Навіщо застосовувати фоліо при вагітності?

Особливе значення під час вагітності має харчування майбутньої мами. Оскільки продукти харчування часто не містять достатньої кількості вітамінів і всіх необхідних мікроелементів, вагітним потрібні спеціальні біодобавки, які сприяли б поповнення відсутніх корисних речовин. І тому фоліо при вагітності так часто рекомендується до вживання сучасними фахівцями.

Загальні відомості про біодобавці

Фоліо – це безпечний засіб, яке було створено спеціально для майбутніх мам. Його застосовують при плануванні вагітності, а також під час її перебігу.

Ця біодобавка включає такі компоненти:

 • йод;
 • фолієву кислоту (вітаміну В9).

Саме ці речовини дозволяють плоду нормально розвиватися, що дозволяє уникнути розвитку безлічі хвороб на етапі формування внутрішніх органів малюка і нервової трубки. У чому ж цінність цих речовин?

Фолієва кислота відіграє досить важливу роль під час виробництва ДНК, а також формуванні імунних клітин. Крім того, вона бере участь в обмінних процесах і нормалізує роботу ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Дівчині, яка планує вагітність, просто необхідно підтримувати рівень цього вітаміну в нормі, адже завдяки йому шанс розвитку різного роду вад у плоду в перші місяці вагітності істотно знижується.

Механізм дії біодобавки

Чому фоліо при плануванні вагітності необхідно? Багато жінок не розуміють, навіщо їм потрібно приймати якісь препарати, якщо рівень вітамінів в організмі знаходиться в нормі. Насправді, препарат практично не має протипоказань, тому його спокійно можна приймати в якості профілактичного засобу.

Потрапляючи в організм, компоненти біодобавки сприяють синтезу багатьох ензимів, а також беруть активну участь у білковому обміні. Завдяки цьому організм здатний виробляти необхідну кількість амінокислот і епінефрину. Про що це говорить? Каталізатор багатьох обмінних процесів в організмі, представлений фоліо, визначає правильний розвиток репродуктивної системи жінки до вагітності і під час її протікання.

Крім того, лікарі стверджують, що В9 сприяє процесу реплікації ДНК, а також синтезу РНК. Все це дозволяє уникнути помилок під час запису генетичної інформації в хромосомах. Завдяки цьому значно зменшується ризик появи вроджених генетичних дефектів.

На що впливає В9?

Якщо ви плануєте вагітність, почніть приймати фоліо хоча б за 2-3 місяці до зачаття. На думку фахівців, цього досить, щоб нормалізувати багато процесів в організмі, що сприятиме правильному розвитку плода.

На що впливає ця біодобавка:

 • нормалізує зростання плаценти;
 • попереджає розвиток у малюка ендемічного зобу;
 • зменшує ризик викидня;
 • збільшує рівень інтелектуального розвитку малюка;
 • надає заспокійливу дію на нервову систему;
 • попереджає поява анемії;
 • запобігає розвитку атеросклерозу.

Саме тому фоліо рекомендується для прийому під час планування вагітності.

За рахунок сприятливого впливу біодобавки на багато процесів в організмі, у жінки формуються абсолютно здорові і повноцінні яйцеклітини, готові до запліднення. Також варто відзначити, що препарат до зачаття потрібно приймати і чоловікам, це вплине на активність сперматозоїдів і зменшить ризик появи нездорових чоловічих клітин з пошкодженою генетичною інформацією.

Показання до застосування

Скільки необхідно приймати фоліо під час вагітності? Ця біодобавка приймається виключно в якості додаткового джерела відсутніх вітамінів і мікроелементів в організмі, тому дозування може бути визначена тільки лікарем. Скільки взяти таблеток фоліо день багато в чому залежить від рівня йоду та заліза в організмі. І це можна визначити тільки за допомогою здачі відповідних аналізів.

В інструкції по застосуванню засобу фоліо при вагітності рекомендується вживати по 1 таблетці на 24 години.

При цьому бажано приймати біодобавку натщесерце. Проте слід розуміти, що сама інструкція по застосуванню не є універсальною і в кожному конкретному випадку доза повинна визначатися фахівцем.

Крім того, при наявності гіперфункції щитовидної залози, про доцільність прийому препарату слід проконсультуватися з ендокринологом.

Під час планування вагітності біодобавку можна вживати тільки після відміни гормональних контрацептивів. Ці препарати часто провокують дефіцит йоду і вітаміну В9 в організмі, тому фоліо вам точно знадобиться, щоб заповнити запаси мікроелементів.

Лікарська взаємодія

Перед тим як почати приймати фоліо при вагітності, потрібно врахувати такі нюанси:

 • Антациди можуть зменшити абсорбцію вітаміну В9;
 • Активність йоду може порушитися, якщо приймати добавку разом з калійзберігаючими препаратами;
 • Сульфаніламіди можуть посприяти якнайшвидшому виведенню компонентів фоліо з організму.

Саме тому перед вживанням даного лікарського засобу поділіться з лікарем відомостями про прийом додаткових медикаментів.

Протипоказання до застосування

По інструкції вживати біодобавку не можна з гіперчутливістю до окремих компонентів лікарського препарату. Більше того, про вжиття фоліо потрібно забути людям, які не переносять лактозу. Цей компонент входить до складу добавки, тому може спровокувати в організмі алергічну реакцію.

У всіх інших випадках медики не спостерігали передозування ліками, а також не стикалися з проявом побічних ефектів.

Однак це ще не означає, що пацієнт може перевищити допустиму терапевтичну дозу біодобавки.

Фоліо – унікальний засіб, що дозволяє без негативних наслідків поповнити в організмі запаси життєво необхідних елементів, таких як йод і вітамін В9. Після того як лікарями було доведено корисність даної біодобавки, вона стала активно використовуватися при плануванні вагітності, а також під час її протікання.

Але все-таки дозування для прийому фоліо при вагітності може визначатися тільки фахівцями. Тому перш ніж вживати препарат обов’язково порадьтеся зі своїм лікуючим лікарем.

Залишити коментар