«Назонекс» при вагітності: коли і як можна застосовувати препарат?

На жаль, під час виношування малюка організм стає більш схильним різним захворювання. Особливо часто майбутні матусі страждають від нежитю. Як при інших захворюваннях, лікування риніту має призначатися лікарем і бути максимально безпечним для плода.

Ох вже цей нежить…

Від риніту не застрахований ніхто. А вже якщо раніше жінка не страждала на хронічні риніти чи алергією, то висока ймовірність того, що вона зустрінеться з цими патологіями під час вагітності.

При цьому можуть почастішати навіть банальні застуди. Навіть якщо подібних проблем до зачаття не спостерігалося, то закладеність носа все одно може стати одним з найбільш нестерпимыхспутниковбеременности.

Сам нежить для жінки не представляє небезпеки, хоча спостерігається недостатнє дихання у майбутньої матері, що, відповідно, впливає на доступ кисню до малюка, то є певні ризики все ж виникають. Як правило, риніт, який може докучати всі 9 місяців гестації, проходить одразу ж після появи малюка на світ.

Але як з ним боротися до цього моменту, коли нормальне дихання відсутнє?

Чи можна застосовувати «Назонекс» при вагітності і як це робити?

Даний препарат рекомендується лікарями досить рідко для цієї категорії пацієнток. Однак багато жінок самостійно лікуються їм, тому що він дійсно має швидку дію, полегшуючи дихання, усуваючи нежить і прояви алергії.

Однак «Назонекс» відноситься до групи глюкокортикостероїдних медикаментозних препаратів, тобто він містить у собі гормони.

Цей засіб надає протизапальний, десенсибілізуючий, протиалергічний (антитоксичний) та імунодепресивний ефект. Воно високоефективно для лікування і в якості засобу профілактики сезонних алергічних ринітів і синуситів у хронічній формі.

«Назонекс» при вагітності може в найкоротші терміни зняти набряклість слизової оболонки нової порожнини, відновити дихання, проте ненадовго. Справа в тому, що потреба в його застосуванні постійна, а це, як нескладно здогадатися, загрожує негативними наслідками для майбутнього малюка.

Застосування «Назонексу» для лікування нежиті при вагітності

Відразу варто відзначити, що не можна повністю безпечно усунути риніт в період виношування малюка за допомогою медикаментозних препаратів. Всі вони певною мірою можуть завдати шкоди. Абсолютно безпечними є процедури, які передбачають промивання порожнини носа физрастворами і морською водою, але такі заходи часто виявляються малоефективними. Лікарі часто рекомендують народні методи лікування нежиті. Варто зазначити, що останні теж не можуть бути повністю безпечними.

Навіть якщо Ви раніше використовували якісь трави і збори, то під час виношування вони можуть бути заборонені, не забувайте про це. Великим мінусом народних рецептів є те, що вони багатьом не приносять користі, до того ж, таке лікування, як правило, досить тривалий. Тому майбутнім матерям хочеться застосовувати які-небудь максимально безпечні краплі для носа або спреї, щоб надовго забути про всіх проявах застуди.

Судинозвужувальні засоби застосовувати для вагітних можна лише в крайніх випадках і тільки за рекомендацією провідного вагітність лікаря, а також під його безпосереднім контролем. До того ж терапія подібними засобами не повинна перевищувати 7 днів, оптимальний курс лікування – кілька днів.

Це ж стосується і препарату «Назонекс». Крім того, в кожну ніздрю вводять мінімально ефективну дозу. Крім того, незайвим буде нагадати, що все добре в міру, тобто при дотриманні мінімально ефективних доз активні речовини цього кошти не потраплять в кров і не чинять системної дії – ніяк не вплинуть на майбутню дитину.

Однак через відсутність досліджень серед цієї категорії пацієнток, засіб потрапляє до групи потенційно небезпечних, втім, як і переважна більшість інших препаратів для місцевого застосування.

Побічні ефекти

Як і будь-який інший препарат для лікування нежиті, «Назонекс» може спровокувати негативні реакції з боку організму.

До числа таких належать:

 1. Подразнення слизової оболонки носової порожнини;
 2. Сухість і печіння в носових ходах;
 3. Носові кровотечі;
 4. Фарингіт;
 5. Підвищення внутрішньоочного тиску;
 6. Головний біль;
 7. Часті чхання.

Також потрібно зазначити, що будь-яке застосування гормональних препаратів під час виношування дитини є досить небезпечним заходом, тому найчастіше лікар віддають перевагу альтернативним спреям і краплях для носа від нежитю, які в більшості призначені для дітей.

Особливе застосування

При тяжкому перебігу захворювання лікар може призначити «Назонекс», але за індивідуально
розробленою схемою, і навряд чи в першому триместрі вагітності.

Зазвичай лікування триває не більше тижня, а саме засіб використовують тільки один раз в добу. Якщо в період виношування малюка мало місце лікування Назонексом», то після появи малюка на світ рекомендується перевірити його наднирники, так як існує ймовірність розвитку їх гіпофункції.

Протипоказання

 1. Індивідуальна непереносимість будь-якого з компонентів препарату;
 2. Наявність погано вилікуваним місцевої інфекції, коли в запальний процес втягнута слизова оболонка носоглотки;
 3. Недавні травми носа або хірургічні втручання в цій області (до загоєння рани);
 4. Активна або латентна туберкульозна інфекція дихальних шляхів;
 5. Наявність вірусної, грибкової, бактеріальної системної інфекції або викликаної мікробом Herpessimplex, що супроводжується ураженням органів зору.

Передозування

При тривалому застосуванні високих доз або при одночасному використанні декількох препаратів може виникнути пригнічення функції гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової системи.

Стежте за своїм самопочуттям і обов’язково сигналізуйте лікаря про найменші зміни. Здоров’я вам і спокійною вагітності!

Залишити коментар