується калорійність щоденного меню;
  • Змінюється звичний час харчування;
  • Змінюється кількість білків, вуглеводів і жирів. Білкові дієти, до речі, є одними з найбільш популярних методик схуднення, так як мають цілком «сите» меню і не змушують худне накладати жорсткі обмеження на споживання м’яса і молочних продуктів.

Обираємо результативну дієту

Як вибрати не голодну, але ефективну по результативності дієту? Існує безліч варіантів систем живлення, при яких дотримується обмеження в їжі не буде відчувати неприємного почуття голоду.

Одним з популярних видів подібних режимів зниження ваги є білково-вуглеводна система схуднення. Суть методики в тому, що худеющему дозволяється їсти без обмежень будь-які м’ясні продукти (природно, за винятком жирних сортів м’яса), кисло-молочну продукцію, овочі.

Овочі для даного меню вибираються з найменшим вмістом крохмалю, а от від фруктів у більшості випадків доведеться відмовитися – занадто багато цукру містять деякі види плодів.

Готувати вищеперелічені продукти можна абсолютно будь-яким способом, правда, при смаженні проводити процес обробки їжі слід на олії рослинного походження (ідеальні варіанти – лляна та оливкова олія).

Білково-вуглеводна система живлення також передбачає правильне вживання рідин (не менше 2-х літрів на добу) і перерви в прийомі їжі 2-3 години і більше.

При вірному підході з допомогою такої методики, котрі худнуть вдається втратити від 4 до 7 кілограм за 1,5 тижні.

Існують і не голодні дієти для швидкого схуднення з достатком хлібних продуктів. Базовий продукт методики – хліб корисних сортів – з висівок, грубого борошна, житнього. Доповнювати хлібний раціон слід овочевими супами і натуральними соками з несолодких фруктів.

Хлібна монодієта дає хороші результати, але вимагає обов’язкового узгодження з профільним фахівцем. Адже, незважаючи на ситість раціону, він залишається досить одноманітним і містить в собі мінімум білків.

Найефективнішою методикою по нормалізації ваги все ж є не якась конкретна різновид режиму харчування, а раціональний підхід до їжі в цілому. Налаштуйте свій раціон, максимум, очистивши його від шкідливих і жирних продуктів.

Вживайте в їжу більше овочів, фруктів, пісного м’яса, корисних круп і молочних продуктів та проблема надмірної ваги ніколи не змусить вас голодувати.

Залишити коментар